شنبه , مرداد 9 1400
دیفای

Impossible Finance در آخرین حمله وام فلش دیفای، 500000 دلار متضرر شد

چکیده

  • آخرین حمله وام فلش دیفای، 230 ETH خسارت به بار آورد.
  • هکر تقلیدکننده چندین سواپ انجام داد.
  • قیمت توکن IF شصت درصد افت می کند.

آخرین پروتکل مالی غیرمتمرکز (دیفای) که به لیست طولانی پروژه های مورد سوءاستفاده زنجیره هوشمند بایننس می پیوندد، Impossible Finance است.

یک روز دیگر، یک سوءاستفاده دیگر از وام فلش دیفای در زنجیره هوشمند بایننس. این بار قربانی، پروژه انکوباتور چند زنجیره ای Impossible Finance است.

براساس پستی که در توئیتر و تلگرام این پروژه در 21 ژوئن منتشر شد، یک حمله وام فلش به استخر لیکوئیدیتی Impossible Finance رخ داد که منجر به از دست دادن حدود 230 ETH شد.

«اوایل امروز یک حمله وام فلش به توکن IF ما رخ داد. ما در حال کار با PeckShield، Watchpug و سایر انجمن های سفید برای بررسی وضعیت هستیم و یک گزارش دقیق از رویدادها ارائه خواهیم نمود.»

حمله دیفای تقلید شده

توسعه دهنده اصلی سوشی سواپ به نام مودیت گوپتا (Mudit Gupta)، خاطرنشان کرد که این حمله مشابه حمله ای بود که در اواخر ماه مه پروتکل برگر سواپ (BurgerSwap) را تحت سوءاستفاده قرار داد. در آن زمان، مهاجم موفق شد با یک توکن جعلی، بیش از 7 میلیون دلار از پروتکل اجرای وام های فلش تخلیه کند.

شرکت امنیتی WatchPug توضیح داد که هکر چندین سواپ را به صورت متوالی و تقریباً با قیمت یکسان انجام داده و استخر لیکوئیدیتی را تخلیه کرده است و افزود: «به دلیل وجود اسلیپج، «این کار معمولاً غیرممکن است».

یک آسیب پذیری در قرارداد هوشمند استخر، مهاجم را قادر ساخت تا سواپ های مختلفی از توکن بومی IF پروتکل به BUSD و سپس به BNB را انجام دهد تا وام فلش را بازپرداخت نماید.

تیم Impossible Finance در تلگرام تأیید کرد که یک صندوق بیمه برای جبران خسارت تأمین کنندگان لیکوئیدیتی اختصاص داده است.

«ما همچنین یک صندوق بیمه برای اطمینان از ایمن بودن سرمایه های شما آماده کرده ایم و این موضوع همچنان اولویت شماره یک ماست. کلیه وجوه کاربرانی که قبل از حمله در استخرهای لیکوئیدیتی («LP ها») سرمایه گذاری کرده اند 100% جبران می شود.»

Impossible Finance در اوایل ماه ژوئن 7 میلیون دلار از لیست گسترده سرمایه های مخاطره آمیز و سرمایه گذاران فرشته به منظور ساخت یک پلتفرم انکوباتور BSC برای استارت آپ های چند زنجیره ای دیفای جمع آوری کرد.

این پروتکل اکنون به لیست طولانی پروتکل های دیفای مبتنی بر BSC که امسال مورد سوءاستفاده قرار گرفته اند، می پیوندد. این لیست شامل PancakeBunny، Cream Finance، bEarn، Bogged Finance، Uranium Finance، Meerkat Finance، SafeMoon، Spartan Protocol و Belt Finance می باشد.

خود BSC ادعا کرد که موج حملات، سازمان یافته و هدفمند است.

قیمت توکن IF سقوط می کند

همانطور که پیش بینی می شد، توکن IF امروز دچار ریزش شد و با کاهش بیش از 60 درصدی از اوج 2.80 دلار در 21 ژوئن به کف 0.14 دلار سقوط کرد و در زمان انتشار مقاله قیمت این رمزارز پس از بازیابی به بیش از 1 دلار رسیده است.

به گزارش CoinGecko، آی اف در حال حاضر 86% پایین تر از بالاترین قیمت تاریخی خود در 19 ژوئن یعنی 7.61 دلار معامله می شود.

 

 

منبع: beincrypto

400-0402-09-01017

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

محصول ODL امکان تبدیل فوری XRP

ریپل، از کوریدور جدید ODL در ژاپن خبر داد

محصول ODL امکان تبدیل فوری XRP به پزوی فیلیپین را فراهم می کند ریپل، ارائه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید