یکشنبه , آذر 7 1400
TRON

چگونه TRON بیشترین بهره را از سال 2020 نصیب خود کرد

  • اکوسیستم TRON با وجود شرایط دشوار، سالی مملو از رشد را شاهد بوده است.
  • TRON تنها برخی از بزرگترین خریدهای خود را تاکنون اعلام کرد و دو اکوسیستم تمام عیار را بر روی بلاکچین TRON راه اندازی کرد.

برای بسیاری از افراد، سال 2020 میزبان چالش ها و فرصت های جدیدی بود – که بسیاری از آنها تحت تأثیر اثرات ویروس کرونا بر جامعه مدرن بوده است.

با وجود چالش های حاشیه ای برای مقابله با پاندمی جهانی، صنعت رمزارز در این مدت بیش از هر زمان دیگری تقویت شده است زیرا افراد، مشاغل و موسسات توجه بیشتری را به این کلاس دارایی جدید و خوش آتیه معطوف کرده اند.

و اگرچه اکثر رمزارزها امسال با کسب ارزش، رشد کاربری، و ساخت اکوسیستم های خود، عملکرد خوبی را ارائه کرده اند اما یک رمزارز از لحاظ حجم گسترده انتشار و به روزرسانی محصولات جدید در این میان برجسته است – که موجب شده است احتمالاً این رمزارز به سریعترین اکوسیستم بلاکچین در حال توسعه تبدیل شود. آیا می توانید نام این رمزارز را حدس بزنید؟

در 12 ماه گذشته، طی آنچه احتمالاً حرکت به سوی بزرگترین صعود تاریخ است، TRON زیرساخت اولین شبکه غیرمتمرکز توزیع محتوای جهان را ایجاد کرده است.

این همان چیزی است که در سال 2020 به آن دست یافته است.

یک سال پیشرفت

اگر واژه ای وجود داشته باشد که TRON را به بهترین وجه توصیف می کند، آن واژه «پر شتاب» خواهد بود. این رمزارز نه فقط از لحاظ زمان تأیید تراکنش و توان عملیاتی سریع است، بلکه از نظر سرعت برشی توسعه شبکه در سال های اخیر نیز پر شتاب می باشد.

این سرعت شگفت آور توسعه در سال جاری هنگامی که TRON تنها برخی از بزرگترین خریدهای خود را اعلام کرد و نه یک اکوسیستم، بلکه دو اکوسیستم تمام عیار را بر روی بلاکچین TRON راه اندازی کرد، دیوار صوتی را شکست.

tron1

اولین خرید بزرگ در سال جاری در قالب Steemit، پلتفرم وبلاگ نویسی غیرمتمرکز بسیار محبوب که TRON در ماه فوریه خریداری کرد، صورت گرفت. این خرید جدید کمک کرد تا مزایای TRON به بیش از 10 هزار کاربر فعال روزانه Steemit برسد.

در اواخر سال، TRON یک خرید مهم دیگر انجام داد، این بار خرید مربوط به پلتفرم پخش زنده غیرمتمرکز  DLive بود – که بیشتر به دلیل میزبانی جریان های PewDiePie و پاداش دادن به سازندگان محتوا برای کمک های آنها شناخته شده است.

TRON  اخیراً اعلام کرده است که DLive و BitTorrent (یکی از اولین خریدهای آن) در یک اکوسیستم واحد معروف به BitTorrent X تجمیع خواهد شد – که به صدها میلیون کاربر بالقوه کمک می کند تا به خدمات محتوای غیرمتمرکز دسترسی پیدا کنند و در قالب توکن های BitTorrent (BTT) پاداش کسب کنند.

TRON  همچنین در سال 2020 با شرکایی مانند سامسونگ و هواوی همکاری هایی را آغاز کرد و محصولات TRON را به فروشگاه Samsung Play و فروشگاه AppGallery هواوی اضافه کرد و برنامه های TRON را در دسترس صدها میلیون کاربر تلفن همراه قرار داد.

tweet

بیش از 3 میلیارد کاربر هواوی در 170 کشور اکنون به BitTorrent متعلق به TRON که بزرگترین سرویس شبکه توزیع شده جهان است دسترسی دارند.

BitTorrent، BitTorrent Pro، utorrent و uTorrent Pro به اکوسیستم هواوی افزوده شده اند. https: //t.co/Uy1zjatniX

– بنیاد TRON (@Tronfoundation) 30 نوامبر 2020

اما شاید مهمترین پیشرفت TRON در سال 2020 ایجاد و گسترش اکوسیستم دیفای آن باشد. TRON در ابتدا با راه اندازی پروتکل صرافی خودکار JustSwap در ماه آگوست، و سپس با راه اندازی Bitcoin Wrapped (WBTC) در TRON، پلتفرم اوراکل مبتنی برTRON JustLink و اخیراً راه اندازی پروتکل دریافت و اعطای وام JustLend ، پروژه دیفای را با سرعت و اشتیاق انجام می دهد.

در نتیجه این پیشرفت ها، توکن TRX امسال عملکرد چشمگیری داشته است که از نظر ارزش تقریباً 120% از ابتدای سال تا کنون رشد کرده است.

نگاهی به جلو

همانطور که ویژگی TRON است، این پلتفرم برنامه های بلند پروازانه ای برای آینده نزدیک دارد و به نظر نمی رسد به این زودی سرعت رشد خود را کاهش دهد.

در بیانیه مطبوعاتی اخیر، TRON برنامه های خود را برای سال 2021 روشن کرد.

در اولین و مهمترین برنامه، به نظر می رسد TRON تمرکز خود را بر توسعه زیرساخت های دیفای همچنان ادامه دهد و در عین حال قصد دارد قابلیت های سیستم انتقال فایل BitTorrent  (BTFS) را توسعه دهد، این سیستم پروتکل اشتراک فایل نظیر به نظیری است که BitTorrent را تأمین می کند.

علاوه بر این، به نظر می رسد که پلتفرم JUST متعلق به TRON در سال 2021 در جایگاه اصلی قرار خواهد گرفت و سنگ بنای چشم انداز دیفای شبکه خواهد بود.

نماینده TRON در بیانیه مطبوعاتی گفت: «طرح دیفای TRON از JST به عنوان زیرساختی برای ادغام اوراکل غیرمتمرکز دریافت وام، اعطای وام، صرافی و سایر خدمات مالی استفاده خواهد کرد.»

و با نزدیک شدن سال 2021، طولی نمی کشد که ببینیم این چشم انداز جدید دیفای TRON دقیقاً چگونه است.

 

 

منبع: crypto-news-flash

99-1021-09-00480

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

ویتالیک بوترین EIP-4488 را معرفی می کند

ویتالیک بوترین EIP-4488 را معرفی می کند

هدف این پروپوزال، ارائه سولوشن کوتاه مدت برای مشکل هزینه های بالای گس لایه 2 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید