یکشنبه , آذر 7 1400
حراج های پاراچین در پولکادات

چگونه استیکینگ نقدینگی، حراج های پاراچین در پولکادات را مختل می کند

درک داده های موجود و رتبه بندی فعلی برای انواع مختلف DOT لیکوئید در میان پیشرفته ترین پروژه های دیفای در پولکادات

وام جمعی یک رویداد جمع سپاری پولکادات (DOT) در پولکادات است که به جامعه اجازه می دهد از مناقصه های پروژه در حراج های اسلات پاراچین آتی پشتیبانی کند. کاربران به اعطای DOT می پردازند، پاداش هایی را در قالب توکن های پروژه دریافت می کنند و DOT خود را ظرف دو سال پس می گیرند (مدت اجاره اسلات استاندارد). این مکانیک به پروژه ها کمک می کند تا سرمایه قابل توجهی در قالب توکن های DOT جمع آوری کنند که حتی ممکن است ارزش مفهومی آن از چند صد میلیون دلار فراتر رود.

نقطه ضعف آشکار برای کاربران لزوم قفل کردن DOT برای دو سال است که در این دوره قفل به لیکوئیدیتی خود دسترسی ندارند.

در بخش اصلی امور مالی، شرکت های خصوصی و قراردادهای قفل عرضه اولیه عمومی (IPO) وجود دارد. قراردادهای قفل، افراد داخلی شرکت – از جمله کارمندان، دوستان آنها، خانواده آنها و سرمایه گذاران خطرپذیر – را از فروش سهام خود برای یک دوره زمانی معین منع می کند. این سهام «قفل شده اند» تا اطمینان حاصل شود که صاحبان آنها بلافاصله پس از عرضه عمومی وارد بازار عمومی نمی شوند.

برای دور زدن محدودیت های موجود در سهام قفل شده، مردم می توانند ترتیباتی را اعمال کنند که در آن سود خود را قفل کنند یا حتی قبل از روزی که بتوانند دارایی های خود را بفروشند، مقداری پول دریافت نمایند. وکلای شرکت شروع به ممنوعیت این ترتیبات کردند زیرا فشار غیرضروری در بازار ایجاد می کند و در برخی موارد خطرات قانونی را به همراه دارد که قفل ها قصد اجتناب از آنها را دارند.

مفهوم استیکینگ لیکوئید

خوشبختانه، این بررسی دقیق هیچ ربطی به حوزه بلاکچین که توسط نگرانی های وکلای خصوصی محدود نشده است، ندارد. ما ممکن است حقوق ادعایی بر دارایی های قفل شده ایجاد کنیم که این امر با انتشار نوع خاصی از توکن های مشتقات که این حقوق را در دارایی های اصلی زیربنایی نشان می دهد، انجام می پذیرد.

توکن های مشتقات معمولاً با نسبت 1 به 1 برای توکن های قفل شده ضرب می شوند. این توکن ها می تواند توسط یک ارائه دهنده استیکینگ لیکوئید منتشر شود، در صورتی که کاربران دارایی های اولیه را به آدرس مسئول کاستدی خود ارسال کنند یا پروتکل استیکینگ هدف، توکن های مشتقات را جهت تسهیل حسابداری مستقیماً برای هر سپرده گذار ارسال می نماید. مکانیسم دوم به طور گسترده در بازارسازهای خودکار مبتنی بر اتریوم (AMM) و پروتکل های اعطای وام استخری که توکن های استخر لیکوئیدیتی را منتشر می کنند – به عنوان مثال آوه، کامپاند یا کرو – استفاده می شود.

در هر صورت، همیشه یک آربیتراژ واضح بین بازار و مسئول کاستدی نهایی وجود دارد. هر کاربر می تواند با ارسال توکن های مشتقات به پروتکل استیکینگ، در یک مقطع زمانی ادعای دارایی زیربنایی کند. اگر آربیتراژ فوری باشد، نسبت بین توکن های مشتقات و دارایی های قفل شده به نسبت ۱ به ۱ نزدیک می شود. در غیر این صورت، بسته به اینکه با چه سرعتی می توان قفل دارایی زیربنایی را باز کرد، ممکن است این نسبت تغییر یابد.

این مفهوم، بازاری نوظهور را برای بسیاری از پروژه های مالی غیرمتمرکز (دیفای) ایجاد می کند. ممکن است در حال حاضر تعداد کمی از آنها را مشاهده کنید که لیکوئیدیتی را برای انواع مختلف وثیقه، سهام فعال در پروتکل های اثبات سهام (PoS) و سایر دارایی های غیر سیال به ارمغان می آورند. به عنوان مثال، Lido بیش از 6.7 میلیارد دلار اتر (ETH) استیک شده در اتریوم 2.0 را جذب کرده است (که تقریباً 19% از کل اتریوم استیک شده در قرارداد سپرده اتریوم 2.0 را شامل می گردد). Marinade Finance موفق شد بیش از 1.6 میلیارد دلار SOL سولانا را از طریق پروتکل خود در سولانا قفل کند.

موفقیت ارائه دهندگان استیکینگ لیکوئیدیتی به شدت به میزان بالقوه دارایی های قفل شده و فعالیت سرمایه گذارانی که آنها را هدف قرار می دهند بستگی دارد.

استیکینگ لیکوئید و وام های جمعی در پولکادات

طراحی وام های جمعی پولکادات به طور طبیعی با استیکینگ لیکوئید نیز مطابقت دارد. حجم پیش بینی شده لیکوئیدیتی که در وام های جمعی قفل می شود ممکن است به 20% از عرضه DOT ​​برسد (که به رقم چشمگیر هشت میلیارد دلار آمریکا می رسد). ثانیاً، شرکت کنندگان وام های جمعی معمولاً فعال ترین سرمایه گذارانی هستند که همیشه به دنبال به حداکثر رساندن سود خود می باشند. به نظر می رسد استیکینگ لیکوئید برای آنها فرصت جذابی باشد.

بدون شک، پیشرفته ترین تیم های دیفای پولکادات در حال حاضر از این مورد استفاده می کنند. هر یک از آنها نسخه DOT لیکوئید خود را معرفی کرده اند که روی زنجیره هایشان با نسبت 1 به 1 برای DOT اولیه قفل شده از طریق پلتفرم هایشان ضرب می شود. این چیزی است که این پروژه ها در حال حاضر برای کاربران خود ارائه می دهند:

نسخه های DOT لیکوئید معرفی شده توسط پروژه های دیفای پولکادات

پروژهنسخه DOT لیکوئیدوام های جمعی متعدد پشتیبانی می شودزمان راه اندازی
آکالاIcDOTخیربه محض تبدیل شدن به پاراچین
بیفراستvsDOT و vsBONDبلهبه محض تبدیل شدن به پاراچین
اکولیبریومxDOTبلهنسخه مبتنی بر کوزاما، بلافاصله

نسخه مبتنی بر پولکادات، به محض تبدیل شدن به پاراچین

پاراللcDOTخیربه محض تبدیل شدن به پاراچین

استیکینگ لیکوئید تقریباً یک فرصت عالی برای پروژه های دیفای مبتنی بر پولکادات است تا از همان ابتدا ارزش کل قفل شده (TVL) خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.DOT لیکوئید، لیکوئیدیتی ای است که برای کل دوره دو ساله اجاره پاراچین با آنها همراه خواهد بود.

بازیگران اصلی بازار نیز نمی توانستند این فرصت را از دست بدهند. به عنوان مثال، یک DOT لیکوئید به نام BDOT وجود دارد که توسط بایننس معرفی شده است، و این صرافی قصد دارد از آن لیکوئیدیتی هم در معاملات و هم در سفته بازی استفاده کند. اما، ما فقط استیکینگ لیکوئید توسط پروژه های اکوسیستم را مد نظر قرار خواهیم داد، بنابراین Binance USD (BUSD) و رپرها در سایر صرافی ها خارج از محدوده بررسی امروز ما خواهند بود.

کشش DOT لیکوئید تا کنون

قبل از اینکه به مکانیک های واقعی هر یک از تنظیمات بپردازیم، بیایید تعدادی از اعدادی را که تا 15 نوامبر ساعت 9:00 شب UTC جمع آوری کرده ایم بررسی کنیم:

پروژه های DOT لیکوئید با اعداد

پروژهمجموع DOT لیکوئیدکل ارزش قفل شده
آکالا22.25 میلیون1.04 میلیارد
پارالل7.65 میلیون357 میلیون
بیفراست468.61 هزار22.11 میلیون
اکولیبریوم72.55 هزار3.4 میلیون

همانطور که مشاهده می کنیم، رهبران بلامنازع در اینجا آکالا و پارالل هستند. آکالا به لطف موقعیت نخست خود به عنوان یک پروژه برتر در این اکوسیستم، این مقدار عظیم را اداره می کند. پارالل با ارائه جوایز به مشارکت کنندگان DOT در قالب توکن بومی پارالل موسوم به PARA و همچنین جوایز ویژه از پروژه های پشتیبانی شده، توانست شروع خوبی داشته باشد.

اکولیبریوم نیز برای هر DOT قفل شده از طریق پلتفرم xDOT خود، جوایز مازاد در قالب توکن بومی EQ خود ارائه می نماید. علاوه بر جوایز، این پروژه یک برنامه زیرمجموعه گیری راه اندازی کرده است که به شما امکان می دهد به ازای هر استیک به xDOT از طریق لینک های زیرمجموعه گیری، EQ کسب نمایید.

به این ترتیب، سرمایه گذاران وام جمعی می توانند از فرصتی انحصاری برای دریافت پاداش های وام جمعی معمول لذت ببرند در حالی که DOT لیکوئید خود را حفظ می کنند و پاداش های مازاد را از استیکینگ لیکوئید دریافت می نمایند. به نظر می رسد که این مزایای اضافی دلپذیر حتی ممکن است در طول زمان افزایش یابد زیرا رقابت بین ارائه دهندگان استیکینگ لیکوئید در حال افزایش است.

اکنون که نگاهی به این چشم انداز انداختیم، بیایید هر پروژه را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

آکالا

کاربران با استفاده از گزینه DOT وام جمعی لیکوئید آکالا (lcDOT) به اعطای DOT در وام جمعی آکالا می پردازند. مشارکت ها به حساب پراکسی آکالا که توسط بنیاد آکالا مدیریت می شود، می رود. کاربران به ازای هر 1 DOT قفل شده، 1 lcDOT دریافت می کنند. کاربران همچنین توکن های بومی آکالا (ACA) را دریافت خواهند کرد، اگرچه مشخص نیست که آیا آنها به اعطاکنندگان اولیه DOT داده می شوند ​​یا به هولدرهای lcDOT. در حال حاضر، lcDOT فقط از کمک های اعطایی به پروژه آکالا پشتیبانی می کند.

از lcDOT می توان به عنوان وثیقه برای ضرب استیبل کوین غیرمتمرکز دلار آکالا (aUSD) استفاده کرد. همچنین، احتمالاً در AMM شبه یونی سواپ آنها برای ارزهای جفت شده با DOT و Liquid DOT (LDOT) لیست خواهد شد.

در ابتدا، آکالا DOT را در یک حساب پراکسی که توسط یک کیف پول چند امضایی از بنیاد آکالا کنترل می شود، جمع آوری می کند. هنگامی که پاراچین آکالا فعال شود، مالکیت حساب پراکسی از چند امضایی به حساب پاراچین آکالا که کاملاً بدون اعتماد است و توسط حاکمیت زنجیره ای آکالا کنترل می شود، منتقل می گردد.

توزیع مشارکت کنندگان در IcDOT

گروه کاربرانسهم DOTتعداد مشارکت کنندگانDOT خریداری شده% از کل
خرد0 – 250522341.65 میلیون7.42%
متوسط250 – 2 هزار29751.87 میلیون8.40%
نهنگ2 هزار -10 هزار3661.64 میلیون7.38%
مؤسساتبیش از 10 هزار12817.09 میلیون76.80%

علیرغم سهم بیش از 80 درصدی نهنگ ها و مؤسسات، که بار دیگر قانون پارتو را تأیید می کند، ما شاهد میزان قابل توجهی از مشارکت های کاربران خرد هستیم. علاوه بر این، هیچ گزینه دیگری به جای lcDOT برای مشارکت در وام جمعی آکالا در وب سایت آن وجود ندارد. با توجه به میزان 27 میلیون DOT جمع آوری شده در طول وام جمعی آن، این مقدار فعالیت کاربران خرد کاملاً قابل انتظار است.

پارالل

کاربران با استفاده از مکانیک های cDOT پارالل، به اعطای DOT می پردازند. پارالل از چندین پروژه پشتیبانی می کند و جوایز مازاد را هم در قالب توکن های PARA و هم از پروژه های «شریک» خود به کاربران شرکت کننده در وام های جمعی از طریق cDOT ارائه می دهد.

توکن های cDOT پارالل زمانی راه اندازی می شوند که پارالل یک اسلات پاراچین را ایمن سازی کند. این توکن ها در داخل سیستم دیفای پارالل به عنوان وثیقه برای استقراض چیزها یا به عنوان یک دارایی اعطای وام در پروتکل بازار پول شبه ترکیبی آنها استفاده می شود.

تنظیمات تکنیکال مشابه همه موارد فوق است که در آن ابتدا، یک کاستدی چند امضایی از مشارکت های کاربران وجود خواهد داشت که به طور جمعی به پروژه های دیگر رأی خواهد داد. در زمان نگارش این مقاله هیچ اطلاعات روشنی در مورد شرکت کنندگان چند امضایی وجود ندارد.

5 پروژه برتر پارالل

5 پروژه برتر پارالل

کاملاً قابل پیش بینی است که بیشترین میزان DOT برای پارالل استیک می شود. وب سایت آنها به جز cDOT هیچ گزینه دیگری برای شرکت در وام جمعی ارائه نمی دهد.

هنوز مشخص نیست که پارالل چگونه از وام جمعی Moonbeam صرفاً از منظر تکنیکال پشتیبانی می کند، زیرا پاراچین Moonbeam در حال حاضر دارای پالت چند امضایی نمی باشد. حتی ممکن است توزیع جوایز وام جمعی Moonbeam در قالب توکن بومی Moonbeam موسوم به GIMR که به آدرس پارالل تحت مدیریت مجوزهای چند امضایی می رسد، غیرممکن باشد. با این وجود، مقدار DOT جمع آوری شده توسط آنها برای Moonbeam قابل توجه است.

توزیع مشارکت کنندگان در cDOT پارالل

گروه کاربرانسهم DOTتعداد مشارکت کنندگانDOT خریداری شده% از کل
خرد0 – 250157716305788.25%
متوسط250 – 2 هزار130581476910.65%
نهنگ2 هزار -10 هزار18079483210.39%
مؤسساتبیش از 10 هزار565.41 میلیون70.71%

جالب اینجاست که این تصویر بسیار شبیه به تصویر مربوط به آکالا می باشد. پارالل حتی یک سهم بزرگ به مبلغ 1.5 میلیون DOT از یک آدرس واحد دارد که DOT ​​را برای Astar، Clover، Moonbeam و Parallel وثیقه گذاری می کند.

بیفراست

کاربران با استفاده از پروتکل SALP بیفراست به اعطای DOT خواهند پرداخت. SALP از چندین پروژه پشتیبانی می کند که از لحاظ تکنیکال برای مدیریت تراکنش های چند امضایی مناسب هستند. بیفراست به کاربران خود دو نوع توکن ارائه می دهد که عبارتند از vsBond و vsToken. vsBond ها به پروژه های خاصی گره خورده اند و امکان جمع آوری پاداش های وام جمعی را فراهم می کنند.

آنها در صرافی سفارشات معلق «خرید به قیمت» قابل معامله هستند. از سوی دیگر، vsToken ها به هیچ پروژه خاصی وابسته نیستند و به کاربران اجازه می دهند تا DOT را در پایان دوره اجاره در صورت ترکیب با vsBonds مربوطه، بازخرید کنند. vsToken ها درBancor  و استخر پگ 1 به 1 در سررسید معامله می شوند. vsBond و vsToken ها همچنین ممکن است در داخل اکوسیستم دیفای بیفراست مورد استفاده قرار گیرند.

از لحاظ تکنیکال، این سولوشن مشابه سولوشن آکالاست. در ابتدا، تا زمانی که بیفراست یک پاراچین نباشد، آنها از یک آدرس چند امضایی که توسط بیفراست کنترل می شود استفاده می کنند. پس از آنکه پروژه بتواند یک اسلات پاراچین را به دست آورد، کنترل چند امضایی به حساب پاراچین منتقل می شود. پیش نیاز آن، عملکرد بی عیب و نقص پروتکل XCM پولکادات است.

5 پروژه برتر بیفراست

5 پروژه برتر بیفراست

آستار (Astar) در اینجا به لطف تک سهم بزرگ خود به ارزش 300000 DOT، ذینفع بلامنازع است. این پول از سوی یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر (VC) به نام DFG به دست آمده است که از طریق سولوشن DOT لیکوئید بیفراست به وام جمعی آستار اعطا شده است.

توزیع کاربران بیفراست بر اساس اعطای DOT

گروه کاربرانسهم DOTتعداد مشارکت کنندگانDOT خریداری شده% از کل
خرد0 – 250368146963.14%
متوسط250 – 2 هزار38255655.46%
نهنگ2 هزار -10 هزار8408498.72%
مؤسساتبیش از 10 هزار338750582.69%

همانند آکالا و پارالل، قانون پارتو در اینجا نیز کاملاً صدق می کند، زیرا سهم مؤسسات در حدود 80% از کل سهام DOT است. اگرچه در مورد بیفراست، نهنگ ها تا حد زیادی بر سرمایه گذاران خرد و متوسط ​​در مقایسه با دو پروژه اول تسلط دارند.

اکولیبریوم

کاربران از طریق اکولیبریوم و با استفاده از xDOT آن به اعطای DOT می پردازند. اکولیبریوم از پروژه هایی پشتیبانی می کند که از لحاظ تکنیکال قادر به مدیریت تراکنش های چند امضایی هستند. اکولیبریوم همچنین برای کاربرانی که از طریق پلتفرم xDOT به اکولیبریوم کمک می کنند، پشتیبانی لجر را ارائه می دهد.

یک توکن xDOT برای پروژه های مختلف در دسترس خواهد بود در حالی که اکولیبریوم به طور جداگانه xDOT و توکن های پروژه را مدیریت می کند. اکولیبریوم، xDOT را روی یک AMM دارای بازده هدف ویژه قیمت گذاری می کند و وعده می دهد که این توکن ها را ابتدا در Genshiro (شبکه قناری مبتنی بر کوزاما) منتشر کند. سپس، هنگامی که این پروژه یک اسلات پاراچین در پولکادات به دست آورد، xDOT در اکولیبریوم راه اندازی می شود. موارد استفاده xDOT در Genshiro شامل اعطای وام، دریافت وام و استفاده از آنها به عنوان مارجین برای معامله می باشد.

سولوشن تکنیکال اکولیبریوم از یک کیف پول چند امضایی نیز استفاده می کند. قابل توجه است که کلیدهای این کیف چند امضایی توسط VC های مشهور از جمله Signum Capital، DFG، Genesis Block Ventures و PNYX نگهداری می شوند.

5 پروژه برتر اکولیبریوم

5 پروژه برتر اکولیبریوم

کاملاً قابل انتظار است که سهام اکولیبریوم به عنوان یک مبتکر xDOT از سایرین پیشی بگیرد. همانطور که در بیفراست مشاهده شد، آستار دارای یک موقعیت برتر است و این به احتمال زیاد گواه کارایی تلاش های توسعه کسب و کار آستار و جوایز مشارکت آن است.

توزیع مشارکت کنندگان در xDOT اکولیبریوم

گروه کاربرانسهم DOTتعداد مشارکت کنندگانDOT خریداری شده% از کل
خرد0 – 2504411452820.03%
متوسط250 – 2 هزار251784324.60%
نهنگ2 هزار -10 هزار21015814.00%
مؤسساتبیش از 10 هزار13001341.37%

 

برخلاف بیفراست، فعالیت کاربران خرد در xDOT بر گروه های دیگر سرمایه گذاران غالب است. بر اساس اعداد بالا، این پروژه هنوز شاهد حضور مؤسسات زیادی نبوده است. با این حال، برنامه جایزه اکولیبریوم که توکن های EQ اضافی را در DOT اعطاشده از طریق xDOT جمع آوری می کند، ممکن است برای سهامداران بزرگ بسیار جذاب باشد.

آیا استیکینگ DOT لیکوئید ضد گلوله است؟

اکنون که هر یک از پروژه ها را با جزئیات بیشتری بررسی کرده ایم، ممکن است بخواهیم پاسخ سؤالات دیگری را نیز به دست آوریم. اولین پرسش طبیعی این است که پروژه های کاربردی اضافی چه چیزی در DOT لیکوئید خود ارائه می دهند، زیرا کاربران ممکن است اساساً بخواهند با لیکوئیدیتی خود کاری انجام دهند. در غیر این صورت، فایده واقعی آن چیست؟

این تا حد زیادی به مجموعه ویژگی های پروژه های زیربنایی بستگی دارد. موضوع دیگر این است که آنها با چه سرعتی می توانند با پروژه های دیگری که ممکن است مایل به پشتیبانی از آن توکن ها باشند، ارتباط برقرار کنند. ما می توانیم موارد استفاده اولیه را به صورت پروژه به پروژه و بر اساس اطلاعاتی که در بالا به دست آوردیم ارزیابی کنیم.

کاربرد پروژه های DOT لیکوئید

پروژهDOT لیکوئیدکاربرد DOT لیکوئید
آکالاIcDOT1. وثیقه برای دریافت وام USD

2. معامله در برابر DOT/LDOT در AMM

پاراللcDOT1. وثیقه برای دریافت وام DOT

2. معامله در برابر DOT در AMM

بیفراستvsDOT و vsBONDمعامله در AMM
اکولیبریومxDOT1. وثیقه برای دریافت وام دارایی های رمزارز اصلی

2. بیمه برای کسب بازده

3. مارجین برای معامله در DEX

به نظر می رسد موارد استفاده بالقوه ای برای DOT لیکوئید وجود دارد، و پذیرش بیشتر آن در سراسر اکوسیستم تا حد زیادی به موفقیت تلاش های توسعه کسب و کار بستگی دارد. کسی که بتواند سایر شرکت کنندگان اکوسیستم را متقاعد کند که از DOT لیکوئید آن استفاده کنند، در دراز مدت بیشترین سود را خواهد برد.

پرسش بعدی مربوط به بازتوزیع / توزیع مجدد جوایز است. اگر کاربران از طریق مکانیک های DOT لیکوئید مشارکت کنند، آیا حق دریافت جوایزی را خواهند داشت که پروژه ها برای مشارکت های بدون اعتماد «کلاسیک» ارائه می کنند؟

در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد این موضوع در دست نیست، اما طبق آنچه می دانیم، آکالا تمام جوایزی را که به شرکت کنندگان عادی خود ارائه می دهد، ارائه خواهد نمود. پارالل حداقل با دو پروژه برای ارائه جوایز مازاد وام جمعی صحبت کرده است در حالی که اکولیبریوم و بیفراست به احتمال زیاد قادر خواهند بود از ساختار پاداش مشترک وام های جمعی پشتیبانی کنند. با این حال، این شرایط می تواند به شدت تغییر کند، زیرا هیچ چیز مانع اکولیبریوم یا بیفراست برای ایجاد هماهنگی های مشابه با پروژه هایی که کمپین های خود را اجرا می کنند، نمی شود.

و آخرین پرسش این است که تنظیمات تکنیکال تا چه حد ایمن است؟ با توجه به تعداد هک ها در دیفای، این پرسش بسیار حائز اهمیت است.

رویکرد در اینجا تقریباً مشابه است: یک آدرس مسئول کاستدی برای DOT که در ابتدا تحت مجوزهای چند امضایی مدیریت می شود. و این یک سولوشن معقول است، زیرا مبحث چند امضایی به یک استاندارد طلایی در این صنعت برای ذخیره سازی امن دارایی تبدیل شده است. هنگامی که پروژه منتشرکننده DOT لیکوئید به یک پاراچین تبدیل شود، تنظیمات کاملاً بدون اعتماد خواهد شد.

نکته پایانی

DOT لیکوئید یک مکانیزم زیبا برای آزادسازی لیکوئیدیتی DOT قفل شده است که توجه پروژه های متعددی را در اکوسیستم به خود جلب کرده است. با این حال، همه آنها تا حدودی سولوشن های تکنیکال مشابهی ارائه می دهند.

میزان رشد موفقیت آمیز این گونه های مختلف DOT لیکوئید (lcDOT، cDOT، vsBond یا xDOT) تا حد زیادی به استراتژی های تجاری آن پروژه ها و میزان کاربرد مشتقات DOT آنها بستگی دارد.

 

 

منبع: cointelegraph

400-0901-09-01369

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

افزایش سرمایه گذاری رمزارز تراست بیت کوین گری اسکیل (GBTC) توسط مورگان استنلی

غول بانکداری ایالات متحده، مورگان استنلی، سرمایه گذاری تراست بیت کوین گری اسکیل را به طرز چشمگیری افزایش می دهد

غول بانکداری مورگان استنلی به طور قابل توجهی هولدینگ های خود را از محصول سرمایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید