یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
بیت کوین

3 آلتکوین وجود دارد که وقتی بیت کوین بتواند سطح 35 هزار دلار را به حمایت تبدیل کند، می توانند افزایش یابند

به نظر می رسد زمانی که بیت کوین منطقه 32000 دلار تا 35000 دلار را به حمایت تبدیل کند، ADA، MATIC و XLM موقعیت خوبی برای بریک اوت صعودی داشته باشند.

بیت کوین (BTC) و بازار گسترده تر رمزارز پس از رالی 31 مه نفسی تازه می کنند. در همین حال، بیشتر آلتکوین ها به شدت در وضعیت اشباع فروش قرار دارند و اکثر آنها بین 70% تا 90% تا بالاترین رکوردهای تاریخی خود فاصله دارند.

chart

ارزش کل شاخص آلتکوین

آنچه مشخص است این است که ترس همه جا را فرا گرفته و شرایط بسیار ناخوشایند است. بازارهای ریسک در سراسر جهان در وضعیت نامناسبی قرار دارند، اما دقیقاً این نوع شرایط است که فرصت هایی را ایجاد می کند که در آن پول حرفه ای انباشته شده و پوزیشن ها افزایش می یابد.

بیایید نگاهی به سه آلتکوین بیندازیم که در صورت آغاز روند صعودی جدید بازار گسترده تر، می توانند در موقعیت ریباند قرار بگیرند.

ADA می تواند با افزایش 80 درصدی همراه شود

کاردانو (ADA) به زودی به روزرسانی صعودی قابل توجهی دارد. هارد فورک مورد انتظار واسیل که عملکرد را افزایش می دهد و پیشرفت های بیشتری را به پلوتوس اضافه می کند، برای ماه ژوئن برنامه ریزی شده است.

از منظر پرایس اکشن، ADA در یک محدوده قیمت قوی قرار دارد که احتمالاً از هر گونه صعودی که بازار گسترده تر تجربه می کند، پشتیبانی خواهد کرد. در سیستم ایچیموکو کینکو هیو، ADA شکاف قابل توجهی بین بدنه های سه کندل استیک هفتگی گذشته و تنکنسن حفظ کرده است.

هنگامی که بدنه های کندل استیک ها و تنکنسن دارای شکاف های قابل توجهی هستند، اصلاح اغلب در عرض سه تا چهار روز اتفاق می افتد. این بدان دلیل است که تعادل هماهنگ نیست، تنکنسن و پرایس اکشن دوست دارند تا آنجا که ممکن است به هم بچسبند. زمانی که یکی از دیگری خیلی دور شود، بازگشت متوسط ​​به تنکنسن بسیار محتمل است.

chhart1

نمودار هفتگی ایچیموکو کینکو هیو ADA/USD. منبع: TradingView

با این حال، اگر بازار گسترده تر رمزارز جهش بزرگی را تجربه کند، قیمت ADA ممکن است برای تست کیجونسن از تنکنسن عبور کند. ADA کیجونسن هفتگی را از هفته 8 نوامبر 2021 تست نکرده است.

کیجونسن هفتگی 1.02 دلار است و شامل نقطه کنترل حجم 2021 و فیبوناچی اصلاحی 50% نسبت به بالاترین سطح تاریخی به پایین ترین حد 25 ژانویه 2021 است.

chart2

نمودار هفتگی ADA/USD (بایننس). منبع: TradingView

هدف پالی گان، 1 دلار است

با نگاهی به نمودار هفتگی پالی گان (MATIC)، می توان فهمید که به طور قابل توجهی شبیه به ADA است. MATIC و ADA هر دو از 3 دلار فروخته شده اند و هر دو در محدوده قیمتی 0.50 تا متوسط ​​0.60 دلار گیر کرده اند، اما این همان جایی است که شباهت ها عمدتاً به پایان می رسد.

اساساً، MATIC قوی باقی می ماند. دولت ها در سرتاسر جهان تلاش کرده اند استخراج را به دلیل هزینه های گزاف انرژی برای بلاکچین های اثبات کار محدود یا ممنوع کنند و MATIC احتمالاً از نظارت دولت اجتناب می کند و به عنوان نمونه مثبتی در زمینه نظارت بر محیط زیست، حامیانی را جذب می نماید.

pic

پالی گان (MATIC). منبع: توئیتر

MATIC همانند ADA، دارای شکاف های قابل توجهی بین بدنه های کندل استیک های هفتگی خود و تنکنسن است. اگرچه، شکاف های MATIC قابل توجه تر است. به همین ترتیب، شکاف بین قیمت و کیجونسن بسیار معنادارتر است.

در سیستم ایچیموکو کینکو هیو، یک حداکثر میانگین وجود دارد که قیمت قبل از تجربه یک بازگشت متوسط، از کیجونسن دور می شود. برای MATIC، این آستانه 63% است.

chart3

نمودار هفتگی MATIC/USD (بایننس). منبع: TradingView

هر حرکت صعودی مجدد برای بیت کوین احتمالاً باعث می شود که MATIC آلتکوین ها را بالاتر ببرد تا زمانی که به محدوده ارزش 1.00 تا 1.15 دلار در نزدیکی تنکنسن هفتگی برسد.

XLM از بازار آلتکوین عقب است، اما این رمزارز به شگفتی ساز معروف است

گاهی اوقات فراموش کردن این موضوع دشوار است که در آخرین روند صعودی بزرگ پس از سقوط ناشی از کووید تا نوامبر 2021، تعداد اندکی آلتکوین اصلی وجود داشتند که به بالاترین رکورد تاریخی خود نرسیدند. استلار (XLM) یکی از آنهاست. در واقع، آخرین باری که XLM رکورد جدیدی را ثبت کرد، هفته 8 ژانویه 2018 بود، تقریباً چهار سال و نیم پیش!

یکی از مواردی که در مورد XLM قابل مشاهده است و در بسیاری از نمودارهای هفتگی دیگر وجود ندارد، الگوی کنج نزولی بسیار واضح است. از بین الگوهای مستطیل و مثلث استاندارد در تحلیل تکنیکال، الگوهای کنج قوی ترین هستند. آنچه که کنج آن را تا این حد قدرتمند می کند، احتمال وقوع بریک اوت فیک اوت پایین تر است.

chart4

نمودار هفتگی XLM/USD (بایننس). منبع: TradingView

محتمل ترین جهت برای یک کنج نزولی به سمت بالا است – اما بریک اوت های زیر کنج نزولی می تواند فرصت های کوتاه قدرتمندی را به همراه داشته باشد. رفتار معمولی که تحلیلگران و معامله گران انتظار دارند به واسطه یک کنج نزولی شکست خورده مشاهده کنند، فروش فوری و سریع است، اما تا کنون، خرس ها قادر به انجام این کار نبوده اند یا نخواسته اند.

درعوض، نمودار هفتگی XLM احتمال بسیار قوی یک فیک اوت را نشان می دهد. اگر حرکت صعودی به بازار رمزارز بازگردد، XLM احتمالاً به دومین قله این کنج نزولی در نزدیکی محدوده ارزش 0.38 دلار خواهد رسید.

تحلیلگران تکنیکال کلاسیک بر این باورند که تکنیکال ها، فاندمنتال ها را هدایت می کنند. اگر این موضوع درست باشد، آلتکوین هایی مانند XLM، MATIC و ADA می توانند در صورت وقوع هر روند صعودی جدید، در شرایط بسیار مطلوبی قرار بگیرند.

با این حال، ریسک های منفی همچنان یک نگرانی تلقی می شوند، اما احتمالاً بسیار محدود هستند. اگر یک روند صعودی جدید قبل از پایان ژوئن محقق نشود، بازار رمزارز احتمالاً به حرکت سایدوی می پردازد تا زمانی که در پاییز یک بریک اوت بزرگ بالاتر یا پایین تر رخ دهد.

 

منبع: cointelegraph

401-0328-09-01786

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید