جمعه , اردیبهشت 17 1400
تیتر خبرها
اهدای بیت کوین

توسعه دهنده نرم افزار آلمانی، 1.2 میلیون دلار بیت کوین «ناشایست» را به حزب سیاسی اهدا کرد

سخنگوی حزب سبزهای کشور گفت: «این اهداکننده به صورت شفاف اعلام کرده است که وی این سودها را ثروت ناشایست می داند.»

یک تبعه آلمانی که گفته می شود سود بیت کوین خود را «ثروت ناشایست» می داند بیش از 1 میلیون دلار به حزب سیاسی سبز کشور کمک کرده است.

به گزارش خبرگزاري مستقر در هامبورگ Die Zeit، موريتز اشميت، توسعه دهنده نرم افزار از شهر گريفسوالد در شمال شرقي، يك ميليون يورو – تقريباً 1.2 ميليون دلار – را به حزب سبز آلمان، معروف به سبزها يا اتحاد 90 اهدا كرده است. سخنگوي این حزب گفت اشمیت در طی روند صعودی بیت کوین (BTC) سود قابل توجهی کسب کرده بود اما می خواست به جای هولد رمزارز خود در زمینه های مربوط به حفاظت از محیط زیست و آب و هوا کمک کند.

سخنگوی سبزها گفت: «این اهداکننده به ما اعلام کرد که او این سودها را ثروتی ناشایست می داند و آن را برای خود نمی خواهد، اما تصمیم دارد که از آن در زمینه اجتماعی و برای چیزی که با اعتقادات وی مطابقت دارد استفاده کند. در این میان، او نگاهی انتقادی نسبت به سیستم بیت کوین دارد، از جمله این موضوع که عملیات محاسباتی لازم، مصرف برق زیادی را به همراه دارد.»

سوابق مربوط به سبزها نشان می دهد که اهدای اشمیت بیشترین کمک مالی به این حزب در سال جاری بوده است، و بیشترین کمک بعدی 500.000 یورو، یا تقریباً 600.000 دلار می باشد. گزارش شده است که این بودجه برای کمپین انتخاباتی فدرال حزب و کمپین انتخاباتی ایالت در سال 2021 استفاده خواهد شد.

این توسعه دهنده نرم افزار تنها فردی نیست که به ظاهر امیدوار است صنعت رمزارز سبزتر شود. بسیاری از استخراج بیت کوین به دلیل تأثیر آن بر محیط زیست انتقاد کرده اند، و برخی تخمین ها نشان می دهد که مصرف انرژی شبکه بیش از مصرف کل کشور آرژانتین است. با این حال، مایک کولیر، مدیر عامل شرکت استخراج رمزارز Foundry Digital، در هفته جاری اظهار کرد که معتقد است استخراج بیت کوین در نهایت می تواند به انتقال به «جهانی که 100% انرژی ما از طریق انرژی های تجدید پذیر تولید می شود» کمک کند.

 

 

منبع: cointelegraph

400-0137-09-00852

درباره ی ملیحه حسنی

مطلب پیشنهادی

دیفای

تحلیلگر برتر از اهداف صعودی برای اتریوم و 3 آلتکوین دیفای پرده برداری کرد

اسمارت کانترکتر، معامله گر و تحلیلگر پرطرفدار رمزارز، معتقد است 3 کوین دیفای شاهد رالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید