شنبه , مرداد 22 1401
تیتر خبرها
NFT

بازار FTX برای پشتیبانی از پروژه های NFT معروف سولانا

چکیده

  • صرافی FTX مستقر در باهاما از برنامه های خود برای حمایت از NFT های سولانا در بازار بین زنجیره ای خود خبر می دهد
  • واریز و برداشت در دامنه US امکان پذیر خواهد بود
  • Metaplex به رشد NFT در سولانا کمک کرده است

صرافی پیشرو مشتقات رمزارز FTX توئیتی درباره برنامه های خود جهت پشتیبانی از پروژه های NFT معروف سولانا مانند Degen Ape Academy، Aurory، Thugbirdz و Solana Monkey Business منتشر کرد.

FTX اخیراً از طریق یک توئیت مرموز اعلام کرد که هم اکنون از مجموعه ای از پروژه های NFT سولانا در بازار NFT بین زنجیره ای خود پشتیبانی می کند، که از آن جمله می توان به Degen Ape Academy، مجموعه ای از میمون های کارتونی مختلف، و Geckos Galactic که به تازگی منتشر شده است اشاره نمود. FTX، صرافی جدید NFT را در اوایل سال جاری با نام SOLSEA معرفی کرد. FTX در حال انتخاب برای پشتیبانی از پروژه های NFT بر اساس ارزش بازار، قیمت کف و حجم است. همچنین انتظار می رود به زودی از مجموعه های Opensea NFT مانند Art Blocks و Bored Yacht Ape Club نیز پشتیبانی شود. Bored Ape Yacht Club مجموعه ای از بیش از 10000 آواتار میمون است که در بلاکچین اتریوم میزبانی شده و روی استاندارد توکن ERC-721 ساخته شده است.

خرید و فروش در پلتفرم NFT صرافی FTX

FTX، بازار جدید NFT را در اوایل سال جاری با نام SOLSEA معرفی کرد. به گفته برت هریسون، رئیس FTX.US، کاربران قادر خواهند بود در دامنه FTX.US ثبت نام کنند. واریزها و برداشت ها، که فقط در دامنه FTX .US در دسترس خواهد بود، به کاربران امکان می دهد NFT های خارجی را از پلتفرم های نظیر به نظیر مانند Opensea یا Solanart به بازار FTX واریز کنند. هر چند این موضوع به صورت رسمی اعلام نشده است اما انتظار می رود بتوان از واریزهای فیات، ETH و SOL نیز برای خرید و فروش NFT در بازار FTX استفاده نمود. پیشاپیش مبلغی برای ضرب NFT به منظور مقابله با اظهارات جعلی دریافت می شود و FTX برای هر فروش 5% از خریدار و فروشنده به صورت جداگانه هزینه می گیرد.

محبوبیت سولانا همچنان افزایش می یابد

NFT ها در اصل گواهی های دیجیتالی از اصالت هستند که توسط بلاکچین پشتیبانی می شوند. محبوبیت سولانا در ماه های اخیر افزایش یافته است. سولانا یک بلاکچین مبتنی بر قرارداد است که توان تراکنش آن از اتریوم برتر است و هزینه تراکنش آن ارزان تر از اتریوم است. بسیاری از NFT های عجیب، هزینه های ضرب کم و ورود مقرون به صرفه، علاقه مندان را به اکوسیستم سولانا جذب کرده است. Metaplex، پروتکل غیر متمرکزی که با یک چارچوب وب منبع باز همراه شده است، با سولانا همکاری کرده است تا سازندگان NFT بتوانند ویترین فروشگاه NFT خود را ایجاد کنند، که این امر تا حدی به رشد NFT ها در سولانا دامن زده است.

شرکتی به نام Star Atlas که یک شرکت بازی سازی متاورس نسل بعدی می باشد، NFT های واقعیت افزوده را در شبکه سولانا راه اندازی کرده است، که به مجموعه های دیجیتالی اجازه می دهد به عنوان بخشی از دنیای فیزیکی تجسم شوند.

 

 

منبع: beincrypto

400-0717-09-01251

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید