یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
اثر توقف چاپگر پول فدرال رزرو در بازار رمزارز

چاپگر پول فدرال رزرو متوقف می شود: این چه معنایی برای رمزارز دارد؟

زمانی که انقباضات کمّی به طور کامل اعمال شود و فدرال رزرو چاپگر پول را در قفسه بگذارد، چه اتفاقی برای بازارهای رمزارز خواهد افتاد؟

فدرال رزرو در حال آغاز روند کاهش ترازنامه 9 تریلیون دلاری خود است که در سال های اخیر با حرکتی به نام انقباض کمّی (QT) افزایش یافته است.

تحلیلگران یک صرافی رمزارز و شرکت سرمایه گذاری مالی، نظرات متناقضی در این مورد دارند که آیا QT که از اول ژوئن شروع می شود، به یک دهه رشد بی سابقه در بازارهای رمزارز پایان می دهد یا خیر.

WendyO.eth

@CryptoWendyO

بدترین بخش در این مورد آن است که من تصور می کنم 80% از آمریکایی ها نمی دانند انقباض کمّی چیست؟

چرا این در مدارس دولتی تدریس نمی شد

SEC باید نگران آموزش آمریکایی ها در این زمینه ها باشد، زیرا من معتقدم که این بخشی از «حفاظت» از ما است.

افراد عادی می توانند QT را برعکس تسهیل کمّی (QE) یا چاپ پول در نظر بگیرند که فدرال رزرو از زمان شروع همه گیری کووید-19 در سال 2020 درگیر آن بوده است. در شرایط QE، پول بیشتری ایجاد و توزیع می شود در حالی که FED اوراق قرضه و سایر ابزارهای خزانه داری را به ترازنامه خود اضافه می کند.

فدرال رزرو قصد دارد ترازنامه خود را 47.5 میلیارد دلار در ماه برای سه ماه آینده کاهش دهد. در سپتامبر سال جاری، فدرال رزرو کاهش 95 میلیارد دلاری را در نظر گرفته است. این نهاد قصد دارد تا پایان سال 2023 ترازنامه خود را 7.6 تریلیون دلار کاهش دهد.

CryptoWhale

@CryptoWhale

بیت کوین در طول تاریخ خود هرگز در زمانی که فدرال رزرو انقباضات کمی انجام داده است، در بازار صعودی قرار نداشته است.

نهنگ های باهوش بیش از 12 ماه گذشته را صرف فروش دارایی های خود در خرده فروشی های احمقانه کردند.

سقوط بزرگ اجتناب ناپذیر است!

پاو هوندال، مدیر صرافی رمزارز Swyftx در استرالیا معتقد است که QT می تواند تأثیر منفی بر بازارها داشته باشد. او روز چهارشنبه در مصاحبه با کوین تلگراف گفت: «این امکان وجود دارد که شاهد اندکی کاهش در رشد ارزش بازار باشیم.»

«فدرال رزرو سخت تر و سریع تر از آنچه بسیاری از تحلیل گران انتظار داشتند، دارایی ها را حذف می کند و تصور اینکه این امر بر احساسات سرمایه گذاران در بازارها تأثیری نداشته باشد، دشوار است.»

تأثیر QE که در مارس 2020 آغاز شد بر بازار رمزارز چشمگیر بود. داده های CoinGecko نشان می دهد که ارزش بازار رمزارز در سال 2019 و اوایل سال 2020 کاهش یافته است، اما در اواخر مارس 2020 با شروع به کار چاپگر پول، بازار صعودی پر جنب و جوش آغاز شد. ارزش کل بازار رمزارز از 162 میلیارد دلار در 23 مارس 2020 به اوج خود یعنی کمی بیش از 3 تریلیون دلار در نوامبر گذشته رسید.

در یک بازه زمانی مشابه، ترازنامه فدرال رزرو با افزایش 2.1 برابری از 4.17 تریلیون دلار در 1 ژانویه 2020 به 8.95 تریلیون دلار در اول ژوئن 2022 رسید. این سریع ترین نرخ افزایش از زمان آخرین بحران مالی جهانی است که در سال 2007 آغاز شد.

نایجل گرین، مدیرعامل شرکت مشاوره مالی deVere Group معتقد است که واکنش های بازار به QT بسیار کم خواهد بود زیرا «از قبل محاسبه و در نظر گرفته شده است.» گرین گفت ممکن است به دلیل سرعت غیرمنتظره اجرای QT، «واکنش غیرارادی از سوی بازارها» وجود داشته باشد، اما از نظر او کمی بیشتر از یک تزلزل خواهد بود.

«علاوه بر این، ما انتظار داریم که بازار به زودی ریباند کند، به این معنی که سرمایه گذاران باید برای سرمایه‌گذاری بر روی آن به پوزیشن پورتفولیوها بپردازند.»

افزایش دستمزد در میان کارگران آمریکایی، به ویژه در صنعت مهمان یاری، قبلاً مشاهده شده است زیرا تقاضای نیروی کار همچنان بالاست. با فرض بالا ماندن دستمزدها از طریقQT، ایالات متحده ممکن است از رکود اقتصادی با نابرابری درآمد کمتر خارج شود. Economiser، تحلیلگر بازار رمزارز، در توئیتی در 31 می توضیح داد که اگر مردم به واسطه دستمزدهای بالاتر، پول نقد بیشتری در جیب خود داشته باشند، «بازار رمزارز در نهایت می تواند از QT منتفع شود.»

Economiser

@economiserly

30 مه 2022

در حال پاسخ به @economiserly

در ماه مارس، فدرال رزرو برای اولین بار در چهار سال گذشته نرخ بهره را افزایش داد.

یکی از تأثیرات نرخ بهره بالاتر، ↓ تقاضای نیروی کار بدون افزایش سطح بیکاری است.

نرخ بهره بالاتر = مصرف کمتر، که = تقاضای کمتر برای نیروی کار.

هوندال از Swyftx اضافه کرد که در حالی که اخیراً بازارها نوسانات فزاینده ای را تجربه می کنند، بیت کوین (BTC) می تواند از آن سود ببرد زیرا اکنون موقعیت خود را به عنوان یک دارایی مهم نشان می دهد. وی اشاره کرد که سلطه بیت کوین در حال حاضر حدود 47% است، و هشت درصد نسبت به ابتدای سال 2022 افزایش یافته است. وی با بیان اینکه روش های مختلفی برای تفسیر این موضوع وجود دارد، افزود:

«این نشان می دهد که فعالان بازار به دنبال حفظ ارزش بیت کوین هستند، به این معنی که اگر شرایط فعلی بازار ادامه پیدا کند، ممکن است شاهد گسترش ضعف در روند بازارهای آلتکوین باشیم.»

 

 

منبع: cointelegraph

401-0326-09-01784

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید