جمعه , خرداد 6 1401
تیتر خبرها
فیس بوک

تغییر نام تجاری فیس بوک موجب رشد توکن متاورس شد در حالی که دیسنترالند (MANA) پیشرو این مجموعه است

چکیده

  • فیس بوک در حال تغییر نام تجاری به متا است زیرا تمرکز خود را به متاورس معطوف می نماید.
  • این خبر تأثیر مثبتی بر پروژه‌های متاورس رمزارز فعلی داشته است.
  • این غول رسانه‌های اجتماعی به لطف دیم (Diem) از گذشته به عرصه رمزارز علاقه مند بوده است.

توکن‌های متاورس در ۲۴ ساعت گذشته پس از اطلاعیه تغییر نام تجاری فیسبوک به متا، شاهد افزایش قیمت بوده اند. این تغییر نام در پی تغییر تمرکز طولانی‌مدت فیسبوک از رسانه‌های اجتماعی و پیام‌رسانی به محیط‌های مجازی سه بعدی فراگیر صورت می گیرد.

در زمان انتشار مقاله، دیسنترالند (MANA) 54.8%، اکسی اینفنیتی (AXS) 15.5%، سندباکس (SAND) 23%، و دنترال گیمز (DG) 13.8% سود را ثبت کرده اند.

مارک زاکربرگ در سخنرانی اصلی خود در Connect 2021 که در 28 اکتبر ارائه شد، این تغییر در تمرکز را مورد تأیید قرار داد. زاکربرگ ابتدا از دنیای واقعی ظاهر شد، سپس در نور آبی ماورایی غرق شد و پس از آن به واقعیت مجازی شبیه سازی شده منتقل شد.

او گفت: «به مرور زمان، امیدوارم که به عنوان یک شرکت متاورس شناخته شویم و می‌خواهم فعالیت و هویت خود را وقف هدفی کنیم که می خواهیم بدان دست یابیم. زمان آن فرا رسیده است که یک نام تجاری جدید برای شرکت اتخاذ کنیم تا همه فعالیت هایی که انجام می دهیم را در بر بگیرد، نامی که منعکس کننده هویت ما و آنچه که می خواهیم بسازیم باشد.»

مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید توسط متا در طول سال آینده عرضه می‌شود که فیس‌بوک و اینستاگرام را در محیط‌های کاری متاورس ترکیب می‌کند و همچنین حساب‌های کاربری متعددی را ارائه می‌نماید که به کاربران اجازه می‌دهد زندگی شخصی و کاری خود را مجزا نمایند.

در حالی که متاورس در حال حاضر خبر بزرگی در حوزه رمزارز است، تغییر نام تجاری فیس بوک به طور طبیعی باعث مطرح شدن بیشتر در این بخش و فراتر از آن می شود.

فیس بوک، متا و دیم

تغییر نام تجاری اخیر فیس بوک اولین اقدامی نیست که زاکربرگ در راستای هماهنگی منافع شرکت با فناوری های مرتبط با رمزارز انجام داده است. در سال 2019، مدیر عامل فیس بوک با اعلام راه‌اندازی یک رمزارز جدید به نام لیبرا، دنیای رمزارز را حیرت زده کرد.

این طرح مورد بررسی کنگره قرار گرفت و از آن زمان در جهنم توسعه فرو رفت، اعضای اصلی موسس هیئت مدیره خود را از دست داد، جاه طلبی های خود را کاهش داد و به نام دیم تغییر نام داد.

زاکربرگ و متا بدون شک امیدوارند که فعالیت بعدی آنها در حوزه رمزارز با مشکلات کمتری همراه باشد.

 

 

منبع: beincrypto

400-0817-09-01313

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل FTX در انتخابات 2024 آمریکا

مدیر عامل FTX می گوید که ممکن است در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا «بیش از ۱۰۰ میلیون دلار» هزینه کند

سام بنکمن – فرید، مدیر اجرایی صرافی رمزارز FTX، روز سه شنبه گفت که ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید