سه شنبه , آبان 4 1400
تیتر خبرها

اینفورای اتریوم، ابزاری را جهت جلوگیری از پرداخت اضافی هزینه های تراکنش منتشر کرد

EIP-1559 معمولاً نیاز شما را برآورده می کند. اما اینفورا (Infura) محصول جدیدی را برای زمان افزایش ازدحام شبکه ارائه می کند.

چکیده

  • توسعه دهندگان برنامه اتریوم از اینفورا برای اتصال به بلاکچین استفاده می کنند.
  • اکنون، آنها می توانند از تراکنش های اینفورا برای جلوگیری از هزینه های بالای تراکنش استفاده کنند.

تغییر کد در بلاکچین اتریوم که ماه گذشته تصویب شد، موسوم به EIP-1559، به منظور جلوگیری از پرداخت اضافی افراد برای هزینه های تراکنش، طراحی شده است.

البته، همیشه این کار را نمی کند – مثلاً زمانی که شبکه به دلیل هجوم پیشنهادات NFT و سواپ های دیفای در بالاترین سطوح مصرف قرار دارد.

اینفورا، «شبکه نود میزبانی شده توسط کلود » که بسیاری از پروژه ها از آن برای اتصال به بلاکچین اتریوم استفاده می کنند، ابزار جدیدی را راه اندازی کرده است که شامل مواردی است که پیش تر تحت پوشش EIP-1559 قرار نگرفته اند: تراکنش های اینفورا. (افشاگری: اینفورا، مانند Decrypt، بودجه ای را از ConsenSys دریافت می کند.)

برنامه های غیر متمرکز، که بر روی بلاکچین ساخته شده اند، دائما در حال تعامل با آن بلاکچین هستند. وقتی این کار را انجام می دهند، هزینه استفاده از زیرساخت های آن را پرداخت می کنند. اما این هزینه بسته به میزان ازدحام شبکه متفاوت است – هرچه ترافیک بیشتر باشد، هزینه آن نیز بیشتر می شود.

EIP-1559 بخشی از این موضوع را حل کرده است. این تغییر کد، میزان گس – واحدهایی که نشان دهنده هزینه های محاسباتی برای هرگونه اقدام در بلاکچین هستند که برای محاسبه هزینه تراکنش استفاده می شوند – را دو برابر کرد که می تواند در هر بلاک تراکنش تازه استخراج شده وجود داشته باشد. همچنین ساختار هزینه را با ایجاد هزینه پایه ای که به شبکه اتریوم باز می گردد و از بین می رود، استانداردسازی کرد.

ویژگی اخیر برای استخراج کنندگان، که به سیستم حراج عادت کرده بودند، بحث برانگیز بود. در سیستم حراج، مردم کم و بیش حدس می زدند که برای پردازش معامله خود در یک بازه زمانی معقول چقدر باید هزینه کنند. سپس آنها به استخراج کنندگان پول می دهند تا معامله خود را در اولویت قرار دهند.

معامله گران دیفای – که به دنبال برنامه هایی هستند که به افراد امکان می دهد بدون تأییدیه واسطه مالی به دریافت وام، پرداخت وام یا معامله رمزارز بپردازند – اغلب برای استفاده از آربیتراژ یا فرصت های دیگر نیاز به پردازش فوری تراکنش ها دارند. به همین ترتیب، شخصی که قصد خرید NFT را دارد، نوعی توکن که نشان دهنده مالکیت بر روی یک کالای دیجیتال است، می خواهد اطمینان حاصل کند که پیشنهادش قبل از پایان فروش، ارائه شده است.

از زمانی که EIP-1559 به عنوان بخشی از به روزرسانی لندن شبکه اتریوم به اجرا درآمد، پرداخت اضافی برای تراکنش ها به دلیل هزینه های پایه کاهش یافته است – اگرچه کاربران همچنان می توانند یک انعام کوچک برای استخراج کنندگان اضافه کنند تا اطمینان حاصل شود که تراکنش آنها در اسرع وقت انجام می شود.

اما هنگامی که ازدحام از سطح خاصی بالاتر می رود، ساختار هزینه به سیستم حراج باز می گردد. و این زمانی است که اگر مراقب نباشید، همه چیز واقعا گران می شود.

در اینجاست که تراکنش های اینفورا می تواند کمک کند، و چهار مورد را نوید می دهد.

چارت قیمت یکماهه ETH

ابتدا، از الگوریتمی استفاده می کند که قیمت گس را بهینه می سازد و انعام را در زمان واقعی تنظیم می کند. دوم، تراکنش های متوقف شده را حذف می کند، که ممکن است زمانی رخ دهد که کاربر هزینه مناسب را در نظر نگرفته باشد. سوم، خودکار است، به طوری که کاربران مجبور نیستند پس از تراکنش، چیزی را مدیریت کنند. در آخر، اجازه می دهد تا تراکنش ها بدون ETH انجام شود – رمزارزی که برای همه هزینه های شبکه مورد استفاده قرار می گیرد.

هدف اینفورا، ایجاد سیستمی است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد سریعتر روی بلاکچین اتریوم کار کنند. در یک بیانیه مطبوعاتی عنوان شد: « با ITX، توسعه دهندگان سازمانی می توانند با حساب های پیش پرداخت تراکنش انجام دهند بدون اینکه ETH را در بالانس خود هولد نموده باشند و به اینفورا اجازه دهند تا تراکنش های آنها را مدیریت کند.»

این ایده با محصول اصلی اینفورا مطابقت دارد که از طرف توسعه دهندگان، نودها را میزبانی می کند تا بتوانند بدون مدیریت سخت افزاری روی بلاکچین اتریوم تعامل داشته باشند.

بن دی فرانچسکو مدیرعامل گروه مشاوره رمزارز ScopeLift است که پشتیبان پروژه پرداخت پرایوسی Umbra می باشد. او یکی از طرفداران است. وی گفت: «ما فقط چند تماس با ITX API برقرار می کنیم و آنها همه کارهای سخت را برای ما انجام می دهند. اکنون می توانیم زمان خود را بر آنچه که Umbra Cash را برای کاربران ما منحصر به فرد می کند، متمرکز کنیم.»

 

 

منبع: decrypt

400-0661-09-01228

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

DAO سازمان خودمختار غیر متمرکز

DAO ها آینده جوامع آنلاین در پنج سال آتی خواهند بود

یک سازمان خودمختار غیر متمرکز، کاربران را قادر می سازد تا بتوانند یک جامعه آنلاین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید