یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
اتریوم، سولانا، پولکادات

اتریوم، سولانا، پولکادات، بازگشت قیمت رمزارزها را رهبری می کنند

ارزش بازار رمزارز پس از آنکه در خطر سقوط به زیر 2 تریلیون دلار قرار گرفت، موفق شد در 24 ساعت گذشته بیش از 4% افزایش یابد.

روز گذشته، ارزش کل بازار رمزارز برای اولین بار از ماه سپتامبر در آستانه سقوط به زیر 2 تریلیون دلار بود.

ارزش بازار رمزارز در 24 ساعت گذشته، به رهبری اتریوم (با 8% افزایش)، سولانا (8%)، و بایننس کوین و پولکادات (هر دو با 11% افزایش) بیش از 4% افزایش یافته است تا این سرنوشت را تغییر دهد. کوین های دیگری که در جمع 10 کوین برتر قرار دارند نیز با رشد همراه بودند و بیت کوین (4%)، کاردانو (7%)، XRP (6%) و ترا (10%) همگی افزایش قیمت داشتند.

بنابراین، آیا همانطور که سام بنکمن – فرید، بنیانگذار و مدیر عامل FTX به شوخی گفت، ناگهان دوباره شاهد یک بازار صعودی هستیم؟ خیر.

SBF

@SBF_FTX

11 ژانویه 2022

1) کارهایی که باید در بازار صعودی انجام دهید

SBF

@SBF_FTX

2) [از تخیل خود استفاده کنید]

در سال 2021، سالی که اتریوم از قیمت 735 دلار به 3700 دلار رسید، این رمزارز 164 روز ضرر را پشت سر گذاشت در حالی که 201 روز سود را به ثبت رساند. بر اساس داده های Investing.com، در 52 مورد، ETH یک حرکت صعودی یک روزه را پیش از سقوط دوباره انجام داد.

به عبارت دیگر، هیچ دلیلی وجود ندارد که انتظار داشته باشیم این چیزی بیش از یک حرکت موقت باشد. از سوی دیگر، با کاهش 33 درصدی اتریوم از بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی 4878 دلار که دو ماه پیش به ثبت رسید، نمی توان گفت که اتریوم نخواهد توانست به آن سطح بازگردد.

اما بازارها در سراسر جهان، و به ویژه در ایالات متحده، در نوسان هستند. انتظار می رود که فدرال رزرو برای کاهش تورم، نرخ بهره را سه بار در سال جاری افزایش دهد. به گفته کوین کلی، یکی از بنیانگذاران Delphi Digital، نتیجه این امر کاهش مقدار پول موجود برای استقراض و خرج کردن است. او دیروز نوشت: «وقتی نقدینگی فراوان و در حال گسترش است، بیت کوین و دارایی های رمزارز عملکرد بهتری دارند؛ وقتی نقدینگی کاهش می یابد، با مشکل مواجه می شوند.»

کوین کلی

@Kevin_Kelly_II

10 ژانویه 2022

چرا بیت کوین آنطور که باید رفتار می کند؟

نگاهی گذرا به چند نکته از آخرین گزارش بازار ما

(برای دسترسی فوری در @Delphi_Digital مشترک شوید)

کوین کلی

@Kevin_Kelly_II

بیت کوین یکی از بهترین گزینه ها در کاهش ارزش پول فیات است

همچنین یکی از اهرمی ترین شرط ها روی نقدینگی جهانی است

هنگامی که نقدینگی فراوان و در حال گسترش است، بیت کوین و دارایی های رمزارز عملکرد بهتری دارند؛ وقتی نقدینگی کاهش می یابد، با مشکل مواجه می شوند

این موضوع به نوسانات در بازارهای سهام ایالات متحده نیز منجر شده است. S&P 500 که در سال گذشته بازدهی 26.9 درصدی را به ثبت رساند، در شروع سال 2022 کمی بیش از 1% کاهش یافته است. نزدک نیز پس از افزایش 21.4 درصدی ارزش در سال 2021، امسال بیش از 3% کاهش یافته است. و میانگین صنعتی داو جونز نیز در سال جاری روند راکدی داشته است در حالی که در سال 2021 با 18.7% افزایش همراه بود. (اما، هر سه شاخص همانند رمزارزها امروز افزایش یافتند که ناشی از سهام فناوری است.)

چرا ما به این موضوع اشاره می کنیم، با توجه به اینکه آنها بازارهای کاملاً متفاوتی دارند؟ خوب، چون آنها به نوعی مشابه هستند. سهام و رمزارز هر دو به دلیل نوسانات خود جزو دارایی های ریسک محسوب می شوند. علاوه بر این، آنها اخیراً رفتار مشابهی داشته اند. طبق گزارش اخیر شرکت داده های دارایی رمزارز Kaiko، همبستگی بین بیت کوین و شاخص های سهام ایالات متحده به بالاترین میزان از جولای 2020 رسیده است. در همین حال، همبستگی BTC با طلا کمتر از 0 است، به این معنی که تمایل به حرکت در خلاف جهت این دارایی پوشش تورمی دارد.

بر اساس داده های Cryptowatch، اتریوم در سال گذشته دارای ضریب همبستگی 0.72 با بیت کوین بوده است که در اینجا عدد 1 به معنای حرکت در هماهنگی کامل است.

بنابراین، امروز رمزارز به طور کلی بالا رفته است. در روزهای آینده با ما همراه باشید تا وضعیت بازار را بررسی نمایید.

 

 

منبع: decrypt

400-1047-09-01483

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید