شنبه , خرداد 7 1401
تیتر خبرها
قیمت اتریوم (ETH)

قیمت اتریوم (ETH) تلاش می کند تا از مانع 3400 دلاری عبور کند؛ آیا باید بخرید، هولد کنید یا بفروشید؟

نمودار قیمت اتریوم (ETH) فشار خرید قوی را از این سطح حمایت کف نشان می دهد و برای ریورسال صعودی آماده می شود. پرایس اکشن، تشکیل یک الگوی فنجان و دسته را نشان می دهد که می تواند آغازگر یک رالی بازیابی باشد. قیمت اتریوم (ETH) زمانی که به کف جدید خود یعنی 3300 دلار رسید، حدود 38% نسبت به بالاترین قیمت تاریخی خود کاهش یافت.

نکات تکنیکال کلیدی:

  • اندیکاتور مکدی، کراس اور صعودی را در بین خطوط خود نشان می دهد
  • نمودار قیمت ETH، یک کراس اور نزولی از میانگین متحرک ساده 20 روزه و 100 روزه را نشان می دهد
  • حجم معاملات 24 ساعته کوین اتریوم 9.2 میلیارد دلار است که نشان دهنده زیان 15.6 درصدی است

چارت Ethereum/USDT

منبع-Tradingview

قبلاً مقاله ای در مورد کوین اتریوم ارائه نمودیم که در آن زمان جفت ETH/USD به سطح اصلاحی فیبوناچی 0.618 (2950) سقوط کرده بود. نمودار تکنیکال، چند کندل ریجکت قیمت پایین تر را در این حمایت نشان داد که حاکی از وجود فشار تقاضای قوی است.

در 11 ژانویه، نمودار یک کندل انگالفینگ صعودی را نشان داد که از سطح 2950 دلار ریباند کرد. قیمت ETH در حال حاضر در سطح 3292 دلار معامله می شود که نشان دهنده افزایش 12 درصدی از حمایت کف است. این کوین در تلاش برای عبور از مقاومت ترکیبی 3400 دلار و خطوط میانگین متحرک ساده 200 روزه است.

خطوط میانگین متحرک ساده مهم (20، 50، 100 و 200 روزه) تراز نزولی را در نمودار تایم فریم روزانه نشان می دهند. به علاوه، این کوین همچنین یک کراس اور نزولی از میانگین متحرک ساده 20 روزه و 200 روزه را ارائه می دهد و بدین ترتیب فروشندگان بیشتری را در بازار جذب می کند.

همگرایی واگرایی میانگین متحرک: این بازیابی کوتاه مدت باعث ایجاد کراس صعودی از مکدی و خط سیگنال شده است و سیگنال خرید را برای معامله گران بلند مدت ارائه می دهد.

نمودار قیمت اتریوم یک الگوی فنجان و دسته را تشکیل می دهد

چارت ETH/USDT

منبع- Tradingview

قیمت ETH در حال حاضر در سطح 3364 دلار معامله می شود که نشان دهنده افزایش 13 درصدی از حمایت کف 2950 دلار است. علاوه بر این، این بازیابی اخیر یک الگوی فنجان و دسته را در نمودار تایم فریم چهار ساعته نشان می دهد.

خط گردن این الگو در سطح 3400 دلار قرار دارد و افزایش روند صعودی بنیادین در قیمت می تواند یک بریک اوت صعودی از این مقاومت را ایجاد کند. اندیکاتورهای ابر روند سبز شده اند که نشان دهنده تغییر به روند صعودی است.

نمودار تکنیکال حاکی از آن است که عرضه مهم برای قیمت ETH در سطوح 3400 دلار و 3600 دلار خواهد بود. علاوه بر این، سطوح حمایت 3200 دلار و به دنبال آن 2950 دلار را نشان می دهد.

شاخص ترس و طمع اتریوم

تحلیل احساسات بازار اتریوم چندجانبه

تحلیل احساسات بازار اتریوم چندجانبه

– در مقایسه با چند هفته گذشته، شاخص ترس و طمع اتریوم بهبود جزئی را نشان داده است و این شاخص از منطقه ترس شدید (زیر 30) به منطقه ترس (31) منتقل شده است. با این حال، احساسات کلی بازار در میان فعالان بازار همچنان نزولی است.

 

 

منبع: coingape

400-1057-09-01493

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل FTX در انتخابات 2024 آمریکا

مدیر عامل FTX می گوید که ممکن است در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا «بیش از ۱۰۰ میلیون دلار» هزینه کند

سام بنکمن – فرید، مدیر اجرایی صرافی رمزارز FTX، روز سه شنبه گفت که ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید