جمعه , خرداد 6 1401
تیتر خبرها
Near Protocol (NEAR)

همراه با موج افزایش آلتکوین های لایه 1، رقیب اتریوم با رشد 95 درصدی طی هفت روز از مرز 8,000,000,000 دلار ارزش بازار عبور کرد

یکی از رقبای اتریوم تنها در هفته گذشته نزدیک به 100% رشد کرده است و بدین ترتیب مرز 8 میلیارد دلاری ارزش بازار را شکسته و به جمع 20 دارایی برتر رمزارز از لحاظ ارزش بازار نزدیک می شود.

Near Protocol (NEAR) یک پلتفرم برنامه غیرمتمرکز (DApp) با قابلیت قرارداد هوشمند است که در تلاش برای رقابت با اتریوم (ETH) یا پولکادات (DOT) می باشد.

NEAR، توکن اصلی پروژه، اخیراً پس از معامله با قیمت 8.40 دلار در کمتر از پنج روز قبل، با افزایش 95 درصدی به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی 16.39 دلار رسید.

NEAR برای پرداخت هزینه های تراکنش و ذخیره سازی استفاده می شود. همچنین هولدرهای توکن که در دستیابی به اجماع شبکه به عنوان اعتبارسنج تراکنش مشارکت می کنند، می توانند آن را استیک نمایند.

رشد این رقیب اتریوم با موج افزایش آلتکوین های لایه 1 همراه بوده است که سودهای قابل توجهی را به دست آورده اند، در حالی که اتریوم پرایس اکشن نسبتاً متوسطی را حفظ نموده است.

سولانا (SOL)، بزرگ ترین رقیب اتریوم، در هفت روز گذشته 8.7% افزایش داشته است و از کف قیمت 30 روزه خود یعنی 151 دلار، 15% افزایش یافته است.

Terra متمرکز بر استیبل کوین (LUNA) در هفت روز گذشته 46% و در 30 روز گذشته 150% افزایش یافته است. LUNA در حال حاضر در میان ده رمزارز برتر از لحاظ ارزش بازار، بهترین عملکرد آلتکوین ها را دارد.

همچنین پلتفرم قرارداد هوشمند آوالانچ (AVAX) که در هفت روز گذشته 2% رشد داشته است، اما همچنان در دو هفته گذشته 46% افزایش یافته است. AVAX از لحاظ ارزش بازار در رتبه 11 قرار دارد.

یکی دیگر از آلتکوین های لایه 1 که حرکات قابل توجهی را انجام می دهد، پلتفرم قرارداد هوشمند فانتوم (FTM) مبتنی بر نمودار غیر چرخه ای هدایت شده (DAG) است. FTM طی هفت روز گذشته 46% افزایش یافته است و در حال حاضر با قیمت 2.06 دلار معامله می شود. با نزدیک شدن به پایان سال 2021، FTM در سال جاری بیش از 12600% افزایش یافته است.

 

 

منبع: dailyhodl

400-1010-09-01446

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل FTX در انتخابات 2024 آمریکا

مدیر عامل FTX می گوید که ممکن است در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا «بیش از ۱۰۰ میلیون دلار» هزینه کند

سام بنکمن – فرید، مدیر اجرایی صرافی رمزارز FTX، روز سه شنبه گفت که ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید