شنبه , مهر 1 1402
تیتر خبرها
NFT های یوتیلیتی اتر کاردز(Ether Cards)

اتر کاردز (Ether Cards) قصد دارد «NFT های یوتیلیتی» خود را از 18 مارس راه اندازی کند

اتر کاردز روزشماری معکوس را برای راه اندازی بزرگ خود در هجدهم مارس آغاز نموده است. این پلتفرم در حال تغییر برند خود به یک چارچوب NFT است که اساساً یک پلتفرم NFT گیمیفیکیشن جامعه محور است. این امر باعث افزودن یوتیلیتی به NFT ها می شود و انتخاب خرید هر یک از آنها می تواند منافع خاصی را به همراه داشته باشد.

راه اندازی این چارچوب موارد استفاده را برای کارت های هدیه NFT ساده به وجود می آورد. اتر کاردز در تاریخ راه اندازی خود قصد فروش NFT های کمیاب را دارد که به عنوان توکن های «نسخه محدود» عمل می کنند. این NFT ها در آینده دوباره تشکیل نمی شوند و یوتیلیتی ویژه ای خواهند داشت. برخی از کارت ها خدمات زیر را ارائه خواهند کرد:

  • عضویت ویژه با مزایای قابل توجه
  • تخفیف های دائمی قابل استفاده و چند منظوره در دارایی ها و خدمات اتر کاردز
  • معافیت از کارمزدهای دائمی

پیش فروش اتر کاردز نیز در حال انجام است. بر اساس سطح یوتیلیتی، کارت ها به دسته هایی با نام کارت های OG، کارت های آلفا و کارت های کامِن تقسیم می شوند. از آنجا که دو مورد اول به تعداد اندک برای پیش فروش ارائه شدند (23 کارت OG و 230 کارت آلفا) و تقاضای زیادی داشتند، بلافاصله به فروش رسیدند.

با این حال، در مجموع 2300 کارت کامِن در پیش فروش وجود دارد که هنوز برای اعضای جامعه قابل خریداری است. این توکن ها مزایای ویژه و منحصر به فردی دارند که در پیش فروش برای طرفداران جامعه ارائه شد. طبق وب سایت آنها:

توکن های اتر کاردز قادر هستند با چندین سرویس غیرمتمرکز ادغام شوند. آنها می توانند:

  • به عنوان کارت عضویت مورد استفاده قرار گیرند
  • اجازه دسترسی به ویژگی ها را می دهد
  • به شما امتیاز و دسترسی به اولویت می دهد
  • امکان دسترسی به ایردراپ های جامعه را فراهم می کند

4 نوع کارت یا NFT مختلف با شماره سریال هایی به طول متفاوت در پلتفرم موجود خواهد بود. هرچه طول این شماره کوتاهتر باشد، مزایای آن بیشتر خواهد بود. این کارت ها شامل کارت های فوندر،OG ، آلفا، و کامِن می باشد.

کارت های فوندر: این کارت ها دارای شماره سریال صفر تا 9 هستند و برای عموم در دسترس نخواهد بود. به جز موارد نادر، آنها ارزش چندانی ندارند.

کارتهای OG: در مجموع 90 کارت از این نوع با شماره سریال 10 تا 99 وجود خواهد داشت. احتمال داشتن صفات کمیاب و منحصر به فرد برای این کارت ها 3 برابر است.

کارت های آلفا: فقط 900 مورد از این نوع کارت با شماره سریال 100 تا 999 وجود خواهد داشت. احتمال دارا بودن صفات بهتر در این کارت ها 1.5 برابر بیشتر از کارت های معمولی است.

کارت های کامِن: شماره سریال این کارت ها از 1000 تا 9999 می باشد و بقیه گروه «کارت های معمولی» را تشکیل می دهند. اگرچه تعداد آنها بسیار بالاتر است، اما هنوز ویژگی هایی در ارتباط با آنها وجود دارد که کاربر می تواند از آنها لذت ببرد.

اتر کاردز به عنوان پروژه ای آغاز به کار کرد که در آن افراد می توانستند این کارت های هدیه مبتنی بر NFT را برای هرکسی ارسال کنند. هدف این بود که رمزارزها ظاهری فیزیکی داشته باشند تا مردم بتوانند آگاه شوند و از این رمزارزها برای خرید اقلام موجود در بازار استفاده کنند.

NFT چیست؟

NFT ها یا توکن های غیر قابل تعویض، دارایی های دیجیتال منحصر به فردی هستند که در نوع خود ویژه بوده و نمی توان آنها را تکثیر کرد. برای درک مفهوم NFT ها، بیایید نگاهی به ماهیت توکن های قابل تعویض بیاندازیم.

توکن های قابل تعویض دارایی های دیجیتالی هستند که می توانند به صورت یک به یک با یکدیگر معامله شوند زیرا بدون توجه به هویت مالک، سابقه یا هر عامل دیگری، از ارزش عینی یکسانی برخوردار هستند. بیت کوین، اتریوم و سایر رمزارزهایی که مورد معامله قرار می گیرند نمونه های رایج توکن های قابل تعویض هستند.

از سوی دیگر، توکن های غیر قابل تعویض مانند کالاهای کمیاب هستند. آنها منحصر به فرد بوده و می توان آنها را کالاهای کالکتیبل دیجیتال قلمداد کرد. به همین دلیل، آنها غیر قابل تقسیم هستند، به این معنی که شما نمی توانید بخشی یا درصدی از NFT را بخرید. بلکه شما باید آن را در کل شبیه به یک قطعه هنری یا یک نقاشی خریداری کنید. این NFT های مبتنی بر بلاکچین قابل انتقال و معتبر هستند و می توان آنها را از بازارهای خاص خریداری کرد.

این NFT ها با توجه به کیفیت آنها موارد استفاده بسیاری دارند که شامل موارد زیر است:

بازی – می توانید جوایز را در قالب NFT دریافت کنید و با توجه به قابلیت انتقال این توکن ها می توانید آنها را بعداً به فروش برسانید.

هویت – به دلیل منحصر به فرد بودن می توان از آنها برای ایجاد هویت دیجیتالی در بلاکچین استفاده کرد.

دارایی ها و کالکتیبل های دیجیتال – به دلیل ماهیت کمیاب و منحصر به فرد، می توان از آنها برای تشکیل کالکتیبل های دیجیتال کمیاب استفاده کرد.

اگرچه این مفهوم نسبتاً تازگی دارد، اما NFT ها به محبوبیت بیشتری دست می یابند زیرا مردم کاربردهای بهتری برای آنها پیدا می کنند. بازارهایی مانند اتر کاردز به دلیل محبوبیت اخیر رمزارز در حال شکل گیری است که باعث افزایش کیفیت موارد استفاده این پروژه ها می شود.

 

 

منبع: cryptomode

99-1261-09-00794

درباره ی ملیحه حسنی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید