یکشنبه , آذر 7 1400
قیمت اتریوم

با افزایش دارایی Grayscale Ethereum Trust (ETHE) به 6 میلیارد دلار، قیمت اتر به بیش از 2000 دلار رسید

دومین رمزارز بزرگ جهان، اتریوم (ETH)، تا بیش از 2000 دلار افزایش یافت و توانست رکورد بالاترین قیمت تاریخی جدیدی را به ثبت برساند. در زمان انتشار مقاله، اتر  با 5.68% افزایش با قیمت 2030 دلار و ارزش بازار 232 میلیارد دلار معامله می شود. بدین ترتیب، رشد سالانه اتریوم به بیش از 170% رسیده است.

رالی اخیر قیمت اتریوم در پی خریدهای نهادی مداوم رخ داد. Grayscale Ethereum Trust (ETHE) از ابتدای فوریه 2021 با قدرت و شدت به خرید اتریوم (ETH) پرداخته است. Trust در این ماه با هزینه بیش از 400 میلیون دلار، نزدیک به 230000 کوین اتر دیگر را خریداری نمود.

بدین ترتیب، دارایی های خالص تحت مدیریت Grayscale Ethereum Trust (ETHE) برای اولین بار از 6 میلیارد دلار عبور کرده است. بنابراین، ETHE به تنهایی بیش از 14% از کل دارایی های 42 میلیارد دلاری تحت مدیریت Grayscale را تشکیل می دهد.

توئیت گری اسکیل

به روز رسانی 19/02/21: دارایی های خالص تحت مدیریت، منابع موجود در هر سهم و قیمت بازار به ازای هر سهم برای محصولات سرمایه گذاری ما.

مبلغ کل دارایی تحت مدیریت: 42.4 میلیارد دلار $BTC $BCH $ETH $ETC $ZEN $LTC $XLM $ZEC

– Grayscale (@Grayscale) 19 فوریه 2021

علاوه بر این، CME Ether Futures از زمان پیدایش در 8 فوریه، رالی افزایش قیمت را سرعت بخشیده است. در اولین هفته کامل معاملات، حجم معاملات ثبت شده توسط CME به بیش از 168 میلیون دلار رسید. این نشان می دهد که اتریوم (ETH) همچنان علاقه سرمایه گذاران بزرگ را به خود جلب می نماید.

همچنین، داده های Santiment نشان می دهد که تعداد آدرس های نهنگ اتریوم (ETH) که بالغ بر 10 هزار کوین اتر در اختیار دارند به بیش از 1200 مورد افزایش یافته است.

با وجود کاهش حجم معاملات و حجم کاربران، قیمت اتر افزایش می یابد

داده های به دست آمده از Santiment نشان می دهد که نمودار «حجم معاملات در مقابل قیمت» اتریوم اختلافات بسیار نگران کننده ای را نشان داده است. اگرچه قیمت اتر افزایش یافته است، اما حجم معاملات دچار کاهش شده و این نشان دهنده عدم علاقه خریداران است.

حجم معاملات در مقابل قیمت اتریوم

همچنین، حجم کاربران اتر در این رکورد قیمت جدید اتریوم در مقایسه با سطح ارزش اجتماعی در طی بریک اوت های قبلی، به طور قابل ملاحظه ای پایین است. در گزارش Santiment ذکر شده است:

«شاید جمعیت دیگر به اندازه قبل درباره اتر هیجان زده نباشد. این عدم علاقه عموماً خوب است زیرا جمعیت تمایل دارند که در اوج های محلی قیمت ورود کنند. تا زمانی که قیمت بتواند با حجم کاربران کم تثبیت شود، این روند مناسب خواهد بود.»

یکی از مهمترین مشکلاتی که در حال حاضر سرمایه گذاران اتر با آن روبرو هستند افزایش هزینه گس اتر است. با فعالیت دیفای در بالاترین سطح، این موضوع به زنجیره هوشمند Binance Smart (BSC) که رقیب اتریوم است کمک کرد که در نهایت موجب شود قیمت Binance Coin (BNB) تا تقریباً 10 برابر افزایش یابد و با ثبت رکورد بالاترین قیمت تاریخی بیش از 300 دلار، به سومین رمزارز از لحاظ ارزش بازار تبدیل شود.

 

 

منبع: coingape

99-1202-09-00682

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

ویتالیک بوترین EIP-4488 را معرفی می کند

ویتالیک بوترین EIP-4488 را معرفی می کند

هدف این پروپوزال، ارائه سولوشن کوتاه مدت برای مشکل هزینه های بالای گس لایه 2 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید