یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
Smartbch

سایدچین BCH سازگار با ETH موسوم به Smartbch، با موفقیت سه نود را راه اندازی کرد

یک روز قبل از چهارمین سالگرد بیت کوین کش، تیم اسمارت بیت کوین کش (Smartbch)، اعلام کرد که این پروژه سه نود را به عنوان اعتبارسنج های جنسیس راه اندازی کرده است. Smartbch فاش کرد که Btc.com، Viabtc و Matrixport در این پروژه مشارکت دارند و پروژه رسماً دوره رأی گیری خود را آغاز کرده است.

Smartbch اعتبارسنج های جنسیس اسمارت چین را فعال می کند

مدتی است که جامعه بیت کوین کش (BCH) صبورانه منتظر توسعه پروژه Smartbch است. دلیل این امر آن است که Smartbch می تواند پتانسیل عظیمی بین اتریوم (ETH) و بیت کوین کش باز کند.

این پروتکل می تواند امور مالی غیر متمرکز (دیفای) را در بیت کوین کش تقویت کرده و از نظر ارزش بازار با دومین دارایی بزرگ رمزارز تطبیق یابد. Bitcoin.com News اولین بار در هفته اول آوریل درباره Smartbch گزارش داد و 15 روز بعد با توسعه دهنده اصلی پروژه مصاحبه کرد.

در پایان ماه، Smartbch شبکه آزمایشی را به صورت عمومی راه اندازی کرد و این امکان را برای توسعه دهندگان و سازندگان برنامه های غیرمتمرکز فراهم نمود تا با استفاده از سایدچین بیت کوین کش که دارای عملکرد بالا و سازگار با EVM می باشد به آزمایش و توسعه بپردازند. اکنون Smartbch فعالیت خود را با سه نود که به عنوان اعتبارسنج جنسیس عمل می کنند، آغاز کرده است.

سه نود Smartbch توسط Viabtc، Matrixport و Btc.com اداره می شوند. در بیانیه پروژه توضیح داده شده است: «Smartbch در حال حاضر در اولین دوره رأی گیری خود به سر می برد. اعتبارسنج های بیشتری توسط استخراج کنندگان SHA256 انتخاب می شوند و در آینده وظیفه خود را بر عهده می گیرند.»

تیم توسعه Smartbch می افزاید: «ما دو ماه دیگر بیشتر از برآورد اولیه برای نهایی سازی ساختار داده MoeingADS و پیاده سازی SEP101، SEP206 و Transaction Reorder در Smartbch صرف کرده ایم.»

توسعه دهندگان Smartbch می گویند: «MoeingADS موتور ذخیره سازی زیرساخت برای سیستم جهانی است که تغییر آن در هارد فورک ها بسیار دشوار است. موتور ذخیره سازی زیرساخت اتریوم موسوم به MPT هرگز ساختار داده های خود را از ابتدا تغییر نداده است. MoeingADS اکنون قدرت آن را دارد که از 51 هزار TPS پشتیبانی کند و می تواند سال ها بدون تغییر ساختار داده اولیه خود از رشد Smartbch حمایت کند.»

تمرکز بر روی یک بریج بین زنجیره ای امن

تیم Smartbch می گوید این پروژه زمان زیادی طول می کشد تا پروتکل قوی شود. طی چند هفته گذشته، توسعه دهندگان متوجه تعدادی پروژه دیفای شدند که از سوء استفاده ها رنج می بردند و این به دلیل آسیب پذیری های بریج بین زنجیره ای بود.

تیم Smartbch قصد دارد گیت وی بین زنجیره ای سایدچین بیت کوین کش را تقویت کند و آن را بسیار امن و قدرتمند سازد. تیم Smartbch می گوید: «امنیت در اولویت قرار خواهد گرفت و توسط جامعه ممیزی خواهد شد.»

سازندگان پروژه در پایان اظهار داشتند: «این راه اندازی، یک گام محکم در سفر طولانی Smartbch است. ما از همه افراد جامعه BCH دعوت می کنیم تا از آن استفاده کرده و به رشد آن کمک کنند. ما به زودی چند دستورالعمل در اختیار هولدرهای BCH قرار می دهیم تا آن را امتحان کرده و مقدار محدودی از کوین ها را از طریق گیت وی ساده فعلی به صورت بین زنجیره ای انتقال دهند.»

 

 

منبع: news.bitcoin

400-0521-09-01113

درباره ی ملیحه حسنی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید