پنجشنبه , تیر 3 1400
اتر

تجزیه و تحلیل قیمت اتر: اتر به 3000 دلار می رسد اما مقاومت اصلی در حال نزدیک شدن است

چکیده

  • قیمت اتر در هفته گذشته 30% افزایش یافته و به بالاترین قیمت تاریخی جدید رسیده است
  • اکنون قیمت با خط مقاومت چند ماهه روبرو می شود
  • اتر نزدیک به 2 ماه است که در یک کانال گیر کرده است

اتریوم هفته گذشته قدرت خود را نشان داد زیرا از کمترین قیمت 2141 دلار به 3000 دلار رسید. اتر به عنوان نیروگاه قدرت دیفای شناخته می شود و قیمت در نهایت نشان می دهد که چه کسی رئیس است. اتریوم در هفته های گذشته عملکرد بسیار بهتری نسبت به بیت کوین ارائه داده است و در ماه گذشته تقریباً 75% نسبت به بیت کوین افزایش داشته است و عملکرد بسیار خوبی نسبت به BTC نشان داده است. این روند صعودی ممکن است به زودی متوقف شود زیرا قیمت به سطوح مقاومت اصلی رسیده است.

اتر در تمام سال 2021 در درون یک الگوی مثلث پهن شونده بزرگ حرکت کرده است (خطوط سیاه پررنگ). قیمت اتر در این مثلث یک کانال صعودی ایجاد کرده که طی 2 ماه گذشته حفظ شده است. قیمت با نزدیک شدن به 3000 دلار در حال حاضر به هر دو روند برتر نزدیک شده است. هر بار که اتر به این روندهای برتر می رسد، قیمت ریجکت می شود. این بار نیز نباید تفاوتی وجود داشته باشد. سطح حمایت مینور که باید به عنوان هدف اصلاح در نظر گرفته شود 2800 دلار است.

تحلیل قیمت اتر: نمودار 1 روزه اتر / تتر

chart

اتر هم اکنون موفق شده است بالاترین قیمت قبلی خود در سال 2018 را که 1500 دلار بود دو برابر نماید. اگر اتر بتواند مقاومت اصلی 3000 دلار را بشکند و حفظ کند، این روند صعودی ممکن است برای مدت طولانی تری ادامه یابد اما این امر بعید به نظر می رسد. اگر خرس ها موفق به کنترل آن شوند، حمایت مینور سطح 2800 دلار خواهد بود اما هنوز محدوده مناسبی نیست. در صورتی که اتر نتواند سطح 2800 دلار را حفظ کند، حمایت بعدی در حدود قیمت 2500 دلار است.

با بررسی شاخص قدرت نسبی، می توان نتیجه گرفت که قدرت در حال حاضر در سطوح اشباع خرید است. این نشان می دهد که اتر در حالت سهموی است اما به زودی شاهد اصلاح زیر 70 خواهد بود. شاخص قدرت نسبی استوکاستیک نیز داستان مشابهی را روایت می کند چرا که این اندیکاتور نیز در سطوح اشباع خرید قرار دارد. در هر دو شاخص، قدرت به حداکثر رسیده است و اصلاح به زودی فرا می رسد.

سطوح روزانه اتر

  • نرخ اسپات: 2995 دلار
  • روند: صعودی
  • نوسان: بالا
  • حمایت: 2800 دلار
  • مقاومت: 3000 دلار

 

منبع: coingape

400-0227-09-00900

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

بازار رمزارز

هنگامی که خواب بودید چه تغییراتی در بازار رمزارز رخ داد – 22 ژوئن

چکیده بیت کوین (BTC) به کف محدوده و نزدیک به قیمت 31000 دلار سقوط کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید