جمعه , خرداد 6 1401
تیتر خبرها
السالوادور

«سورپرایز بزرگ» – رئیس جمهور السالوادور شش پیش بینی بزرگ درباره بیت کوین منتشر کرد در حالی که قیمت اتریوم، بایننس، سولانا، کاردانو و ریپل به کندی به سوی سال 2022 پیش می روند

بیت کوین و رمزارز در سال 2021 مهمترین سال خود را سپری کردند و السالوادور اولین کشور جهان شد که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت (البته همه متقاعد نشده اند).

قیمت بیت کوین از حدود 30000 دلار به ازای هر بیت کوین در سال گذشته به تقریباً 50000 دلار در حال حاضر رسیده است. دیگر رمزارزهای اصلی مانند اتریوم، BNB بایننس، سولانا و کاردانو بسیار بالاتر رفته اند، به طوری که قیمت اتریوم از سال گذشته تقریباً 400% افزایش یافته است و رقیب اتریوم، سولانا، 10000% رشد کرده است.

اکنون، نایب بوکله، رئیس جمهور هزاره السالوادور، پیش بینی های زیادی درباره بیت کوین برای سال 2022 منتشر کرده است، از جمله اینکه قیمت بیت کوین بیش از دو برابر خواهد شد و به 100000 دلار خواهد رسید.

one

بوکله در توئیتر نوشت که بیت کوین در سال 2022 «به 100000 دلار خواهد رسید» و در کنفرانس بیت کوین امسال میامی در آوریل، جایی که در آن طرح السالوادور برای پذیرش بیت کوین به عنوان یکی از ارزهای رسمی خود در کنار دلار آمریکا برای اولین بار در سال گذشته رونمایی شد، یک «سورپرایز بزرگ» را به نمایش گذاشت. با این حال، پیش بینی قیمت بیت کوین بوکله در مقایسه با برخی دیگر کمرنگ تر است.

قیمت بیت کوین در ماه نوامبر به بیش از 69000 دلار به ازای هر بیت کوین رسید و سپس به کمتر از 50000 دلار کاهش یافت. در طول تابستان، به دنبال آخرین سرکوب رمزارز در چین و عدم رضایت ایلان ماسک، میلیاردر تسلا از بیت‌کوین – و انتخاب دوج کوینِ مبتنی بر میم به عنوان پروژه خانگی خود – قیمت بیت‌کوین به 30000 دلار کاهش یافت.

بسیاری پیش بینی کرده بودند که قیمت بیت کوین تا قبل از آغاز سال 2022 به 100000 دلار برسد، اما بیت کوین، اتریوم، BNB بایننس، سولانا، کاردانو و XRP همگی تا پایان سال با مشکل مواجه شده اند. مجموع ارزش بازار بیت کوین و رمزارز از ماه نوامبر حدود 800 میلیارد دلار کاهش یافته است و از اوج حدود 3 تریلیون دلاری خود سقوط کرده است، و نگرانی ها از افزایش شدید تورم و چشم انداز فدرال رزرو در سال 2022 در جریان است.

پس از اطلاعیه شگفت آور بوکله در کنفرانس بیت کوین میامی، السالوادور در ماه سپتامبر به طور رسمی بیت کوین را به یک ارز ملی تبدیل کرد و طبق محاسبات رویترز به تدریج در مجموع 1141 بیت کوین خریداری کرده است – و به طور منظم خرید بیشتری را انجام می دهد.

بوکله در توئیتر اعلام کرد که همین ماه گذشته، السالوادور 21 بیت کوین دیگر را به مناسبت بیست و یکمین روز از آخرین ماه از بیست و یکمین سال قرن بیست و یک خریداری کرد. بوکله در توئیتر، خود را به عنوان مدیرعامل السالوادور معرفی کرد و سال گذشته در بخش بیوگرافی توئیتر خود، عنوان «دیکتاتور» را درج نمود. عدد 21 برای بیت کوین مهم است زیرا تنها 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت.

two

پیش بینی های بیت کوین بوکله برای سال 2022 همچنین عبارتند از: «[دو] کشور دیگر آن را به عنوان ارز قانونی می پذیرند، [بیت‌کوین] به یک موضوع انتخاباتی اصلی در انتخابات ایالات متحده در سال جاری تبدیل می شود، شهر بیت کوین ساخت و ساز را آغاز می کند [و] اوراق قرضه آتشفشانی با تقاضای بیش از حد روبرو می شوند» – اشاره به خبر اخیر دارد که بر اساس آن قرار است شهری جدید با مالیات کم با استفاده از پول اوراق قرضه 1 میلیارد دلاری با پشتوانه بیت کوین ساخته شود و با انرژی زمین گرمایی از یک آتشفشان مجاور تأمین گردد.

برخی از همسایگان منطقه ای السالوادور که به دلار آمریکا نیز وابسته هستند، گفته اند که از نزدیک آزمایش بیت کوین توسط این کشور را جهت مشاهده نشانه هایی از موفقیت زیر نظر دارند. برخی از رهبران سیاسی اعلام کرده اند که اگر بیت کوین بتواند هزینه های حواله را همانطور که بوکله ادعا کرده است کاهش دهد، مایل به پذیرش بیت کوین هستند.

در همین حال در ایالات متحده، شهرداران نیویورک و میامی برای تبدیل شدن شهرهای خود به مراکز بیت کوین و رمزارز کمپین تشکیل داده اند و هر دو درخواست کرده اند که چک های حقوق خود را در قالب بیت کوین دریافت کنند و سرمایه گذاران را جلب می نمایند. در کپیتال هیل، لابی گران بیت کوین و رمزارز به عنوان یک قدرت جدید در سال 2021 ظاهر شده اند و تلاش می کنند تا قوانین حاکم بر فضای رمزارز را شکل دهند که نشان دهنده محبوبیت این فناوری است.

در ماه دسامبر، یک تحلیلگر گفت که انتظار دارد ایالات متحده «در سال 2022 از رمزارزها استقبال کند» و پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین «به نظر می رسد در مسیر 100000 دلار قرار دارد» و قیمت اتریوم می تواند به 5000 دلار برسد.

پیش بینی جک دورسی، مدیر اجرایی سابق توئیتر، مبنی بر اینکه بیت کوین در نهایت جایگزین دلار آمریکا می شود، خبرساز شد. او اخیراً از این غول رسانه های اجتماعی که خود بنیانگذار آن بود کناره گیری کرد تا شرکت پرداخت خود را توسعه دهد.

 

 

منبع: forbes

400-1028-09-01464

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل FTX در انتخابات 2024 آمریکا

مدیر عامل FTX می گوید که ممکن است در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا «بیش از ۱۰۰ میلیون دلار» هزینه کند

سام بنکمن – فرید، مدیر اجرایی صرافی رمزارز FTX، روز سه شنبه گفت که ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید