یکشنبه , آذر 7 1400
ادوارد اسنودن

ادوارد اسنودن در مورد اسکن های عنبیه ورلدکوین ابراز نگرانی کرد

چکیده

  • اسنودن در توئیتی نوشت که کره چشم نباید فهرست بندی شود.
  • وی از این تلاش انتقاد کرد و گفت که این امر پیامدهای متعددی دارد.
  • پرایوسی یک دغدغه مهم در دنیای در حال رشد دیجیتال است، و پروژه های متعددی روی مجموعه ای متنوع از ابزارها و سولوشن ها کار می کنند.

ادوارد اسنودن، رئیس بنیاد آزادی مطبوعات و افشاگر معروف، از ورلدکوین (Worldcoin)، پروژه ای غیرمتمرکز که اسکن عنبیه افراد را ذخیره می کند، انتقاد کرد. اسنودن در 24 اکتبر در توئیتی نوشت که این پروژه، پایگاه داده جهانی اسکن های عنبیه افراد را ذخیره می کند و پیامدهای احتمالی را نادیده می گیرد.

ورلدکوین جاه طلبی های بالایی دارد، و رسیدن به حداقل یک میلیارد کاربر و تولید 50000 دستگاه در سال را هدف قرار داده است. با این حال، اسنودن بر عقیده خود استوار است – «کره چشم را فهرست بندی نکنید.» وی خاطرنشان کرد که می توان از هش های تولید شده از طریق اسکن ها برای مطابقت با اسکن های آینده استفاده کرد، و مشکل همینجاست.

تردید ورلدکوین

ورلدکوین برای اولین بار توسط سم آلتمن در 21 اکتبر معرفی شد. این پروژه به عنوان «یک ارز جهانی جدید با مالکیت جمعی توصیف می شود که به طور عادلانه تا حد ممکن بین مردم توزیع خواهد شد.» هدف آن توزیع عادلانه این دارایی ها از این طریق است که افراد باید اثبات کنند که انسان هستند و سپس ارز تخصیصی خود را دریافت نمایند.

این پروژه قصد دارد این کار را از طریق دستگاهی به نام «Orb» انجام دهد، که تصویری از چشمان فرد گرفته و متعاقباً این داده ها را هش می کند. در این اطلاعیه آمده است که تصویر اصلی ذخیره یا بارگذاری نمی شود، و با عدم لینک کردن کد به کیف پول یا تراکنش ها، پرایوسی را حفظ می کند.

پرایوسی و تمرکز همچنان به عنوان یک مشکل باقی است

صنعت بلاکچین و رمزارز مدتهاست که به عنوان سولوشنی برای مشکل پرایوسی فناوری مدرن مطرح شده است. شرکت ها و دولت ها کنترل فزاینده ای بر زندگی مردم دارند، و این برای افراد عادی که زندگی آنها عمیقاً با خدمات دیجیتالی در هم تنیده است تا حد زیادی اجتناب ناپذیر می باشد.

برای حل این مشکل، چندین پروژه در حال کار بر روی خصوصی سازی تراکنش ها و سایر تعاملات هستند. زی کش و مونرو از جمله معروف ترین ها در زمینه پرایوسی مبتنی بر تراکنش هستند، اما موارد استفاده خاص تر نیز وجود دارد. پلتفرم رمزارز بیم (Beam) قصد دارد پرایوسی را به حوزه دیفای بیاورد.

دولت ها و ناظران مالی اکنون با توجه به خطرات احتمالی مربوط به کوین های پرایوسی، در برابر آنها موضع گیری می کنند. کره جنوبی این نوع رمزارز را ممنوع کرده است، و سایرین نیز در حال بررسی قوانین برای مقابله با آن هستند.

 

 

 

منبع: beincrypto

400-0806-09-01302

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

افزایش سرمایه گذاری رمزارز تراست بیت کوین گری اسکیل (GBTC) توسط مورگان استنلی

غول بانکداری ایالات متحده، مورگان استنلی، سرمایه گذاری تراست بیت کوین گری اسکیل را به طرز چشمگیری افزایش می دهد

غول بانکداری مورگان استنلی به طور قابل توجهی هولدینگ های خود را از محصول سرمایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید