یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
موزیلا

یکی از خالقان دوج کوین به نگرانی های زیست محیطی موزیلا واکنش تندی نشان داد

موزیلا اخیراً با موضع گیری بحث برانگیز جدید خود، توجه جامعه رمزارز را به خود جلب کرده است.

موزیلا پس از تصمیم به توقف اهدای دارایی های دیجیتال در هفته گذشته به دنبال واکنش شدید یکی از بنیانگذاران خود، اکنون با انتقاد فعالان حوزه رمزارز مواجه است. بنیانگذار دوج کوین یکی از پر سر و صداترین مفسران بود که موزیلا را به تسلیم شدن در برابر یک عده «اوباش اینترنتی نادان و مرتجع» متهم کرد.

  • بنیاد موزیلا که یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سانفرانسیسکو می باشد و از توسعه مرورگر فایرفاکس حمایت می کند، مدت ها پیش کمک های اهدایی رمزارز را فعال کرد. و اخیراً، بزرگترین میم کوین از لحاظ ارزش بازار یعنی دوج کوین را به فهرست خود اضافه کرد.
  • این بیانیه توجه افرادی را به خود جلب کرد که قبلاً با این مرورگر یا سازمان پشتیبان آن در تعامل بودند. جیمی زاوینسک، که در تأسیس موزیلا کمک کرده بود، شدیدترین انتقادات را ابراز نمود و گفت کسانی که این تصمیم را گرفتند باید از شراکت با «گریفترهای پونزی نابودگر» شرمنده باشند.
  • اندکی پس از آن، بنیاد موزیلا یک پست توئیتری منتشر کرد و توضیح داد که «بحث مهمی در مورد تأثیر زیست محیطی رمزارزها» آغاز کرده است.
  • مهمتر از همه، این پست تأکید کرد که موزیلا فعلاً کمک های اهدایی رمزارز را متوقف کرده است.
  • از آنجایی که دوج کوین در کانون این نبرد آنلاین بین موزیلا، یکی از بنیانگذاران آن، جامعه و سایر افراد درگیر در این زمینه قرار داشت، بیشترین میزان اعتراضات از سوی خالق این میم کوین عنوان شد.
  • او که با نام کاربری شیبتوشی ناکاموتو در توئیتر فعالیت می کند، موزیلا را به باد انتقاد گرفت و از واژه های تندی برای توصیف یکی از بنیانگذاران آن استفاده کرد و او را یک «اوباش اینترنتی نادان و مرتجع» خواند.
  • او همچنین در مورد «هزینه های زیست محیطی» دلارهای کاغذی – که موزیلا هنوز برای کمک های اهدایی می پذیرد – و «کل زیرساخت های بانکی» صحبت کرد.

tweet

شیبتوشی ناکاموتو

@BillyM2k

7 ژانویه 2022

از شما برای تسلیم شدن در برابر یک اوباش اینترنتی نادان و مرتجع متشکرم

صبر کنید تا بچه ها در مورد هزینه های زیست محیطی دلارهای کاغذی و کل زیرساخت های بانکی بشنوند، من مطمئن هستم که آنها نیز در مورد تأثیر زیست محیطی مداوم خود به همان اندازه دچار فروپاشی خواهند شد.

موزیلا

@mozilla

هفته گذشته طی توئیتی یادآوری کردیم که موزیلا کمک های اهدایی رمزارز را می پذیرد. این موضوع منجر به بحث مهمی در مورد تأثیر زیست محیطی رمزارزها شد. ما گوش می دهیم و اقدام می کنیم.

شیبتوشی ناکاموتو

@BillyM2k

در حقیقت، ما باید به محیط زیست اهمیت بدهیم، فقط بدانید که اگر در یک کشور جهان اول زندگی می کنیم و در توئیتر غر می زنیم، برای این سیاره بسیار وحشتناک هستیم، و دیگر تلاش نکنید طوری رفتار کنید که انگار همه چیز بدترین است و همه ما مقدسیم.

 

 

منبع: cryptopotato

400-1042-09-01478

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید