شنبه , مهر 1 1402
تیتر خبرها
اتریوم

داده های مشتقات نشان می دهد که معامله گران اتریوم برای تمدید رالی ETH آماده شده اند

داده های مشتقات و فاندمنتال های قوی، از پوزیشن صعودی معامله گران خرد و حرفه ای در مورد قیمت ETH حمایت می کند.

قیمت اتریوم (ETH) تا پیش از 23 آگوست 32 % افزایش یافت و علی رغم چندین بار تست حمایت 3000 دلار، این سطح به طور ثابت حفظ شد. در همین حال، بیت کوین (BTC) نتوانست سطح 50000 دلار را، حداقل در کوتاه مدت، حفظ کند. به گفته کوین تلگراف، بر اساس معیارهای مشتقات، معامله گران حرفه ای هنوز تمایلی به افزودن پوزیشن های صعودی ندارند.

به طرز شگفت انگیزی، بررسی احساسات معامله گران اتر که در حال حاضر از اعتماد منطقی به سطح قیمت فعلی برخوردار هستند، پوزیشن متضادی را نشان می دهد.

فشار نظارتی و رشد چشمگیر NFT از اعتماد معامله گران به اتر حمایت می کند

روز دوشنبه، داون استامپ، کمیسیونر کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، اظهار داشت:

«یک پلتفرم معاملاتی که بدون ثبت نام مشتقات دارایی های دیجیتال را به اشخاص آمریکایی ارائه می دهد یا مقررات تجاری CFTC را نقض می کند، مشمول اجرای قوانین CFTC می باشد.»

مشخص نیست که چرا واکنش بیت کوین و اتر به این اخبار متفاوت بوده است، اما شایان ذکر است که کمیسیونر استامپ تنها یکی از چهار تا شش عضو CFTC در پنل های نظارت بر کالا است.

در همین حال، غول پردازنده پرداخت Visa با اعلام خرید 150000 دلار CryptoPunk، بازار NFT را شگفت زده کرد. کای شفیلد، سرپرست رمزارز در این شرکت که ارزش بازار آن 500 میلیارد دلار است، گفت:

«ما با خرید CryptoPunk، در ابتدای این مسیر قرار گرفتیم. این تنها آغاز فعالیت ما در این فضا است.»

جهت اطلاع، شبکه اتریوم رهبر بلامنازع عرصه NFT می باشد و یک بازار واحد موسوم به OpenSea طی 30 روز گذشته بیش از 1 میلیارد دلار معامله انجام داده است.

Ether

قیمت اتر (ETH) به دلار در Kraken. منبع: TradingView

بر اساس داده های بازارهای فیوچرز، معامله گران حرفه ای موضع خنثی تا صعودی را اتخاذ نموده اند

برای درک میزان تمایل صعودی یا نزولی معامله گران حرفه ای، باید نرخ پایه فیوچرز را تحلیل کرد. این پایه اغلب به عنوان پرمیوم فیوچرز نیز شناخته می شود و تفاوت بین قراردادهای فیوچرز بلند مدت تر و سطح فعلی بازار اسپات را اندازه گیری می کند.

در بازارهای سالم 5% تا 15% پرمیوم سالانه انتظار می رود، در شرایطی که به کانتانگو معروف است. این تفاوت قیمت ناشی از این است که فروشندگان برای جلوگیری طولانی تر از تسویه حساب، تقاضای پول بیشتری دارند.

با این حال، این اندیکاتور در طول بازارهای نزولی محو یا منفی می شود و یک پرچم قرمز معروف به «وارونگی» را نشان می دهد.

Bitcoin 3 month

پایه سالانه فیوچرز 3 ماهه بیت کوین. منبع: laevitas.ch

همانطور که در بالا نشان داده شد، پرمیوم سالانه فعلی که معادل 11% می باشد خنثی است اما بسیار بهتر از یک ماه قبل است که معیار زیر 5% بود. با این وجود، یک بازار سالم نیازی به خوش بینی بیش از حد معامله گران حرفه ای ندارد، که معمولاً با لانگ های لوریج بالا و نرخ پایه بیش از 15% پایان می یابد.

آپشن هایی که معامله گران با «طمع» به سوی آنها می شتافتند

برای حذف اثرات جانبی ویژه ابزارهای فیوچرز، باید بازارهای آپشن را نیز تحلیل کرد.

اندیکاتور 25% انحراف دلتا، آپشن های مشابه خرید و فروش را مقایسه می کند. زمانی که ترس رایج باشد، این معیار مثبت می شود و پرمیوم حفاظتی آپشن های فروش بالاتر از آپشن های خرید ریسک مشابه خواهد بود.

برعکس این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که بازارسازها صعودی هستند، و باعث می شود اندیکاتور 25% انحراف دلتا به منطقه منفی تغییر جهت دهد. قرائت های بین منفی 8% و مثبت 8% معمولاً خنثی تلقی می شود.

Deribit

اندیکاتور 25% انحراف دلتا آپشن های ETH در Deribit. منبع: Laevitas

توجه کنید که معامله گران آپشن اتر چگونه از 7 آگوست هنگامی که اندیکاتور به زیر آستانه منفی 8 رسید، در سطح «طمع» قرار داشته اند. این داده ها، پرمیوم قرارداد فیوچرز را که طی چند هفته گذشته بهبود یافته و در حال حاضر در سطح سالم «خنثی» قرار دارد، تأیید می کند.

داده های مشتقات نشان می دهد معامله گران حرفه ای که در معاملات فیوچرز سه ماهه و معاملات آپشن اتر فعال تر هستند در زمان نگارش این مقاله، در شرایط آسوده ای به سر می برند.

 

 

 

منبع: cointelegraph

400-0607-09-01174

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید