یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
نهنگ های دیفای

نهنگ های دیفای در یک سال، اروپای مرکزی، شمالی و غربی را به قطب جهانی اقتصاد رمزارز تبدیل می کنند

  • نهنگ های دیفای در کشورهای بزرگ اروپایی این منطقه را به بزرگترین اقتصاد رمزارز جهان تبدیل می کنند.
  • منطقه CNWE سی و چهار درصد از کل حجم را به آمریکای شمالی ارسال کرد.

افزایش فوق العاده در حجم معاملات رمزارز از اروپای مرکزی، شمالی و غربی (CNWE) این منطقه را به قطب جهانی اقتصاد رمزارز تبدیل کرده است. بر اساس گزارش پلتفرم تحلیل داده های بلاکچین Chainalysis، سی ان دبلیو ای بیش از 1 تریلیون دلار رمزارز در سال گذشته از ژوئیه 2020 دریافت کرده است که 25 درصد از فعالیت جهانی را تشکیل می دهد.

این گزارش با عنوان «جغرافیای رمزارز»، روندهای معاملات را در سال گذشته تجزیه و تحلیل کرده تا عوامل موثر بر این تغییر را مشخص نماید. این عوامل شامل مبدأ، مقصد و توزیع حجم معاملات و انواع ارز می باشد.

بر اساس این گزارش، رشد دیفای و سرمایه گذاری های نهادی عوامل محرک اصلی هستند که CNWE را از جایگاه دوم در سال گذشته ارتقاء بخشیدند.

CNWE به بزرگترین بازار رمزارز جهان تبدیل شده است و رشد آن در سال گذشته عمدتاً مرهون سرمایه گذاران نهادی و دیگر نهنگ هایی بوده است که به عرصه دیفای روی آورده اند.

CNWE به بزرگترین شریک تجاری برای همه مناطق تبدیل می شود

CNWE بیست و پنج درصد از کل ارزش دریافتی توسط سایر مناطق را ارسال کرد که 34 درصد از آن را به بزرگترین شریک تجاری خود، آمریکای شمالی ارسال کرده است. در کل این دوره، نقل و انتقالات نهادی تا 10 میلیون دلار، بر معاملات حاکم بوده اند. علاوه بر این، انتقال ارزش رمزارزها با 32 درصد افزایش از 1.4 میلیارد دلار در ژوئیه 2020 به 46.3 میلیارد دلار در ژوئن 2021 رسید. Chainalysis اظهار می کند که پلتفرم های دیفای اتریوم بیشترین نقل و انتقالات بزرگ نهادی را دریافت کرده اند.

اکثر این نقل و انتقالات بزرگ نهادی در قالب اتریوم و رپد اتریوم (wETH) انجام شد. رپد اتریوم یک توکن ERC با ارزش معادل اتریوم است که معمولاً در پروتکل های دیفای استفاده می شود.

علاوه بر این، داده ها نشان می دهند که سه پلتفرم برتر دیفای که این ترافیک را دریافت کرده اند شامل Uniswap، Instadapp و dYdX می باشند. بایننس و کوین بیس همچنان محبوب ترین مقصد برای صرافی های متمرکز بودند. Chainalysis نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی عمدتاً در پروتکل های دیفای سرمایه گذاری می کنند تا از بازدهی استیکینگ و سایر مزایا مانند هزینه های پایین تر بهره مند گردند.

استیکینگ به سرمایه گذاران اجازه می دهد بدون فروش دارایی های رمزارز خود، پول نقد تولید کنند و این منبع خوبی برای بازدهی برای کسانی است که تمایل به هولد دارند.

وضعیت قطب اقتصاد رمزارز CNWE دارای مزایای لیکوئیدیتی است

CNWE همچنین به یک منبع لیکوئیدیتی عالی برای سرمایه گذاران دیگر شرکای تجاری در آسیای شرقی، آسیای مرکزی و جنوبی و اروپای شرقی تبدیل شده است. Etoro، Bitstamp و CryptoKitties همچنان به پویایی همپوشانی خدمات بین CWE و شرکای تجاری آن کمک می کنند.

در آمریکای شمالی، معامله گران نهادی و حرفه ای در حالی که در اروپای شرقی و آسیای مرکزی و جنوبی هستند، همپوشانی دارند. این امر ناشی از پرداخت حواله از CNWE است.

کشورهای درون CNWE نیز شخصیت های معاملاتی رمزارز منحصر به فردی دارند و بریتانیا با اختلاف زیاد 179 میلیارد دلاری، پیشتاز است. 49 درصد که تقریباً معادل 88 میلیارد دلار می باشد به پروتکل های دیفای اختصاص یافته است. پس از آن فرانسه، آلمان، هلند و سوئیس با حجم تقریبی 125 میلیارد دلار، 120 میلیارد دلار، 110 میلیارد دلار و 60 میلیارد دلار قرار دارند.

سهم دیفای از کلیه فعالیت ها در همه کشورها در CNWE نسبتاً یکسان است، اگرچه ما برخی از نقاط دور افتاده مانند آلبانی را مشاهده می کنیم که تقریباً نیمی از تمام فعالیت ها را تشکیل می دهد.

ترجیحات رمزارز بر اساس کوین و کشور متفاوت است

اتریوم و رپد اتریوم (wETH) محبوب ترین رمزارزها در همه کشورها بودند. با این حال، اکثر کشورهای CNWE به ترتیب 24 تا 30 درصد و 8 تا 11 درصد تمایل به استیبل کوین و آلتکوین را نشان داده اند.

27 درصد و 40 درصد از معاملات انگلستان به ترتیب با بیت کوین و اتریوم و wETH انجام شده است. در آلمان، بیت کوین 28 درصد و اتریوم و wETH سی و شش درصد از کل حجم را تشکیل می دهند. در همین حال، حجم بیت کوین در فرانسه با رکورد 20 درصد، پایین ترین بوده است در حالی که اتریوم و wETH چهل و پنج درصد را به خود اختصاص داده اند.

 

 

منبع: crypto-news-flash

400-0714-09-01248

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید