پنجشنبه , تیر 3 1400
راه اندازی نسخه 3 یونی سواپ

با نزدیک شدن راه اندازی نسخه 3 یونی سواپ، ارزش کل قفل شده دیفای به بالاترین رکورد تاریخی 78 میلیارد دلار دست یافت

راه اندازی سومین نسخه یونی سواپ می تواند رونق دیگری برای دیفای ایجاد کند.

یونی سواپ اعلام کرده بود در تاریخ 5 مه جدیدترین نسخه 3 خود را راه اندازی خواهد کرد. این نسخه ویژگی های جدیدی را با هدف بهره وری سرمایه معرفی می کند. مقیاس گذاری لایه 2 در این به روزرسانی لحاظ نشده است اما به گفته Uniswap Labs، به زودی راه اندازی خواهد شد.

برخی از به روز رسانی ها در نسخه 3 شامل تایرهای کارمزد چندگانه است که به تأمین کنندگان لیکوئیدیتی اجازه می دهد در ازای پذیرش درجات مختلف ریسک، جبران خسارت شوند. با توجه به نوسانات مورد انتظار، سه تایر کارمزد جداگانه وجود دارد که عبارتند از 0.05%، 0.30% و 1.00%، که محافظت بیشتری در برابر ضرر ناگهانی تأمین کنندگان لیکوئیدیتی ارائه می دهند.

همچنین منحنی های پیوند بازارساز خودکار نیز به روزرسانی شده اند که پوزیشن های منفرد را در یک استخر واحد تجمیع می کنند تا یک منحنی ترکیبی را برای کاربران ایجاد کنند تا بر اساس آن معامله نمایند.

بنیانگذار یونی سواپ، هایدن نسخه نمایشی از رابط کاربری جدید را در تاریخ 4 مه ارسال کرد که شامل یک شبیه ساز لیکوئیدیتی تعاملی جدید بود.

 

عجب!

این ابزار باور نکردنی شبیه سازی نسخه 3 یونی سواپ که امروز توسط @DefiLab_xyz منتشر شده است را ببینید https://t.co/v552AKuF0E

– هایدن آدامز (@haydenzadams) 3 مه 2021

کاهش گس

بیشتر کاربران منتظر کاهش هزینه های گس هستند، اما این ممکن است تا ماه ژوئیه که به روزرسانی اتریوم EIP-1559 را معرفی خواهد کرد، اتفاق نیفتد. این پروپوزال که بازار مدت ها در انتظار آن بوده است مکانیسم محاسبه کارمزد فعلی را تنظیم کرده و شروع به سوزاندن گس می کند که به مرور باعث کاهش قیمت دارایی می شود.

تنظیم اخیر محدودیت گس ماینر اتریوم باعث کاهش موقتی متوسط ​​قیمت گس شد اما دوباره شروع به افزایش کرد. کارمزدهای متوسط تراکنش ​از بیش از 30 دلار در اواخر آوریل به حدود 8 دلار در 2 مه کاهش یافت، اما طبق گزارش Bitinfocharts این هزینه ها به 14 دلار افزایش یافته است.

این کارمزدهای ناخوشایند باعث شد انبوهی از کاربران جدید دیفای از یونی سواپ دور شوند و به سوی رقبای سریعتر و مقرون به صرفه تری مانند زنجیره هوشمند بایننس مبتنی بر پنکیک سواپ بروند.

امید است که راه اندازی نسخه 3 یونی سواپ بتواند بخشی از سهم بازار و لیکوئیدیتی را به این صرافی غیرمتمرکز بازگرداند اما بدون مقیاس گذاری لایه 2 که ممکن است برای مدتی اتفاق نیفتد.

در زمان انتشار مقاله، به گزارش Coingecko توکن بومی یونی سواپ به نام UNI با رشد روزانه 2% در قیمت 42.32 دلار معامله می شود.

ارزش کل قفل شده دیفای در بالاترین رکورد تاریخی

ارزش کل قفل شده در کل پروتکل های دیفای نیز به گزارش Dappradar به بالاترین رقم 78 میلیارد دلار رسیده است. طی 90 روز گذشته، این مقدار 80% افزایش یافته است، اگرچه بیشتر این دستاوردها به دلیل افزایش چشمگیر قیمت اتریوم نادیده انگاشته شده است.

یونی سواپ با 9.48 میلیارد دلار ارزش قفل شده در قراردادهای هوشمند خود، 12% از سهم بازار این ارزش کل قفل شده را در اختیار دارد.

 

 

منبع: cryptopotato

400-0229-09-00902

درباره ی ملیحه حسنی

مطلب پیشنهادی

بازار رمزارز

هنگامی که خواب بودید چه تغییراتی در بازار رمزارز رخ داد – 22 ژوئن

چکیده بیت کوین (BTC) به کف محدوده و نزدیک به قیمت 31000 دلار سقوط کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید