دوشنبه , تیر 6 1401
تیتر خبرها
آموزش معاملات دیفای

راهنمای معاملات دیفای 101: 4 مرحله برای شروع به فعالیت

صنعت مالی غیرمتمرکز همچنان عمده توجهات را به خود جلب می کند. پروتکل های غیرمتمرکز به کاربران کمک می کنند تا دارایی های رمزارز خود را به کار ببندند و از این طریق به کسب سود، بازده و موارد دیگر بپردازند. شروع به فعالیت در این صنعت ممکن است در ابتدا دلهره آور به نظر برسد، اما این راهنمای گام به گام به شما برای آغاز کار کمک خواهد کرد.

درک مفهوم دیفای

دیفای یا بخش مالی غیرمتمرکز، یک راه جایگزین برای دسترسی به خدمات و محصولات مالی است. کاربران به جای سر و کار داشتن با انسان ها و موسسات، با قراردادهای هوشمند و پروتکل ها ارتباط برقرار می کنند و بدین ترتیب فرصت های غیر کاستدی فراهم می گردد. اصطلاح غیر کاستدی ضروری است زیرا نشان می دهد که شما همیشه کنترل وجوه خود را در اختیار دارید. تراکنش های بین شما و بلاکچین به طور مستقیم و بدون حضور اشخاص ثالث انجام می شود.

اگرچه پروتکل های دیفای می توانند بازده، سود و بهره جذابی را ارائه دهند، اما این صنعت بسیار ریسک پذیر است. ریسک بزرگ می تواند با پاداش بزرگ همراه باشد، اما اگر چشم بسته وارد این عرصه شوید، نمی توان چنین نتیجه ای را تضمین نمود. بنابراین، انجام تحقیقات لازم در مورد گزینه های مختلف بسیار مهم است و استفاده از ابزار مناسب می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

مرحله 1: کیف پول خود را راه اندازی کنید

قبل از هر گونه تعهد مالی، انجام برخی تحقیقات اولیه در مورد بخش مالی غیرمتمرکز الزامی است. فهمیدن اینکه از کدام شبکه می خواهید استفاده کنید، نقطه بسیار خوبی برای شروع است. هر شبکه یا بلاکچین، یک دارایی منحصر به فرد دارد که می توان آن را در کیف پول های غیر کاستدی ذخیره کرد.

فهمیدن اینکه از کدام ارز می خواهید استفاده کنید به شما امکان می دهد که یک کیف پول مربوطه – مانند متامسک، تراست ولت یا سولوشن های دیگر – را راه اندازی کنید که می توانید وجوه را در آن ذخیره نمایید. به علاوه، این کیف پول برای ارتباط مستقیم با پروتکل های دیفای بسیار مهم است.

یکی دیگر از گزینه های کیف پول که باید در نظر گرفت، BlockWallet است، کیف پول افزونه مرورگر اتریوم که امکان تعامل با قراردادهای هوشمند پرایوسی را فراهم می کند. پرایوسی در زنجیره، هنگام تعامل با پروتکل های مالی غیرمتمرکز مفید است و BlockWallet به زودی ادغام و سازگاری وب 3 دیفای با پلاگین های Snaps متامسک را فعال می کند.

مرحله 2: دارایی های رمزارز را خریداری کنید

سرمایه گذاری در دنیای دیفای بدون در اختیار داشتن دارایی های رمزارز پشتیبانی شده امکان پذیر نیست. بنابراین، برای مشارکت در دیفای، باید یک دارایی رمزارز واجد شرایط، از جمله اتریوم، سولانا، ترا، کاردانو، ترون یا هر یک از گزینه های دیگر را خریداری کنید. بیت کوین و بخش مالی غیرمتمرکز گزینه هایی هستند که رواج کمتری دارند، اگرچه این شبکه میزبان پروژه هایی مانند Money On Chain است. با این حال، بیشتر فعالیت های دیفای حول اکوسیستم های جایگزین می چرخد ​​که بیت کوین نیستند.

نمی توانید از کارت اعتباری یا دبیت خود برای ورود به بخش مالی غیرمتمرکز استفاده کنید. در واقع، شما باید دارایی رمزارزی را که می خواهید از آن استفاده کنید، از طریق یک صرافی متمرکز خریداری کنید، که ممکن است از روش های پرداخت مختلفی پشتیبانی کند. پس از خرید دارایی های رمزارز، باید وجوه را از صرافی به کیف پول رمزارزی که در اختیار دارید منتقل کنید.

مرحله 3: پلتفرم معاملاتی خود را انتخاب کنید

پیدا کردن پلتفرم معاملاتی مناسب برای دارایی دیفای شما ممکن است دشوارتر از آن چیزی باشد که تصور می کنید. صنعت مالی غیرمتمرکز میزبان بسیاری از DEX ها یا صرافی های غیرمتمرکز است. این سولوشن های معاملاتی برای حذف اشخاص ثالث از معادله بر قراردادهای هوشمند متکی هستند. یک صرافی غیرمتمرکز هیچ دفتر سفارشی ندارد، بلکه یک مکانیسم بازارساز خودکار (AMM) برای انجام فوری معاملات دارد.

علاوه بر این، یک پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز می تواند ویژگی های مختلفی را برای کسب درآمد در اختیار کاربران قرار دهد. یک گزینه رایج این است که نقدینگی را برای استخر معاملاتی فراهم کنید و سهمی از کارمزد معاملات را به دست آورید. این یک جریان درآمد غیرفعال است که به عنوان استخراج نقدینگی شناخته می شود و می تواند جذاب باشد. با این حال، خطری نیز دارد، زیرا کاربران باید هر دو دارایی یک جفت معاملاتی را به عنوان نقدینگی ارائه کنند. اگر در حالی که قیمت دارایی تغییر می کند، توازن بیشتر به سمت یکی از دو دارایی تغییر کند، ممکن است کوین های دارایی اول یا دارایی دوم شما کمتر از سپرده اولیه تان شود.

ویژگی های دیگری که در DEX باید به دنبال آن باشید، ابزارهای معاملاتی است. به عنوان مثال، HyperDex را در نظر بگیرید. این پلتفرم، معاملات الگوریتمی را برای کمک به کاربران جهت خودکارسازی فعالیت های معاملاتی خود با پتانسیل سود بالا فراهم می کند. الگوریتم زیربنا در طی چندین سال آزمایش شده است و کاربران می توانند انتظار بازدهی بیش از 15% در سال را داشته باشند. علاوه بر این، کاربران می توانند معاملات الگوریتمی خود را به یک Cube ارتقاء دهند تا میزان سود را افزایش دهند.

چیزی که رویکرد Hyperdex را از سایر پلتفرم های معاملاتی متمایز می کند، سیستم ارزیابی آن است. به طور خاص، الگوریتم Hyperdex می تواند با سرعت بیشتری با شرایط متغیر بازار سازگار شود، و بدین ترتیب این موضوع را تضمین می کند که کاربران می توانند تحت هر شرایطی در سود باقی بمانند. دارایی های رمزارز بسیار بی ثبات هستند و انطباق با احساسات در حال تغییر، در معاملات دیفای بسیار مهم است.

مرحله 4: از نوتیفیکیشن ها استفاده کنید

یکی از ابزارهایی که اغلب توسط کاربران دیفای نادیده گرفته می شود، گزینه استفاده از نوتیفیکیشن ها است. به طور خاص، پروتکل نوتیفیکیشن دیفای Open، که توسط Orbs ارائه می شود، نوتیفیکیشن های تلفن همراه را در مورد رویدادهای زنجیره ای به کاربران ارسال می کند. این نوتیفیکیشن ها می تواند شامل تغییرات قیمت، تعدیل حجم و نقدینگی، عرضه کوین های جدید و موارد دیگر باشد. این یک ابزار قدرتمند برای پروژه های دیفای جهت افزایش آگاهی از تغییرات، به روز رسانی ها و پیشرفت های جدید است.

از دیدگاه معاملاتی دیفای، پروتکل نوتیفیکیشن دیفای Open یک همراه ارزشمند است. کسب اطلاع در مورد تغییرات قیمت، حد استاپ لاس، زمان نزدیک شدن به لیکوئید، و موارد دیگر در شبکه های مختلف می تواند از تأثیرات منفی بر سود جلوگیری کند. به علاوه، این پروتکل به طور پیش فرض از DEX-AMMS پشتیبانی می کند. استفاده از این ابزار و معاملات خودکار، بینشی بلادرنگ را در مورد نحوه عملکرد معاملات دیفای کاربران و فرصت های جدید در اختیار آنها قرار می دهد.

سخنان پایانی

سرمایه گذاری در دنیای معاملات دیفای ممکن است دشوار به نظر برسد، اما فرآیندها در طول سال ها تسهیل شده اند. علاوه بر این، پلتفرم های غیر کاستدی در حال حاضر سولوشن های پیشرفته تری از جمله معاملات الگوریتمی را ارائه می دهند. همچنین نوتیفیکیشن های غیرمتمرکز تلفن همراه برای مطلع شدن از شرایط بازار و پیشرفت های جدید وجود دارد که دسترسی به اطلاعات را بسیار بیشتر می کند.

انجام اقدامات لازم برای آماده سازی، همچنان در معاملات دیفای حیاتی است. با این حال، هنگامی که همه چیز آماده شد، می توانید این روزها به صورت خودکار به کسب سود از این معاملات بپردازید. این صنعت فرصت های هیجان انگیز زیادی را ارائه می دهد و شرایط در سال های آینده بهبود خواهد یافت.

 

 

منبع: crypto-news-flash

400-1147-09-01551

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید