یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
دیفای

با ادامه اصلاح بازار، توکن های دیفای به شدت آسیب دیدند

رمزارزهایی که پروژه های بخش مالی غیرمتمرکز را تأمین می کنند، کاهش قیمت بیشتری را نسبت به بیت کوین و اتریوم تجربه نموده اند.

در حالی که اصلاحات روز گذشته در سراسر بازار رمزارز امروز نیز ادامه یافت، به نظر می رسد توکن های بخش مالی غیر متمرکز (DeFi) سنگین ترین آسیب های قیمتی را متحمل شده اند.

دیفای یک بخش رو به رشد است که خدمات مالی سنتی مانند دریافت وام و اعطای وام را ارائه می دهد، اما بدون نیاز به یک واحد متمرکز مانند صرافی یا کارگزار.

به گزارش CoinGecko، پروژه های بلوچیپ مانند آوه، یونی سواپ، چین لینک و ترا 20% از ارزش خود یا بیش از آن را در عرض یک شب از دست دادند، و سقوط بیشتری را نسبت به رهبران بازار مانند بیت کوین یا اتریوم تجربه کردند.

eth

کمی بیش از 24 ساعت پیش، بازار جهانی رمزارز صعودی بود.

بیت کوین در قیمت 52774 دلار در نوسان بود، در حالی که اتریوم 40 دلار تا بازپس گیری سطح 4000 دلار فاصله داشت. این فاجعه صبح دیروز رخ داد.

السالوادور روز گذشته بیت کوین را به عنوان پول قانونی این کشور معرفی کرد، اما این امر تأثیری را که طرفداران خوش بین رمزارز انتظار داشتند، برجای نگذاشت.

ارزش کل بازار رمزارز به سرعت 13% کاهش یافت و به دنبال آن بیت کوین و اتریوم به ترتیب 11% و 15% در عرض چند ساعت ضرر کردند.

گرچه این ضررها نیز زیاد بود، اما زیان هایی که امروز متوجه هولدرهای توکن های دیفای شد بسیار شدیدتر بوده است.

چین لینک، یک شبکه اوراکل مبتنی بر اتریوم است که داده های زنجیره ای را برای قراردادهای هوشمند ارائه می دهد. این رمزارز در 24 ساعت گذشته 16.4% کاهش یافته است. در زمان نگارش مقاله، ارزش آن 27.13 دلار می باشد.

یونی سواپ، توکن تأمین کننده صرافی غیر متمرکز مشهور، در عرض یک شب 14.7% کاهش یافت. این رمزارز در حال حاضر با قیمت 22.77 دلار معامله می شود. اخبار بدتری که برای این پروژه دیفای وجود دارد آن است که ظاهراً توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

uni

پروتکل اعطای وام غیر متمرکز آوه نیز 12.5% سقوط کرد. ارزش آوه در حال حاضر 315 دلار است.

یکی دیگر از ده کوین برتر دیفای از لحاظ ارزش بازار، پنکیک سواپ است که در یک شب 17.4% از ارزش خود را از دست داد تا با قیمت 19.222 دلار معامله شود، و در همین حال ترا 8.3% کاهش یافت و به قیمت 27.06 دلار رسید.

در حالی که ارزش بازار جهانی رمزارز در حال حاضر نزدیک به 10% افت کرده است، ضررهای دو رقمی تقریباً همه گیر در میان توکن های دیفای نشان می دهد که اصلاحات فعلی، آسیب زیادی را به این بخش وارد نموده است.

 

 

 

منبع: decrypt

400-0645-09-01212

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید