جمعه , خرداد 6 1401
تیتر خبرها
دیفای

در حالی که بازارها همچنان در رکود به سر می برند، دیفای به رشد انفجاری خود ادامه می دهد

در حالی که بازارها روند نزولی را می پیمایند، پروژه های دیفای مانند AAVE و Uniswap در کنار توکن های غیر قابل تعویض (NFT) به رشد پیاپی خود ادامه می دهند.

چکیده

  • بیت کوین، اتریوم و سایر پروژه ها در 24 ساعت گذشته روند نزولی داشته اند.
  • با این وجود پروژه های دیفای به رشد قدرتمند خود ادامه می دهند.
  • بازارهای سهام در میان شایعات مبنی بر کاهش تسهیل کمی توسط فدرال رزرو دچار افت شد.

در حالی که 20 رمزارز برتر از لحاظ ارزش بازار جهانی به روند نزولی خود ادامه داده اند، پروژه های دیفای از این روند مستثنی هستند.

این دومین روزی است که بیت کوین، اتریوم، تتر، پولکادات، ریپل، کاردانو و تقریباً همه پروژه ها زیان مستقیم را تجربه کرده اند. بیشترین تحرکات مربوط به پولکادات با 5.5%، Bitcoin Cash با 4.5% و  چین لینک 3.6% می باشد.

قیمت بیت کوین

با این حال، برای پروژه های دیفای داستان بسیار متفاوتی اتفاق افتاد. Uniswap که تمام هفته رشد داشته است، در 24 ساعت گذشته 10.1% سود کسب کرده و این پروژه را به رتبه چهاردهم رسانده است.

AAVE نیز اخیراً موفقیت های بزرگی به دست آورده و در روز گذشته با افزایش 5.3 درصدی به جایگاه شانزدهم رسیده است. سرانجام، Synthetix، که یک شبکه پرداخت غیرمتمرکز می باشد، به لطف رشد 9.5 درصدی خود توانسته است در میان 20 رمزارز برتر قرار بگیرد.

همانطور که در اوایل هفته گزارش کردیم، عملکرد پروژه های دیفای کمک کرده است که ارزش اتریوم به بالاترین رقم تاریخی برسد. گرچه روند امروز اتریوم چنین نبود، اما این پروژه ها همچنان تأثیر مثبتی داشته و موجب شده اند اتریوم تنها 0.8% کاهش را تجربه نماید. اثر مثبت دیگر بر قیمت اتریوم، ادامه رونق در NFT ها می باشد.

دیروز کالکتیبل های NBA Top Shot  دپر لبز برای اولین بار در رتبه 1 فروش قرار گرفتند. شرکتی که CryptoKitties را نیز تولید می کند، با پیشی گرفتن از Collectible Cats، از فروش 32 میلیون دلار عبور کرد.

NBA Top Shot

بازار کالکتیبل NFT تاکنون نزدیک به 100 میلیون دلار کالکتیبل فروخته است، که 5 کالکتیبل برتر در 7 روز گذشته همگی 50% یا بیشتر رشد داشته اند. برای سرمایه گذارانی که منتظر روند صعودی بعدی بیت کوین هستند، مجموعه داران آثار هنری دیجیتال بسیار حائر اهمیت می باشند.

بازارها در پی نگرانی از کاهش تسهیل کمی توسط فدرال رزرو دچار افت شدند

شاخص های Dow ، S&P 500 و Nasdaq روز گذشته به صورت منفی به کار خود پایان دادند. این اتفاق به دلیل نگرانی از تصمیم احتمالی فدرال رزرو برای کاهش برنامه تهاجمی خرید دارایی توسط این بانک رخ داد.

فدرال رزرو قرار است در هفته جاری بیانیه ای ارائه دهد كه سرمایه گذاران با دقت در انتظار آن هستند زیرا هرگونه كاهش در حمایت فدرال ممكن است منجر به واكنشی زنجیره ای شود كه می تواند با توجه به تداوم اثرات کووید، موجب ریزش سنگین در بازارها گردد.

اما دیروز نکات امیدبخشی برای سرمایه گذاران وجود داشت. اپل، گوگل، تسلا، نتفلیکس، آمازون و فیسبوک همگی در معاملات روزانه فعال بودند. بزرگترین این موارد، شرکت مایکروسافت بود که به لطف گزارش های قوی درآمد توانست 1.28% سود کسب نماید.

 

منبع: decrypt.co

99-1119-09-00554

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل FTX در انتخابات 2024 آمریکا

مدیر عامل FTX می گوید که ممکن است در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا «بیش از ۱۰۰ میلیون دلار» هزینه کند

سام بنکمن – فرید، مدیر اجرایی صرافی رمزارز FTX، روز سه شنبه گفت که ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید