جمعه , خرداد 6 1401
تیتر خبرها
دارک نت

درآمد رمزارز بازار دارک نت (Darknet) در سال 2020 به بالاترین میزان خود رسیده است

یک مطالعه نشان داد که بازارهای دارک نت با وجود بیماری همه گیر کرونا تاکنون در سال 2020 به ارقام حیرت انگیزی دست یافته اند اما تعداد متغیرها در مقایسه با سال گذشته تغییر کرده است.

فروشندگان دارک نت علیرغم شیوع بیماری کووید 19، از درآمد 800 میلیون دلاری عبور کردند.

بر اساس گزارش Chainalysis، بازارهای دارک نت با عبور از درآمد 800 میلیون دلاری رمزارزها که در سال 2019 کسب کرده بودند، رکورد تاریخی جدیدی را ثبت نمودند. با این حال، آمار دقیق سال 2020 در «گزارش جرایم رمزارز Chainalysis 2021» در ژانویه 2021 منتشر خواهد شد.

با این حال، این شرکت تحقیقاتی خاطرنشان کرد که تعداد کل خریدها و مشتریان به طور قابل توجهی کاهش یافته است، اما خریدهای با ارزش بالاتر باعث افزایش روند مورد مطالعه شده است. بیشترین رمزارزهای استفاده شده در این تراکنش ها شامل بیت کوین (BTC)، بیت کوین کش (bch)، لایت کوین (LTC)، و تتر (USDT) بوده است.

همچنین، به دنبال بحران کووید 19در سطح جهانی، تعداد بازارهای فعال کاهش یافته است. Chainalysis توضیح می دهد که همه گیری بیماری می تواند دلیل اصلی چنین تغییراتی در روند امسال بازارهای دارک نت باشد، اما طبق نظر متخصصانی که در این تحقیق به ارائه مشاوره پرداختند دلایل دیگری وجود دارد:

به نظر می رسد که رقابت روزافزون همراه با تلاش های اجرای قانون باعث می شود که اکوسیستم بازار دارک نت با چند بازیگر بزرگ ادغام شود – الگوی مشترک صنعت فناوری و سایر بازارها، چه قانونی و چه غیرقانونی.

متغیرها در قیمت های بیت کوین

بر اساس یافته های Chainalysis، به نظر می رسد فعالیت بازار دارک نت تا این مرحله از مطالعه بر فعالیت بازار بیت کوین «تأثیر ناپذیر» است. آنها در این مورد توضیح بیشتری ارائه نمودند:

به نظر نمی رسد نوسانات ارزش بیت کوین که همیشه متداول بوده اند در خرید مشتریان بازار دارک نت نقش چندانی داشته باشند. با این حال، هنگامی که قیمت بیت کوین در اواسط ماه مارس و پس از اولین دور تعطیلی های ایالات متحده شروع به کاهش کرد، فعالیت بازار دارک نت نیز کاهش یافت.

اما این شرکت تحقیقاتی معتقد است مردم باید انتظار داشته باشند که چنین تغییری موقتی باشد.

برخی از فروشندگانی که با Chainalysis برای انجام تحقیقات گفتگو کردند، همه گیری بیماری را مقصر دانستند زیرا این امر بر عملکرد آنها تأثیر می گذارد. یک نمونه، افزایش تعداد شکایات مشتری به دلیل تأخیر در تحویل کالا است و شرایط مشابه برخی بازارها را مجبور به تعطیلی موقت می کند.

 

منبع: news.bitcoin

 

99-09-0925-00421

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل FTX در انتخابات 2024 آمریکا

مدیر عامل FTX می گوید که ممکن است در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا «بیش از ۱۰۰ میلیون دلار» هزینه کند

سام بنکمن – فرید، مدیر اجرایی صرافی رمزارز FTX، روز سه شنبه گفت که ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید