پنجشنبه , تیر 3 1400
کِرو فایننس

کِرو فایننس (Curve Finance)، در حال به روزرسانی الگوریتم برای لیکوئیدیتی متمرکز

چکیده

  • کرو، از سوآپ های ترکیبی با اسلیپج کم رونمایی می کند.
  • یونی سواپ را با مدل توکن های ناپایدار جدید به چالش می کشد.
  • قیمت توکن های CRV دوازده درصد در روز پامپ می شود.

پروتکل امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) کرو، الگوریتم پیچیده ریاضی خود را برای معرفی بازارسازی خودکار پویا اصلاح کرده است.

در اطلاعیه ای در تاریخ 9 ژوئن، کرو فایننس از آخرین به روزرسانی خود رونمایی کرد که راهکاری را برای ایجاد لیکوئیدیتی برای دارایی هایی که لزوماً به یکدیگر متصل نیستند، ارائه می دهد، و روشی کارآمدتر از شیوه بازارسازهای خودکار فعلی را به کار می برد.

پروتکل دیفای دو مدل محبوب سوآپ دارایی را در یک سیستم ترکیبی ادغام می کند که براساس فرمول ریاضی فعلی (x · y = k) برای بازارسازهای خودکار ساخته می شود.

بر اساس آخرین توئیت منتشر شده از سوی کرو، «الگوریتم مبادله دارایی های ناپایدار» در تاریخ 10 ژوئن اجرا شد:

«هنگام سوآپ یا سپرده گذاری: مشابه استخرهای رمزارز معمولی در جاهای دیگر عمل می کند، اما به طور میانگین اسلیپج کمتری دارد.»

ریاضیات سنگین

وایت پیپر نوشته شده توسط مدیر عامل شرکت کرو فایننس، مایکل اگروف، به ریاضیات پیچیده پشت الگوریتم جدید می پردازد. این به روزرسانی اساساً امکان سوآپ با اسلیپج کم را بین جفت های ناپایدار دارایی یا دارایی هایی که دائماً دارای نوسان قیمت هستند، فراهم می کند.

دو نسخه وجود دارد، یکی در اتریوم که شاملUSDT ، wBTC و wETH است و نسخه لایه 2 پالی گان که دارای am3Crv (استخر استیبل کوین کرو)، wBTC و wETH می باشد.

«Banteg»، توسعه دهنده Yearn، آن را «لیکوئیدیتی متمرکزی که به متعادل سازی دستی نیازی ندارد» توصیف کرد و افزود که سیستم محاسبه هزینه نیز پویاست.

مدیر ارشد فناوری سوشی سواپ، جوزف دلانگ استخرهای جدید را آزمایش کرد و اظهار داشت:

«فقط 5% اسلیپج برای معامله 1 ETH در استخری با 20 ETH لیکوئیدیتی مشاهده شد. بچه ها، این فوق العاده است. بی صبرانه در انتظار ادامه ماجرا هستم.»

نسخه جدید کرو مورد توجه تأمین کنندگان لیکوئیدیتی قرار خواهد گرفت زیرا بخش عمده ای از عمق لیکوئیدیتی جذابی را که یونی سواپ فراهم کرده است بدون هیچ گونه مدیریت فعالی ارائه می دهد.

«ما لیکوئیدیتی ارائه شده توسط قیمت فعلی اوراکل داخلی را متمرکز می کنیم اما فقط درصورتی قیمت را جابجا می کنیم که ضرر کمتر از بخشی از سود حاصل از سیستم باشد. این امر 5 تا 10 برابر لیکوئیدیتی بالاتری نسبت به میزان ثابت یونی سواپ و همچنین سود بیشتری برای تأمین کنندگان لیکوئیدیتی ایجاد می کند.»

علاوه بر این، فرصت های ییلد فارمینگ نیز در کرو وجود دارد در حالی که یونی سواپ هنوز مشوق های استخراج جدید را فعال نکرده است. این سیستم جدید پیش درآمد یک به روزرسانی نسخه 2 کامل است که رقابت بین بازارساز خودکار استیبل کوین و یونی سواپ نسخه 3 را تشدید می کند.

چشم انداز قیمت CRV

در زمان انتشار مقاله، به گزارش CoinGecko، کرو دائو توکن بومی این پروتکل با 12% رشد روزانه در قیمت 2.52 دلار معامله می شود.

CRV طی سه هفته گذشته همراه با سایر رمزارزهای بازار دچار افت شد اما پس از رسیدن به پایین ترین سطح محلی 1.04 دلار در 24 مه، بازیابی مداومی را نشان داده است.

 

 

منبع: beincrypto

400-0329-09-00988

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

بازار رمزارز

هنگامی که خواب بودید چه تغییراتی در بازار رمزارز رخ داد – 22 ژوئن

چکیده بیت کوین (BTC) به کف محدوده و نزدیک به قیمت 31000 دلار سقوط کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید