جمعه , خرداد 6 1401
تیتر خبرها
تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین، اتریوم و سولانا

آخرین گزارش صرافی رمزارز کراکن، عملکرد قیمت $BTC، $ETH و $SOL را تجزیه و تحلیل می کند

یک گزارش تحقیقاتی (با عنوان: «بالا، بالا و دور: اکتبر 2021 بازنگری و چشم انداز بازار») که اخیراً توسط صرافی رمزارز مستقر در ایالات متحده کراکن منتشر شده است، خلاصه ای از مهم ترین رویدادهایی را که در ماه گذشته در بازار رمزارز رخ داده است و همچنین تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین، اتریوم و سولانا را ارائه می نماید.

در اینجا چند نکته برجسته از گزارش کراکن آمده است:

بیت کوین ($BTC)

«اگرچه نمی توان گفت که کجا و چه زمانی بیت کوین ممکن است به اوج چرخه بازار برسد، اما می توان باند بولینگر بالایی بیت کوین (± 4.5 انحراف استاندارد) و RSI یک ماهه را برای درک بهتر بررسی نمود. از لحاظ تاریخی، اوج های چرخه بیت کوین با رسیدن بیت کوین به باند بولینگر بالایی آن و رسیدن شاخص قدرت نسبی یک ماهه (RSI) به قرائت 96، همزمان بوده است.

«در پایان ماه، باند بولینگر بالایی بیت‌کوین ۱۱۲ هزار دلار بود و RSI یک ماهه آن در سطح ۷۱.۷ («اشباع خرید») قرار داشت. تاریخ نشان می دهد که پتانسیل پیشرفت تکنیکال وجود دارد.»

اتریوم ($ETH)

بازده بیش از 43 درصدی قابل توجه ETH در ماه اکتبر با بازپس گیری موفق باند 5 رنگین کمان رگرسیون لگاریتمی این رمزارز پس از سقوط به زیر سطح حمایت مذکور در اواسط سپتامبر و ریباند موفق از این سطح در اوایل ماه، مطابقت داشت. اگرچه ETH تا پایان ماه بالاتر از باند 5 معامله می شود، اما بک تست سطح مذکور نیز دور از ذهن نیست.

«اگر ETH به افزایش فشار ادامه دهد و از سقوط مجدد به باند 5 خودداری کند، سطح مقاومت بزرگ بعدی که ممکن است ETH آن را تست نماید، باند 6 و در حدود 6500 دلار خواهد بود. با توجه به اینکه ETH ماه اکتبر را در سطح 4200 دلار به پایان رساند، تست سطح مقاومت مذکور حاکی از افزایش 50 درصدی می باشد.»

«رالی ETH همچنین با افزایش بیش از 1.2 درصدی میزان تسلط آن به بالاترین سطح یک ماهه یعنی 19.2% در پایان ماه همراه شد. با این حال، تسلط ETH همچنان کمتر از 20.1% باقی مانده است، رکوردی که در ماه مه و زمان رسیدن این دارایی رمزارز به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی 4380 دلار ثبت شد. این نشان می دهد که علیرغم رالی ETH به بالاترین قیمت تاریخی جدید، ETH سهم بازار کمتری نسبت به دفعه قبل دارد و ممکن است در مقایسه با همتایان خود شتاب نسبتاً ضعیف تری داشته باشد.»

سولانا ($SOL)

SOL پس از صعود به جمع 5 دارایی رمزارز برتر از لحاظ ارزش بازار، همچنان توجه زیادی را از سوی شرکت کنندگان جدید و قدیمی بازار – به ویژه مؤسسات – جلب کرده است. از آنجایی که به نظر می رسد SOL در موج سوم «کشف قیمت» قرار دارد، می توان نتیجه گرفت که SOL در سال آینده به طور معناداری بالاتر می رود.

«با نگاهی به نمودار 1 هفته ای، مشاهده می کنیم که SOL برای تست باند بالایی الگوی گوه صعودی 18 ماهه در موقعیت خوبی قرار دارد. تست مجدد مقاومت مذکور درست پس از آن انجام شد که این دارایی رمزارز، مقاومت گوه را در سپتامبر تست نموده و به بالاترین قیمت تاریخی 216 دلار رسید.»

«تست این مقاومت نشان می دهد که SOL در اوایل ماه آینده و تا پایان سه ماهه اول ۲۰۲۲ به 400 تا 500 دلار می رسد. با این حال، سقوط مجدد به سطح حمایت گوه در هفته های آینده می تواند به معنای بازگشت به حدود 125 دلار باشد.»

 

 

منبع: cryptoglobe

400-0855-09-01351

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مدیر عامل FTX در انتخابات 2024 آمریکا

مدیر عامل FTX می گوید که ممکن است در انتخابات ۲۰۲۴ آمریکا «بیش از ۱۰۰ میلیون دلار» هزینه کند

سام بنکمن – فرید، مدیر اجرایی صرافی رمزارز FTX، روز سه شنبه گفت که ممکن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید