یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
مقایسه ارائه دهندگان کاستدی رمزارز – 2021

مقایسه ارائه دهندگان کاستدی رمزارز – 2021

ارائه دهندگان کاستدی رمزارز، شرکت هایی هستند که در ذخیره سازی ایمن رمزارز تخصص دارند.

بسیاری از صرافی های بزرگ مانند Bitstamp، Nexo و Crypto.com از ارائه دهندگان کاستدی رمزارز شخص ثالث استفاده می کنند تا از وجوه کاربران خود محافظت کنند.

علاوه بر صرافی ها، مشتریان معمولی ارائه دهندگان کاستدی رمزارز شامل صندوق های پوشش ریسک، شرکت ها، سرمایه گذاران نهادی و افراد با دارایی کلان هستند.

برای این نوع مشتریان بسیار مهم است که دارایی های دیجیتال آنها به طور ایمن ذخیره شود، زیرا آنها اغلب مقادیر زیادی پول را مدیریت می کنند. آنها استدلال می کنند که ذخیره دارایی های دیجیتال در یک ارائه دهنده کاستدی رمزارز ایمن تر از آن است که خودشان این کار را انجام دهند، و بنابراین تصمیم می گیرند دارایی های خود را در آنجا ذخیره کنند.

با توجه به ارزش بیشتری که هر روز به دنیای دارایی های دیجیتال افزوده می شود، ارائه دهندگان کاستدی رمزارز نقش مهمی ایفا می کنند. آنها، به معنای واقعی کلمه، کلیدهای اقتصاد امن دارایی های دیجیتال را در دست دارند.

در حالی که مدل اصلی کسب ‌و کار آنها یکسان است – ذخیره هر چه ایمن تر دارایی های دیجیتال – همه ارائه دهندگان کاستدی رمزارز یکسان نیستند. تفاوت های زیادی بین آنها وجود دارد، از جمله اینکه کدام دارایی ها را ذخیره می کنند، آیا تحت نظارت هستند یا اینکه آیا بیمه دارند.

بیایید نگاهی به برخی از برترین ارائه دهندگان کاستدی رمزارز بیندازیم تا تفاوت های آنها را بهتر درک کنیم.

برترین ارائه دهندگان کاستدی رمزارز

لطفاً بخش سلب مسئولیت ما را در زیر مطالعه کنید تا دریابید که چگونه شرکت ها را در این مقایسه انتخاب کرده ایم.

کاستدی کوین بیس

کاستدی کوین بیس بازوی کاستدی صرافی کوین بیس است که یکی از بزرگترین صرافی های رمزارز جهان به شمار می رود. با کمک این بازوی کاستدی، آنها قادر به خدمت رسانی به مخاطبان نهادی خود هستند. کاستدی کوین بیس با راه اندازی یک کسب و کار موفق از سال 2012 و جذب صدها میلیون بودجه، توانست 90 میلیارد دلار دارایی دیجیتال را جهت نگهداری در بخش ذخیره سازی خود جذب نماید. آنها هر دو ممیزی SOC 1 نوع 2 و SOC 2 نوع 2 را تکمیل کرده اند و بیمه ای تا سقف 320 میلیون دلار ارائه می دهند. در سال 2019، کاستدی کوین بیس به منظور تقویت کسب و کار کاستدی خود، Xapo را خریداری کرد.

بیتگو

بیتگو که اخیراً توسط گلکسی دیجیتال خریداری شده است، طیف وسیعی از خدمات دارایی دیجیتال را ارائه می دهد. آنها از سال 2013 فعالیت داشته اند و به بیش از 500 مشتری خدمات ارائه می دهند که در میان آنها نام صرافی هایی مانند Bitstamp و Nexo به چشم می خورد. اخیراً آنها اعلام کردند که اکنون بیش از 64 میلیارد دلار دارایی تحت کاستدی دارند. بیتگو سخت ترین ممیزی ها را پشت سر گذاشته است و یک طرح بیمه قابل تغییر ارائه می دهد.

فایر بلاکز

فایر بلاکز دفاتری در سراسر جهان دارد، اما دفتر مرکزی آنها در نیویورک واقع شده است. آنها یک ارائه دهنده فناوری کاستدی رمزارز هستند، به این معنی که فایر بلاکز در واقع دارایی های مشتریان خود را ذخیره نمی کند، بلکه این فناوری را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا خودشان این کار را انجام دهند. فایر بلاکز این کار را با توسعه نرم افزار و API های امن انجام می دهد، که از طریق آنها مشتریان با یکدیگر تعامل دارند و دارایی های دیجیتال خود را مدیریت می کنند. فایر بلاکز به Blockdata اعلام کرد که مشتریان آنها در مجموع 38 میلیارد دلار دارایی تحت کاستدی دارند. علاوه بر این، فایر بلاکز ادعا می کند که بیش از 1 تریلیون دلار تراکنش را پردازش کرده است. این شرکت به عنوان یک ارائه دهنده فناوری کاستدی رمزارز، یک «مسئول کاستدی واجد شرایط» تحت نظارت محسوب نمی شود، اما ممیزی SOC 2 نوع 2 خود را انجام داده است.

کاستدی جمینی

همانند کوین بیس، جمینی نیز یک صرافی است که بازوی کاستدی خود را برای خدمت به مخاطبان نهادی راه اندازی کرده است. جمینی صرافی کوچک تری نسبت به کوین بیس است، اما با این وجود دارایی قابل توجه 30 میلیارد دلاری را برای کاستدی خود جذب کرد. این امر چندان تعجب آور نیست زیرا دو نفر از ثروتمندترین هولدرهای بیت کوین یعنی برادران وینکلووس، جمینی را تأسیس کردند و علاقه زیادی برای حفظ امنیت دارایی های دیجیتال خود دارند. جمینی همچنین هر دو ممیزی SOC 1 نوع 2 و SOC 2 نوع 2 را پشت سر گذاشت و تا سقف 200 میلیون دلار بیمه ارائه می دهد. جمینی همچنین اشاره ای به خدمات استیکینگ / تولید بازده در حساب های کاستدی خود نمی کند.

Ledger Enterprise Solutions

Ledger Enterprise Solutions، واحد تجاری مؤسسه محور لجر (Ledger) است که به دلیل ایجاد یکی از محبوب ترین کیف پول های سخت افزاری رمزارز در جهان، مشهور است. از سال 2014، لجر تجربه ای در زمینه ایمن سازی دارایی های دیجیتال ایجاد کرده است. Ledger Enterprise Solutions به عنوان یک ارائه دهنده فناوری خودکاستدی رمزارز عمل می کند و به مشتریان سازمانی این امکان را می دهد تا کلیدهای خصوصی خود را به روشی امن و انعطاف پذیر، ذخیره و مدیریت کنند. در مجموع، مشتریان Ledger Enterprise Solutions بیش از 10 میلیارد دلار دارایی دیجیتال ذخیره کرده اند. آنها تا سقف 150 میلیون دلار بیمه ارائه می دهند و Crypto.com یکی از مشتریان آنهاست.

کاستدی کاکتوس

کاستدی کاکتوس، بازوی کاستدی یک شرکت مستقر در سنگاپور به نام Matrixport است که خدمات مختلف رمزارز مانند معاملات و دریافت و اعطای وام را ارائه می نماید. این شرکت که در سال 2019 تأسیس شد، جوانترین شرکت در میان شرکت هایی است که در این مقاله مقایسه شده اند. آنها طی سه سال فعالیت خود، توانسته اند 100 میلیون دلار سرمایه جمع آوری نمایند و 10 میلیارد دلار دارایی تحت کاستدی جذب کنند. اگرچه این اعداد چشمگیر به نظر می رسند، اما کاستدی کاکتوس به طور علنی هیچ گونه ممیزی را اعلام نکرده است و به هیچ طرح بیمه ای نیز اشاره نکرده است.

NYDIG

NYDIG شرکتی است که کاملاً بر روی بیت کوین متمرکز شده است. آنها انواع خدمات مربوط به بزرگترین رمزارز موجود را ارائه می دهند که کاستدی یکی از آنهاست. NYDIG به عنوان یک مسئول کاستدی تحت نظارت، با ممیزی های SOC 1 نوع 2 و SOC 2 نوع 2، مهمترین گزینه ها را در این مقایسه دارا می باشد. NYDIG همچنین به ارائه بیمه می پردازد، اما به مبلغ آن اشاره ای نمی کند. در حالی که آخرین رقم تأیید شده در مورد دارایی های تحت کاستدی آنها 6 میلیارد دلار بود، راس استیونز، مدیرعامل NYDIG اشاره می کند که انتظار دارد تا پایان سال 2021، 25 میلیارد دلار بیت کوین در اختیار داشته باشند.

بیت کوین سوئیس

بیت کوین سوئیس یک صرافی و ارائه دهنده کاستدی رمزارز است که در کشور سوئیس واقع شده است. بازوی کاستدی / شرکت دختر آنها، Swiss Crypto Vault، اخیراً به طور کامل با بیت کوین سوئیس ادغام شده است. بیت کوین سوئیس در کشور سوئیس تحت نظارت قرار دارد و ممیزی های ISAE 3402 TYPE 2 را پشت سر گذاشته است. آنها از 14 توکن دارای ارزش بازار بالا و همچنین تمام توکن های ERC-20 و Tezos FA1.2 و FA2 پشتیبانی می کنند. همچنین خدمات استیکینگ را ارائه می دهند، اما این امکان فقط برای XTZ، DOT، ADA و KSM فراهم شده است. اگرچه بیت کوین سوئیس دارای ضمانت نامه بانکی 150 میلیون فرانکی می باشد که از دارایی های مشتریان در صورت ورشکستگی بیت کوین سوئیس محافظت می کند، اما آنها به وضوح بیان می کنند که این ضمانت برای دارایی هایی است که در والت بیت کوین سوئیس (Bitcoin Suisse Vault) ذخیره نشده اند.

نکات قابل توجه

ارائه دهندگان کاستدی رمزارز خوب زیادی وجود دارند که بسیاری از آنها در این مقایسه حضور نداشتند زیرا ارزش دارایی های تحت کاستدی (AUC) خود را که در اینجا یکی از معیارهای اصلی انتخاب بوده است، فاش نمی کنند.

AUC یک معیار مهم برای ما است تا بگوییم کدام ارائه دهندگان کاستدی در حال کسب پذیرش واقعی هستند. با این حال، ما به تصمیم آنها مبنی بر عدم افشای علنی این رقم احترام می گذاریم.

به همین دلیل، در ادامه فهرستی از برخی ارائه دهندگان کاستدی رمزارز ارائه می کنیم که در صورت عمومی بودن AUC آنها ممکن بود در این مقایسه گنجانده شوند.

 • Paxos
 • Bakkt
 • Copper
 • Finoa
 • Solaris Digital Assets
 • Anchorage
 • Metaco
 • Fidelity Digital Assets
 • Digivault
 • OSL
 • Trustology
 • Knox
 • Genesis

سلب مسئولیت

عینیت، بالاترین ارزش ماست. شرکت های موجود در این بررسی اجمالی بر اساس کل بودجه و AUC انتخاب شده اند. بسیاری از ارائه دهندگان کاستدی بزرگ وجود دارند، اما برای اینکه به عینیت مذکور پایبند باقی بمانیم، به شدت این دو عامل را برای انتخاب اولیه مد نظر قرار دادیم. استدلال ما به شرح زیر است. ما، عامل بودجه را در نظر می گیریم زیرا معیاری از علاقه سرمایه گذاران و پتانسیل آینده را نشان می دهد. از آنجایی که بودجه همه جوانب را در بر نمی گیرد (یک شرکت می تواند بدون سرمایه گذاران، سود کافی برای رشد داشته باشد)، ما AUC را نیز مد نظر قرار می دهیم. AUC نشان می دهد که یک ارائه دهنده کاستدی تا چه حد در اثبات ارزش خود توسط جذب مشتریان موفق بوده است. ما معتقدیم که با استفاده از این دو معیار می توانیم به طور عینی، بزرگ ترین و امیدوارکننده ترین ارائه دهندگان کاستدی را در این فضا انتخاب کنیم.

 

 

منبع: blockdata

400-0868-09-01364

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید