یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
تغییر جهت قیمت بیت کوین

تغییر جهت؟ بیت کوین سرانجام به طولانی ترین سکانس منفی 9 هفته ای خود پایان داد

آیا بیت کوین در پی کلوز اولین هفته خود در محدوده سبز پس از سپری کردن 9 هفته متوالی در محدوده قرمز، بالاخره جهت قیمت خود را تغییر داده است؟

بیت کوین پس از 9 هفته متوالی کلوزهایی که یکی پایین تر از دیگری بود، سرانجام توانست این روند منفی را بشکند و اولین کندل هفتگی سبز خود را از اواخر ماه مارس ثبت کرد. این در حالی است که دارایی مذکور در 12 ساعت گذشته به 30000 دلار و فراتر رسیده است.

اولین کندل سبز هفتگی BTC از ماه مارس

در پایان ماه مارس بود که چشم انداز پیرامون رمزارز برتر به طور قابل توجهی صعودی به نظر می رسید. در آن زمان، قیمت بیت کوین در عرض دو هفته بیش از 10000 دلار افزایش یافت و به نظر می رسید که آماده به چالش کشیدن سطح 50000 دلاری است. با این حال، آنچه که در ادامه اتفاق افتاد دقیقاً برعکس بود.

بیت کوین به جای پیمودن روند صعودی، شروع به ردیابی مجدد کرد، گاهی به تدریج و گاهی با شدت. هفته ها بعد، از نظر کندل های هفتگی متوالی که در محدوده قرمز کلوز می شدند، به رکورد منفی رسید (6). با این حال، این روند ادامه پیدا کرد و بیت کوین در هفته گذشته شاهد نهمین کندل متوالی خود بود.

در هفت روز گذشته شرایط مثبت تری حاکم بود و بیت کوین حتی در اواسط هفته به بالای 32000 دلار رسید. با وجود شکست در آن محدوده و بازگشت به زیر 30000 دلار، این رمزارز همچنان توانست هفته را بالای 29250 دلار (قیمت کلوز در پایان هفته گذشته) کلوز نماید. به این ترتیب، اولین کندل سبز هفتگی خود را از 21 مارس مشاهده کرد.

تنها چند ساعت پس از آن، وضعیت تغییر کرد زیرا بیت کوین به بالای 30000 دلار رسید و اکنون حتی فراتر از 31000 دلار قرار دارد.

BTCUSD

BTCUSD. منبع: TradingView

آیا بدترین اتفاق گذشته است؟

هنگامی که بیت کوین در یک مقطع بیش از 20000 دلار طی دو ماه از دست داد، بسیاری از تحلیلگران جامعه شروع به حدس و گمان در مورد این موضوع کردند که آیا این دارایی بالاخره به پایین ترین حد محلی خود رسیده است یا خیر. بر اساس گزارش دیروز CryptoPotato، چنین بحث هایی به مرحله کاپیتولاسیون کشیده شده است که طبق گفته CryptoQuant، در آن مرحله شاهد دامپ بخش زیادی از دارایی های BTC توسط سرمایه گذاران هستیم.

تحلیلگران استدلال می کنند که در چنین شرایطی که سرمایه گذاران دارایی های خود را حتی با زیان واگذار می کنند، بازارها به پایین ترین حد خود می رسند. آنها افزودند: «در بازارهای نزولی، کاپیتولاسیون هولدرهای بلندمدت معمولاً یک نزول چند ساله را نشان می دهد.»

با این وجود، CryptoQuant هشدار داد که این فروش گسترده ممکن است هفته ها یا حتی ماه ها به طول بیانجامد و اتفاقی نیست که تنها یک بار رخ دهد.

 

 

منبع: cryptopotato

401-0340-09-01798

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید