شنبه , مرداد 9 1400
چین لینک

چین لینک: چه زمانی می توان انتظار بازنشانی داشت؟

در حالی که هفت روز گذشته دریایی سرخ برای بازار جهانی رمزارز بوده است، اما به نظر می رسد مشکلات چین لینک شدیدتر از برخی از همتایان آن می باشد. زیان هفتگی 19 درصدی آن حتی از ضررهای مشاهده شده در بیت کوین پیشی گرفته است. در زمان نگارش مقاله، این رمزارز حتی سطح روانشناختی مهم خود یعنی 20 دلار را نیز از دست داد. آیا با وجود فشار فروش بالا در بازار این رمزارز، خریداران می توانند وارد عمل شوند و فرصتی را مهیا کنند؟ به نظر می رسد که تکنیکال های LINK چنین می نماید.

نمودار 4 ساعته چین لینک

نمودار 4 ساعته LINK/USD

منبع: LINK / USD ، TradingView

در روز نزولی دیگری که برای آلتکوین ها رقم خورد، قیمت چین لینک به زیر سطح ایمنی میانگین متحرک ساده 20 روزه آن (قرمز) سقوط کرد. سطح 22 دلار نیز در این روند شکسته شد و اگرچه روز گذشته برخی فعالیت های خرید مشاهده گردید، اما خط مقاومت جدید مانع از هرگونه روند صعودی شد. اکنون که فروشندگان بار دیگر کنترل بازار را در اختیار گرفته اند، LINK احتمالاً به سمت محدوده تقاضای خود یعنی 15 تا 17.4 دلار برود، جایی که انتظار می رود بازنشانی / ریست در آن انجام شود.

استدلال

شاخص مقاومت نسبی پس از ریجکت حرکت به بالای سطح 50، به سوی محدوده نزولی حرکت کرد. تغییر جهت مجدد به سمت محدوده اشباع فروش به معنای پرایس اکشن ضعیف تر پیش از بازگشت دوباره می باشد. روند نزولی اندیکاتور حجم تعادلی (On Balance Volume) نشان دهنده فشار فروش پایدار در بازار بود.

با این حال، نوسانگر مهیب (Awesome Oscillator) به حرکت صعودی اشاره داشت و تا حدی احیای خرید را نشان داد. به طور کلی، بازگشت چندانی از بازار خرسی LINK وجود نداشت و بیشتر به محدوده تقاضای آن یعنی 15 تا 17.4 دلار بستگی داشت. بازگشت از این محدوده می تواند LINK را به سمت سطح 23 دلار سوق دهد، جایی که در آن احتمالاً وجود میانگین متحرک ساده 50 روزه (زرد) مانع از افزایش گسترده خواهد شد. دامنه قابل رؤیت (Visible Range) نیز اوج علاقه برای LINK را در اطراف این محدوده نشان داده و آن را به یک مقاومت مهم تبدیل می کند.

نتیجه گیری

انتظار می رفت کانال پایین چین لینک به حرکت نزولی خود به سمت محدوده تقاضا 15تا 17.4 دلار ادامه دهد. پیش بینی می شد که این محدوده طی روزهای آینده یک رالی جزئی به بالای 23 دلار را موجب گردد، اما از آنجا که فشار فروش هنوز غالب بود، انتظار می رود که دستاوردها کوتاه مدت باشد.

 

 

منبع: ambcrypto

400-0401-09-01016

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

محصول ODL امکان تبدیل فوری XRP

ریپل، از کوریدور جدید ODL در ژاپن خبر داد

محصول ODL امکان تبدیل فوری XRP به پزوی فیلیپین را فراهم می کند ریپل، ارائه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید