شنبه , مهر 1 1402
تیتر خبرها
چین لینک

چین لینک، داده های فید قیمت را برای پشتیبانی دیفای به سولانا می آورد

چین لینک، داده های قیمت لحظه ای برای بیت کوین، اتریوم و USDC را در سولانا ارائه می کند و در آینده رمزارزهای بیشتری به این مجموعه خواهند پیوست.

چین لینک که یک پلتفرم اوراکل بلاکچین است، اخیراً اعلام کرد که فناوری فید قیمت آن در شبکه سولانا راه اندازی شده است. این اطلاعات به توسعه دهندگان دیفای سولانا کمک می کند تا از اطلاعات قیمت لحظه ای برای خدمات مالی مختلف استفاده کنند.

این پلتفرم اوراکل اعلام کرده است که هفت فید قیمت در دسترس توسعه دهندگان سولانا قرار خواهد گرفت. این موارد عبارتند از BTC/USD، ETH/USD و USDC/USD. فیدهای قیمت بیشتری در مراحل بعدی ادغام ارائه خواهند شد.

چندین پروژه قبلاً متعهد به استفاده از ابزارهای چین لینک، از جمله پروتکل اعطای وام Apricot Finance، و تجمیع کننده ‌های ییلد فارمینگ Francium و Tulip شده اند.

آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران سولانا معتقد است که این ادغام برای توسعه دهندگان dapp سولانا یک موهبت خواهد بود. او گفت: «راه اندازی چین لینک در سولانا به توسعه دهندگان دیفای امکان دسترسی به پرکاربردترین اوراکل ها در بلاکچین را می دهد.»

«اوراکل» موجودیتی است که اپلیکیشن های مبتنی بر بلاکچین را با سیستم های خارجی بریج می کند و بدین ترتیب داده هایی را از دنیای واقعی ارائه می نماید. به عنوان مثال، Chainalysis یک اوراکل برای قراردادهای هوشمند جهت شناسایی آدرس های بلاکچین تحریم شده فراهم می کند.

اوراکل های قیمت ابزارهای دیفای مفیدی هستند، و به تعیین نرخ های مناسب وام و وثیقه بین رمزارزهای مختلف کمک می کنند.

یک پروتکل دیفای در ترا کلاسیک اخیراً مورد سوء استفاده قرار گرفت زیرا اوراکل قیمت آن داده های نادرستی را برای LUNC گزارش می کرد. این امر به فرد سوء استفاده کننده اجازه داد تا علی رغم ارسال حداقل وثیقه به سیستم، 2 میلیون دلار وجه را تصاحب کند.

اوراکل چین لینک با برخی از dapp های مورد سوء استفاده مرتبط بود، اما اعتقاد بر این بود که این خطا یک اشتباه جانبی پروتکل بوده است.

سرگئی نظروف، یکی از بنیانگذاران این پلتفرم اوراکل، خشنودی خود را نسبت به این ادغام ابراز کرد و آن را «جهش بزرگی رو به جلو» برای صنعت دیفای خواند. تیم او با توجه به شبکه اوراکل عمیق چین لینک، منتظر ایفای نقش آن در اکوسیستم سولانا هستند.

 

 

منبع: cryptopotato

401-0337-09-01795

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید