سه شنبه , تیر 7 1401
تیتر خبرها
هاردفورک واسیل کاردانو

هاردفورک واسیل کاردانو آماده برای ارائه شبکه آزمایشی عمومی تا 2 ژوئن

گزارش های اخیر از IOHK نشان می دهد که کاردانو تا 2 ژوئن از شبکه آزمایشی عمومی هاردفورک واسیل رونمایی خواهد کرد. بسیاری از توسعه دهندگان Dapp های کاردانو از این گزارش ها استقابل کردند زیرا این ارتقاء نوید بسیاری از ویژگی های برتر را می دهد.

ارتقای واسیل کاردانو، آماده راه اندازی شبکه آزمایشی تا 2 ژوئن

کاردانو برنامه های خود را برای اجرای ارتقای واسیل در ماه ژوئن اعلام کرد. بر اساس بیانیه ای که اخیراً توسط IOHK منتشر شده است، آنها یک شبکه آزمایشی را تا 2 ژوئن آغاز خواهند کرد و انتشار شبکه اصلی در 29 ژوئن اتفاق می افتد.

گزارش ها حاکی از آن است که ارتقای واسیل کاردانو به دنبال بهبود مقیاس پذیری و قابلیت استفاده این بلاکچین است. کاردانو در چند ماه گذشته به طور مداوم شبکه را ارتقاء داده است، و هاردفورک آلونزو نیز سال گذشته راه اندازی شد.

طبق گزارش های مختلف، در حالی که شبکه آزمایشی هاردفورک واسیل تا 2 ژوئن عمومی خواهد شد، انتشار شبکه اصلی تا پایان ماه اتفاق می افتد. چارلز هاسکینسون معتقد است که این ارتقای واسیل، موجب بهبود گسترده عملکرد خواهد شد، به ویژه قابلیت های قرارداد هوشمند کاردانو. یکی از توسعه دهندگان Dapp برخی از تغییرات پیش بینی شده و نحوه کمک آنها را خاطرنشان کرد.

انتظار می رود تغییرات موجب تقویت مقیاس پذیری شود

تغییراتی که قرار است به طور کامل در شبکه کاردانو اجرا شوند، به دنبال تقویت مقیاس پذیری، کارایی و هزینه ها هستند. این تغییرات در سه قالب CIP33، CIP32 و CIP31 اجرا خواهد شد.

به گفته یکی از توسعه دهندگان Dapp پشتیبان شبکه Epoch Art، این ارتقاء به Dapp ها کمک خواهد کرد. به عنوان مثال، CIP33، بهبود اسکریپت های SC مرجع، کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که همه تراکنش ها به جای نگه داشتن کل اسکریپت، از یک مرجع اسکریپت استفاده می کنند. در حال حاضر، هر تراکنش قرارداد هوشمند کل اسکریپت را نگه می دارد؛ از این رو تراکنش های Epoch Art با 10 هزار بایت شروع می شوند و حدود 1.18 ₳ هزینه دارند. با استفاده از مرجع، معاملات با کمتر از 10 هزار بایت آغاز می شود که به طور موثر منجر به کارمزد کمتر تراکنش می شود.

Cardano Inline Datums (CIP32) یکی دیگر از ویژگی هایی است که ارتباط مقادیر داده ها را بین شرکت کنندگان بهبود می بخشد. طبق بیانیه کاردانو،

«ما انتظار داریم، به شرط اینکه بتوانیم هزینه را به اندازه کافی پایین بیاوریم، بخش بزرگی از توسعه دهندگان dapp از این ویژگی استفاده کنند، زیرا سیستم های آنها را به طور قابل توجهی ساده می کند.»

GLneto خاطرنشان کرد که پروژه هایی مانند Epoch Art نیازی به بایت اضافی ندارند، بنابراین هزینه های کمتری دارند. علاوه بر این، سایر اشخاص ثالث می توانند بدون درک فرمت داده با پروژه های SC تعامل داشته باشند. ارتقاء دیگری که به عنوان CIP31 ارائه می شود ورودی مرجع است که می تواند اطلاعات زنجیره ای را بدون مصرف آن بخواند. شما می توانید داده های یک اپلیکیشن زنجیره ای مانند استیبل کوین را بدون مصرف خروجی مصرف کنید. بدین ترتیب هزینه کاهش می یابد زیرا داده های ارائه شده و یک بار پرداخت شده می توانند در تراکنش های بعدی استفاده شوند.

انتظارات مبنی بر اینکه واسیل موجب روند صعودی کاردانو می شود

از زمان اعلام ارتقاهای قریب الوقوع، بسیاری از کارشناسان پیش بینی کرده اند که این موضوع باعث می شود ADA در تابستان صعودی شود. معمولاً چنین ارتقاهایی باعث بالا رفتن قیمت توکن می شوند، همانطور که در مورد هاردفورک های لندن و آلونزو در ETH و ADA در سال گذشته شاهد بودیم. این ارتقاء آتی به احتمال زیاد به ADA کمک می کند تا بار دیگر به ATH خود دست یابد.

 

 

منبع: crypto.news

401-0308-09-01766

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید