سه شنبه , آبان 4 1400
تیتر خبرها

آیا اتریوم می تواند تا پایان ماه سپتامبر 40% افزایش یابد

روند صعودی، تثبیت، انحراف، تثبیت – معمولاً نمودار قیمت اتریوم در زمان نگارش مقاله اینگونه بود. بیشترین قیمت این آلتکوین برای شش روز متوالی اندکی پایین تر از 3500 دلار باقی مانده است، و مشخص است که مرحله تثبیت کنونی کاملاً با مرحله مشاهده شده در اواسط آگوست مطابقت دارد.

اما باید توجه داشت که یک تفاوت عمده وجود دارد. در اواسط ماه آگوست، قیمت ETH بیشتر به محدوده پایین تر متمایل شد، اما این بار، ظاهراً قیمت زمان بیشتری را در محدوده بالاتر صرف کرده است.

به این ترتیب، دوره اصلاح قبلی بیش از 2 هفته به طول انجامید. بنابراین، آیا باید این بار نیز چنین انتظاری داشت؟

چارت ETH/USDT

ETH/USDT || منبع: TradingView

احساسات جمعی

نگرش شرکت کنندگان در بازار، تا حد زیادی در تحکیم جهت روند جاری نقش دارد. به طور کلی، احساسات جمعی معامله گران آپشن اتریوم هنگام نگارش مقاله، کاملاً مثبت به نظر می رسید.

در حال حاضر، 1917 قرارداد DBT وجود دارد که انتظار دارند قیمت ETH تا پایان امسال به 5500 دلار برسد. جدا از پیش بینی های بلند مدت، این فعالان بازار نسبت به کوتاه مدت نیز کاملاً خوش بین هستند. همانطور که نمودار Skew پیوست نشان می دهد، 1731 هولدر قرارداد انتظار دارند ارزش اتریوم تا روز 17 ام از 4100 دلار فراتر رود، در حالی که بیش از 612 نفر از آنها در انتظار شکست سطح 3500 دلار در همان روز هستند.

ETH های برتر OI

منبع: Skew

در هر صورت، این شرایط بر صعود تأکید می کند. بنابراین، امکان اینکه قیمت اتریوم از محدوده 3200 دلاری فعلی خود به بالاترین سطح در هفته آینده برسد، در حال حاضر بسیار محتمل به نظر می رسد.

با این حال، باید توجه داشت که بخشی از معامله گران در حال حاضر قرارداد فروش خود را با قیمت استرایک 2800 دلار باز کرده اند. با این وجود، این عدد آنقدر زیاد نیست که تعداد عظیم قراردادهای خرید را تحت الشعاع قرار دهد و در آینده، نباید تأثیر مهمی بر قیمت داشته باشد.

علاوه بر این، مجموع بهره باز نیز اخیراً علائم بهبودی را نشان می دهد. طبق داده هایSkew ، بهره باز در تاریخ 10 سپتامبر در حدود 4 میلیون دلار در Deribit در نوسان بود. با این حال در زمان انتشار مقاله، همان منبع ارزش بیش از 5 میلیارد دلار را به تصویر کشیده است، که نشان دهنده تجدید بهره می باشد. این اساساً بدان معنی است که تعداد قراردادهایی که در حال فسخ هستند کمتر از تعداد قراردادهای جدید اضافه شده است.

با نگاهی به گذشته، می توان ادعا کرد که پول جدیدی در این مرحله به بازار اتریوم سرازیر می شود. بهره باز در سایر صرافی های برجسته مانند OKEx و bit.com نیز اخیراً به طور موازی شاهد افزایش بوده است.

OI کل ETH

منبع: Skew

تغییرات رفتاری سه ماهه سوم

در طول تاریخ، سه ماهه سوم همیشه برای اتریوم بسیار پر حادثه بوده است. در سال های 2015، 2018 و 2019، نرخ بازگشت سرمایه سه ماهه ETH منفی بود (به طور دقیق ، 75-%، 50-% و 38-%). با این حال، بازار با گذشت زمان تکامل یافته است.

همانطور که در جدول زیر مشاهده می شود، به جز یک مورد، بازده منفی در هر سه ماهه سوم بعدی کاهش می یابد. در حقیقت، همین میزان در سال گذشته 60% بود. در حالی که بیش از دو هفته تا پایان سه ماهه باقی مانده است، بازده در حال حاضر رقم مناسب 44% را نشان می دهد.

بنابراین، اگر حرکت صعودی همچنان ادامه یابد و فشار خرید در روزهای آینده تشدید شود، می توان کلوز سه ماهه بالای 40% را انتظار داشت.

Ether

منبع: Skew

با در نظر گرفتن سوابق گذشته، احساسات جمعی معامله گران و ترفندهای سه ماهه سوم، می توان ادعا کرد که قیمت اتریوم در روزهای آینده افزایش می یابد و تا پایان ماه جاری به بالاترین سطح محلی می رسد.

 

 

منبع: ambcrypto

400-0659-09-01226

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

DAO سازمان خودمختار غیر متمرکز

DAO ها آینده جوامع آنلاین در پنج سال آتی خواهند بود

یک سازمان خودمختار غیر متمرکز، کاربران را قادر می سازد تا بتوانند یک جامعه آنلاین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید