پنجشنبه , تیر 3 1400
روند صعودی بیت کوین

بیت کوین در حالت سقوط آزاد: چرا روند صعودی می تواند به زودی بهبود یابد

روند صعودی بیت کوین اوایل امروز تلاش کرد تا به بالاتر از سطح 55 دلار دست یابد، اما موفق نشد. روند نزولی با افت شدید به زیر چندین سطح حمایت کلیدی، شاهد کاهش قیمت بیت کوین به پایین تر از 50 هزار دلار بود، که بدترین رول بک دو ماه اخیر بوده است.

چارت BTC/USD

چارت BTC/USD

جفت ارز بیت کوین دلار در بحبوحه یک دوره جدید فروش از سوی سرمایه گذاران، طی 24 ساعت گذشته بیش از 10% سود کسب کرده است. به دلیل پیشنهاد اخیر دولت رئیس جمهور آمریکا، جو بایدن، مبنی بر افزایش مالیات بر سود سرمایه افراد ثروتمندی که سالانه بیش از 1 میلیون دلار درآمد دارند، بازار شرایط ناخوشایندی را تجربه می کند.

مدیر عامل BCB Group، الیور فون لندزبرگ – سدی، می گوید که برنامه بایدن برای در نظر گرفتن سود حاصل از حقوق صاحبان سهام به عنوان درآمد و افزایش تقریباً 40 درصدی مالیات بر سود سرمایه، موجی را در تمام بازارها ایجاد کرده است.

با این حال، این مدیر عامل معتقد است که کاهش فعلی قیمت بیت کوین «واکنش بیش از حد» به پیشنهاد مالیات بر سود سرمایه است و به زودی قیمت این رمزارز بازمی گردد.

لندزبرگ – سدی خاطرنشان كرد كه گرچه بازار رمزارز به سرعت از این شرایط بهبود می یابد، اما این شوك ممكن است در سهام آمریكا باقی بماند كه مهمترین افت خود را طی پنج هفته گذشته تجربه كرده است.

سرمایه گذاران بیت کوین باید برای نوسانات بیشتر آماده شوند

علی رغم ترس از اینکه برنامه بایدن برای افزایش مالیات بر سود سرمایه می تواند سرمایه گذاری های رمزارز را کاهش دهد، یک تحلیلگر مشهور پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین به زودی بازگردد.

به گفته کی یانگ جو، مدیرعامل شرکت تجزیه و تحلیل رمزارز CryptoQuant، فروش فعلی بازار حاصل از پوزیشن های بلندمدت اورلوریج در صرافی های برتر است. جو معتقد است که با آرام شدن بازار پرهیاهوی فعلی، بیت کوین مجدداً روند صعودی خود را از سر خواهد گرفت.

او در توئیتی نوشت: «من این پولبک را یک اصلاح تکنیکال ناشی از لانگ های اورلوریج می دانم. فاندمنتال ها همچنان قوی هستند. پس از آرام شدن بازار در چند هفته آینده، بیت کوین افزایش خواهد یافت.»

با این حال، برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که روند نزولی قیمت بیت کوین ممکن است تا 30 دلار ادامه یابد، بنابراین سرمایه گذاران باید برای نوسانات بیشتر در فصول آتی آماده شوند.

فضای رمزارز به دریای سرخ تبدیل می شود

سقوط بیت کوین با افت گسترده ای در بازار رمزارز همراه بود، زیرا دارایی های دیجیتال برتر نیز ریزش گسترده ای را تجربه نمودند.

اتر، دومین رمزارز بزرگ که اخیراً به بالاترین قیمت خود در 2564 دلار رسیده است، بر اساس داده های CoinMarketCap، در 24 ساعت گذشته حدود 11.75% افت داشته است. ADA، توکن بومی کاردانو نیز طی 24 ساعت 13% کاهش یافته است.

ریپل، پنجمین دارایی رمزارز برتر از لحاظ ارزش بازار، 23% کاهش یافته است و زیان آن در هفت روز گذشته به 35% رسیده است. حتی دوج، رمزارز مبتنی بر میم که آخر هفته گذشته علی رغم کاهش سایر دارایی های رمزارز روند صعودی را پیموده بود، نسبت به روز پنجشنبه 21% کاهش یافته است.

 

 

منبع: thedailychain

400-0201-09-00873

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

بازار رمزارز

هنگامی که خواب بودید چه تغییراتی در بازار رمزارز رخ داد – 22 ژوئن

چکیده بیت کوین (BTC) به کف محدوده و نزدیک به قیمت 31000 دلار سقوط کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید