شنبه , مهر 9 1401
تیتر خبرها
کاهش سود موجودی BTC، ETH به دنبال تداوم روند نزولی بازار

کاهش سود موجودی BTC، ETH به دنبال تداوم روند نزولی بازار

به گفته فروم تحلیل داده های Cryptoquant، تعداد آدرس های بیت کوین سودده 55% است. وو بلاکچین همچنین در توئیتی اعلام کرده بود که تعداد آدرس های اتریوم زیان ده به بالاترین حد در 2 سال گذشته رسیده است.

پرایس اکشن بیت کوین

Cryptoquant اخیراً توئیت کرد که تعداد آدرس های بیت کوین سودده در حال حاضر 55% از کل آدرس ها را تشکیل می دهد. در این توئیت آمده است: «حدود 55% از موجوی $BTC هنوز در سود است.»

وضعیت فعلی با تنها 55% آدرس های سودده، ناشی از ادامه روند نزولی قیمت است. بیت کوین در سال گذشته به بالاترین رکورد تاریخی 68 هزار دلار دست یافت. از آن زمان، بیت کوین روند نزولی را پیموده است و ارزش آن به نیمی از رکورد تاریخی مذکور کاهش یافته است.

در حال حاضر، بیت کوین با قیمت 28.8 هزار دلار معامله می شود که 2.52% کاهش در 24 ساعت گذشته و 0.7% کاهش در هفت روز گذشته داشته است. بیت کوین ممکن است روند نزولی خود را ادامه دهد. اولین مقاومت پیش روی بیت کوین، 30.1 هزار دلار و پس از آن 30.8 هزار دلار است.

کریپتوموسیمی (KriptoMevsimi) هنگام صحبت در مورد وضعیت BTC، به ویژه کیف پول های سودده، رویدادهای مشابه در چند سال گذشته را خاطرنشان کرد. به عنوان مثال، کریپتوموسیمی به سال های 2017-2018 و 2019 اشاره کرد، زمانی که سود موجودی بیت کوین به 55% کاهش یافت. در آن سال ها، قیمت بیت کوین در چند ماه بعد نیز با کاهش بیشتر همراه شد.

کریپتوموسیمی سپس گفت: «2-3 ماه پرایس اکشن خسته کننده. سپس ممکن است شاهد آخرین کاپیتولاسیون با 30% تا 50% کاهش قیمت مازاد باشیم.» طبق گفته کریپتوموسیمی، کاهش مداوم قیمت بیت کوین ممکن است تا سه ماه آینده ادامه داشته باشد و باعث شود که این کوین بین 30% تا 50% از ارزش خود را از دست بدهد.

از این رو، بیت کوین قبل از شروع به بازیابی، در حدود 15 هزار دلار معامله خواهد شد. سطح حمایت بلندمدت حدود 26.7 هزار دلار است، اما اگر بیت کوین به زیر آن برسد، ممکن است حتی شاهد کاهش بیشتر نیز باشیم.

تجزیه و تحلیل قیمت اتریوم

نمودارهای اخیر گلس نود نشان می دهد که «تعداد آدرس های اتریوم زیان ده (میانگین متحرک 7 روزه) به 34,112,307.018 رسیده است.» چند هفته پیش، گلس نود گزارش داد که تعداد آدرس های ETH در موقعیت های سودده به پایین ترین حد در ۲۱ ماه گذشته یعنی 66.818% رسیده است. توئیت وو بلاکچین نشان می دهد که این مقدار بیش از این نیز کاهش یافته است.

در توئیت وو بلاکچین اشاره شده است که «اتریوم در 7 روز گذشته 12% کاهش یافته است.» پرایس اکشن های اخیر اتریوم، عامل اصلی زیان ده شدن بسیاری از کیف پول ها بوده است. پس از آنکه ETH به بالاترین رکورد تاریخی در حدود 4.8 هزار دلار رسید، این کوین یک چرخش نزولی داشت و در مقطعی بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داد.

نمودارهای Coinmarketcap نشان می دهد که اتریوم در 24 ساعت گذشته حدود 6.67% و در هفت روز گذشته حدود 8.95% سقوط کرده است. در حال حاضر ETH با قیمت 1748 دلار معامله می شود. تجزیه و تحلیل بار چارت ها نشان می دهد که نقاط مقاومت پیش روی ETH در سطح 1949 دلار و 2072 دلار قرار دارد. اگر اتریوم روند نزولی را ادامه دهد، ممکن است به حمایت بعدی خود در سطح 1723 و 1619 دلار کاهش یابد.

سازماندهی مجدد بلاک و اتریوم

سقوط شدید اتریوم در 24 ساعت گذشته پس از سازماندهی مجدد 7 بلاک در تاریخ 25 ام اتفاق افتاد. توسعه دهندگان ETH می گویند که این سازماندهی مجدد توسط یک ماینر ایجاد شده است که از نرم افزار قدیمی استفاده می کند. سازماندهی مجدد زمانی اتفاق می افتد که ماینرها سعی می کنند بلاک هایی را به طور همزمان روی زنجیره اضافه کنند و نتیجه ممکن است حتی یک فورک باشد. گزارش ها نشان می دهند که از آنجایی که بسیاری از سرمایه گذاران ETH اعتماد خود را در مورد ادغام بیکن چین در ماه آگوست از دست دادند، قیمت سقوط کرد. برخی می گویند که سازماندهی مجدد می تواند به معنای تأخیر در ادغام باشد.

 

 

منبع: crypto.news

401-0314-09-01772

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید