یکشنبه , آذر 7 1400
رکورد ETF بیت کوین BITO

ETF بیت کوین BITO سریعترین ETF ای است که تا به حال به 1 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت رسیده است

ETF  مرتبط با بیت کوین ProShares تنها در دو روز به 1 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت رسید.

  • ETF مرتبط با بیت کوین ProShares تنها در دو روز به 1 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت رسید که یک رکورد برای صنعت ETF محسوب می شود.
  • ETF طلای GLD رکورد قبلی را در اختیار داشت و طی سه روز پس از راه اندازی در سال 2004 از مرز 1 میلیارد دلار عبور کرد.
  • دومین ETF فیوچرز بیت کوین قرار است هفته آینده راه اندازی شود.

ETF استراتژی بیت کوین ProShares ($BITO)، اولین صندوق قابل معامله مرتبط با بیت کوین در ایالات متحده، به سریع ترین ETF ای تبدیل شده است که تا به حال به مرز یک میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) رسیده است.

سه روز طول کشید تا دارنده رکورد قبلی یعنی ETF طلای GLD، از ده رقم عبور کند و $BITO تنها در دو روز موفق به انجام این کار شد. این صندوق از زمان آغاز به کار در روز گذشته، به حجم معاملات بیش از 2 میلیارد دلار دست یافته است.

BITO دیروز به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری جایگزین برای سرمایه گذاران خرد و نهادی که علاقه مند به دسترسی غیر مستقیم به بیت کوین هستند، آغاز به کار کرد. این صندوق در قراردادهای فیوچرز بیت کوین سرمایه گذاری می کند، نه BTC واقعی، و بنابراین افزایش قیمت سهام این صندوق ممکن است از قیمت بازار اسپات بیت کوین پیروی نکند.

سرمایه گذاری ETF در معاملات فیوچرز بیت کوین به جای هولد واقعی BTC، روشی بود که توسط گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) مطرح شد. در ماه سپتامبر، گنسلر گفت درخواست هایی که به دنبال دسترسی به بیت کوین از طریق قراردادهای فیوچرز تحت نظارت CME هستند، شانس بیشتری برای تصویب خواهند داشت و به نگرانی‌های مربوط به «حفاظت از سرمایه‌گذاران» اشاره کرد.

کمی بیشتر از یک ماه بعد، اولین ETF مرتبط با BTC در ایالات متحده شروع به کار کرد. دومین درخواست مرتبط با BTC موسوم به ETF استراتژی بیت کوین VanEck (XBTF) تأییدیه نظارتی را برای ارائه در این کشور دریافت کرده است و قرار است معاملات خود را در 25 اکتبر آغاز نماید.

این که آیا یک ETF فیوچرز بیت کوین خواهد توانست سطح بالاتری از حفاظت از سرمایه گذاران را نسبت به یک ETF اسپات BTC فراهم کند یا خیر، مورد تردید است. در هر صورت، سرمایه گذاران می توانند با خرید و هولد بیت کوین واقعی توسط خود، بالاترین سطح حفاظت را انتخاب کنند. اگرچه برای این کار دقت و مهارت زیادی مورد نیاز است، اما یادگیری چگونگی حاکمیت مالی در بیت کوین فرصتی است که مطمئناً در دراز مدت به کسب سود خواهد انجامید.

 

 

منبع: bitcoinmagazine

400-0761-09-01295

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

افزایش سرمایه گذاری رمزارز تراست بیت کوین گری اسکیل (GBTC) توسط مورگان استنلی

غول بانکداری ایالات متحده، مورگان استنلی، سرمایه گذاری تراست بیت کوین گری اسکیل را به طرز چشمگیری افزایش می دهد

غول بانکداری مورگان استنلی به طور قابل توجهی هولدینگ های خود را از محصول سرمایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید