یکشنبه , شهریور 28 1400
تیتر خبرها
انت پول

غول ریگ استخراج رمزارز بیت مین از انت پول، بزرگترین استخر استخراج جهان جدا می شود

این اقدام بیت مین (Bitmain) در بحبوحه سختگیری چین در زمینه استخراج رمزارز و کاهش میزان هش ریت انت پول (AntPool) اتفاق افتاد. آیا بیت مین برای عرضه اولیه عمومی آماده می شود؟

Forkast.News خبر داد که بیت مین، یکی از بزرگترین تولید کنندگان ریگ های استخراج رمزارز، از انت پول که بزرگترین استخر استخراج رمزارز در جهان می باشد، جدا شده است، که این امر احتمالاً بخشی از برنامه این شرکت برای عرضه اولیه عمومی است.

بر اساس پستی در حساب رسمی وی چت بیت مین، «پس از دریافت تأیید سهامداران در سه ماهه اول، موارد حقوقی مربوط به جدایی انت پول در 1 مه به اتمام رسید. اکنون ما در حال پیگیری ترتیبات تجاری هستیم و در اسرع وقت فعالیت های مربوطه را به اتمام می رسانیم.»

انت پول قبلاً خیلی بزرگتر بود. اما از آنجایی که چین در نیمه اول سال جاری سختگیری در زمینه استخراج رمزارز را آغاز کرد، هش ریت متعلق به انت پول نیز تقریباً به نصف کاهش یافت. با این حال، بر اساس داده های BTC.com، انت پول همچنان 17.56% از کل هش ریت جهانی را تشکیل می دهد و از نظر اندازه هنوز هم در رتبه برتر قرار دارد، در حالی که Binance Pool و F2Pool به ترتیب در مکان های دوم و سوم قرار دارند.

بیت مین گفت که انت پول به طور مستقل کسب و کار استخر استخراج رمزارز را با حمایت سهامداران جدید در خارج از چین انجام می دهد. هیچ جزئیاتی درباره سهامداران جدید انت پول فاش نشده است. در عوض، بیت مین بر روی سخت افزار استخراج رمزارز و همچنین تحقیق و توسعه تراشه تمرکز خواهد کرد.

بیت مین هیچ دلیلی برای جدایی خود از انت پول ارائه نداده است. برخی از ناظران چین حدس می زنند که این اقدام ممکن است برای جلوگیری از ریسک نظارتی در بحبوحه سختگیری چین در زمینه استخراج رمزارز باشد. از ماه آوریل، در همه مراکز استخراج بیت کوین چین، از جمله مغولستان داخلی، سیچوان، یونان و سین کیانگ، استخراج رمزارز ممنوع شده یا با محدودیت های جدیدی روبرو شده است. در نتیجه، بسیاری از استخراج کنندگان رمزارز چینی احساس کردند که چاره ای جز انتقال به خارج از کشور ندارند. سختگیری های گسترده همچنین باعث شد سختی استخراج بیت کوین به کمترین حد از ژانویه 2020 برسد.

بیت من تنها شرکت رمزارز نیست که کسب و کار استخراج رمزارز خود را متوقف می نماید. BitDeer، یک شرکت استخراج دیگر نیز اوایل سال جاری استخر استخراج خود را به BIT Mining که یک شرکت تازه کار آمریکایی در زمینه استخراج رمزارز می باشد، فروخت. BIT Mining که قبلاً 500.com نام داشت، یک شرکت قرعه کشی آنلاین ورزشی بود. اما در جریان روند گاوی بیت کوین در اوایل سال جاری، 500.com تصمیم گرفت که به طور ناگهانی استخراج رمزارز را به عنوان یک استراتژی تجاری برگزیند. BIT Mining اخیراً به طور کلی از کسب و کار قرعه کشی زیان ده خود دست کشیده است و تمرکز خود را بر استخراج رمزارز معطوف کرده است.

یک منبع آگاه به این موضوع به Forkast.News گفت که جدایی بیت مین از انت پول بخشی از آماده سازی آن برای عرضه اولیه عمومی در ایالات متحده بود.

این منبع به Forkast.News گفت: «بیت مین می خواست حتی قبل از جنگ بین دو بنیانگذار بیت مین، به صورت عمومی عرضه شود. با این حال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده نتیجه گرفت که رفتار مالی کسب و کار استخر استخراج بیت مین شرایط لیستینگ را برآورده نمی کند.»

بیت مین در مارس 2019 برای لیستینگ در هنگ کنگ اقدام کرد، اما این لیستینگ صورت نگرفت. در همان سال، گزارش شد که بیت مین درخواست خود را برای عرضه اولیه عمومی با حمایت بانک دویچه، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه نموده است. در حال حاضر، بیت مین همچنان یک شرکت خصوصی است.

اختلافات چندین ساله بر سر قدرت در بین دو بنیانگذار بیت مین به نام های میکری ژان و جیهان وو، مانع از عرضه اولیه عمومی آن شده است. هنگامی که وو از سمت مدیرعاملی و ریاست خود استعفا داد و ژان برتری در این شرکت را به دست آورد، آتش بس در ژانویه 2021 صورت گرفت.

ژان در نامه سرگشاده ای به کارمندان و سهامداران بیت مین در ژوئن 2020 قول داد که در سه تا پنج سال آینده شرکت را به سمت عرضه اولیه عمومی و ارزش گذاری 50 میلیارد دلاری هدایت خواهد کرد.

 

 

 

منبع: forkast

409-0517-09-01109

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

دیفای

توکن های برتر دیفای، کرو، آوه و سوشی سواپ به سود دو رقمی دست یافتند

انواع توکن های دیفای بلوچیپ طی 24 ساعت گذشته به پرواز درآمده اند و دلایل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید