شنبه , مهر 9 1401
تیتر خبرها
دلیل سقوط اخیر بیت کوین (BTC) به زیر 40 هزار دلار

سقوط اخیر بیت کوین (BTC) به زیر 40 هزار دلار، به چه دلیل اتفاق رخ داد؟

بیت کوین (BTC) روز چهارشنبه به زیر سطح حمایت کلیدی سقوط کرد و باعث لیکوئید گسترده در سراسر بازار رمزارز شد. به نظر می رسد ریزش اخیر این توکن مستقیماً با افت سهام عمده فناوری ایالات متحده مرتبط است.

بیت کوین در 24 ساعت گذشته بیش از 5% سقوط کرد و در زمان نگارش این مقاله در حدود 38500 دلار معامله می شود. در مقایسه، شاخص نزدک 100 در روز سه شنبه تقریباً 4% سقوط کرد زیرا سرمایه گذاران نگران کاهش رشد اقتصادی بودند که می تواند به درآمدها آسیب برساند.

سهام فناوری سقوط کرد، همبستگی بیت کوین – نزدک افزایش یافت

ضررهای سهام فناوری به بیت کوین سرایت کرد. این توکن امسال بسیار شبیه به سهام های فناوری ایالات متحده عمل کرده است. بر اساس داده های بلومبرگ، همبستگی بین بیت کوین و سهام فناوری ایالات متحده در اوایل آوریل به بالاترین حد خود رسید.

حساسیت بیت کوین به عوامل کلان مانند تورم و سیاست پولی باعث می شود که رفتار مشابهی با سهام داشته باشد. این امر همچنین باعث شده است که این توکن وضعیت بالقوه خود را به عنوان یک پناهگاه امن دیجیتال حفظ نماید.

با این حال، این توکن در سال جاری تا حدی عملکرد بهتری نسبت به سهام عمده فناوری داشته است.

این همبستگی در بخش عمده ای از سال 2022 ادامه داشته است، و معمولاً موضوع جالبی برای موفقیت رمزارز نیست. ما می خواهیم شاهد عدم این همبستگی باشیم… که نشانه ای حاکی از این است که روندهای گاوی بیشترین احتمال به ثمر رسیدن را دارد.

– شرکت داده های بلاکچین سانتیمنت

کاهش اخیر نزدک ناشی از ترس از درآمد ضعیف شرکت های بزرگ فناوری بود. آلفابت، مالک گوگل، به دلیل از دست دادن درآمدهای سه ماهه، 4% سقوط کرد. سرمایه گذاران همچنین سهام مایکروسافت را پیش از به صدا درآمدن زنگ خطر، دامپ کردند، اگرچه این شرکت توانست انتظارات پیشین را پشت سر بگذارد.

تسلا نیز یکی از عوامل اصلی این ریزش ها بود، زیرا به دلیل ترس از اینکه ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت، ممکن است برخی از دارایی های خود در این شرکت را برای تأمین بودجه خرید توئیتر بفروشد، 12% سقوط کرد.

لیکوئید انبوه در بازار رمزارز

به نظر می رسد که بازار گسترده رمزارز نیز همراه با سهام عمده فناوری در حال سقوط است. ضررهای اخیر در بازار باعث کلوز 290 میلیون دلار در پوزیشن های لانگ در 24 ساعت گذشته شد که بالاترین میزان طی دو هفته گذشته می باشد.

BTC شاهد لیکوئید 109 میلیون دلار در پوزیشن ها بود، در حالی که لیکوئید اتریوم 88 میلیون دلار بود.

داده های Coinglass نشان می دهد که با توجه به ریباند بازارهای رمزارز در روز دوشنبه، بسیاری از معامله گران برای کسب سود بیشتر به اتخاذ پوزیشن ها پرداختند. 86% از کل لیکوئیدها مربوط به پوزیشن های لانگ بوده است.

 

 

منبع: coingape

401-0211-09-01707

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید