پنجشنبه , تیر 3 1400
بیت کوین

بیت کوین بیشترین کاهش در 10 روز اخیر را تجربه می کند زیرا سیاست های پولی ایالات متحده باعث «شرایط نامساعد کوتاه مدت» می شود

بیت کوین در میان زمزمه های کاهش محرک اقتصادی فدرال رزرو ایالات متحده و فشار مداوم چین بر استخراج کنندگان رمزارز، به روند نزولی خود ادامه می دهد.

در حالی که معامله گران به چشم انداز تغییر سیاست پولی ایالات متحده و ادامه تشدید تنظیم مقررات رمزارز در چین چشم دوخته اند، قیمت بیت کوین به پایین ترین حد خود در طول یک هفته گذشته رسیده است.

روز دوشنبه در ساعت 20:00 به وقت UTC، قیمت اصلی ترین رمزارز جهان از حدود 35466 دلار به پایین ترین سطح 33221 دلار کاهش یافت. قیمت در این ساعت کمی افزایش یافته است و یک بیت کوین در زمان انتشار مقاله با قیمت تقریباً 33793 دلار معامله می شود.

این حرکت که به افت 6.2 درصدی انجامید، بزرگترین ضرر روزانه برای گاوها پس از 28 مه به شمار می رود، رویدادی که در میان فشار فروش ناشی از کمرنگ شدن احساسات سرمایه گذاران صعودی رخ داد.

برخی از آنها به فشار مداوم چین در زمینه عملیات استخراج و معاملات رمزارز اشاره دارند، جایی که حساب های Weibo متعلق به رهبران صاحب نظر عرصه رمزارز مسدود شده است.

جهان چو، یکی از شرکای مدیریت شرکت سرمایه گذاری رمزارز Kenetic Capital مستقر در هنگ کنگ، گفت: «چین همچنان در ادامه ممنوعیت های استخراج، در حال پاک کردن حساب اینفلوئنسرهای رمزارز از محبوب ترین پلتفرم رسانه های اجتماعی خود یعنی Weibo می باشد. این نشان دهنده تشدید فشار چین در زمینه رمزارز است.»

بازارهای جهانی نیز در شرایط متزلزلی به معامله می پردازند زیرا سرمایه گذاران احتمال می دهند که فدرال رزرو ایالات متحده برنامه تسهیل کمی افزایش نقدینگی خود را متوقف نماید. اگرچه برخی، از جمله صندوق پوشش ریسک 7.5 میلیارد دلاری Skybridge Capital که دارایی های بیت کوین آن بیش از 310 میلیون دلار است، می گویند بعید است کاهش سیاست پولی ایالات متحده بر رمزارز و طلا تأثیر بگذارد، و استدلال می کنند که این کلاس های دارایی دارای مقاومت هستند.

در همین حال، دویچه بانک، بزرگترین وام دهنده آلمان می گوید كه ایالات متحده ممکن است یكی از بدترین دوره های تورمی خود در طول تاریخ را تجربه کند در حالی که هزینه های دولت و سیاست پولی سست آن كاتالیزورهای احتمالی برای ایجاد شرایطی خواهند بود كه آخرین بار در دهه های 1940 و 1970 مشاهده شده است.

چو گفت: «گرچه فاندمنتال های بلند مدت دستخوش تغییر نخواهند شد، اما سیاست های پولی و اقتصادی کلان ایالات متحده باعث شرایط نامساعد کوتاه مدت می شود.» وی گفت، در حقیقت سرمایه گذاران در پی شفاف سازی سیاست های پولی و مالی ایالات متحده، بخشی از سرمایه های خود را به امید ورود در نقاط پایین تر نقد کرده اند.

سایر رمزارزهای برجسته نیز در وضعیت قرمز معامله می شدند، در حالی که 10 کوین برتر از لحاظ سرمایه بازار طی 24 ساعت گذشته بین 7.3% تا 12.9% افت داشته اند.  پولکادات و XRP (12.43-%) بیشترین ضربه را متحمل شدند و به ترتیب 12.93% و 11.39% کاهش یافتند.

 

 

 

منبع: coindesk

400-0324-09-00983

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

بازار رمزارز

هنگامی که خواب بودید چه تغییراتی در بازار رمزارز رخ داد – 22 ژوئن

چکیده بیت کوین (BTC) به کف محدوده و نزدیک به قیمت 31000 دلار سقوط کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید