شنبه , مرداد 9 1400
بیت کوین

قیمت بیت کوین دوباره افت می کند؛ آیا مایکل باری درست می گوید یا فقط یک ترس، عدم قطعیت و تردید چینی دیگر اتفاق افتاده است؟

قیمت بیت کوین دوباره در حال سقوط است به طوری که به دلیل هراس ناشی از تصمیم بانک مرکزی چین مبنی بر عدم ارائه هر نوع سرویس های بانکی و پرداختی به مراکز رمزارز، قیمت بیت کوین به 32000 دلار رسید. همچنین به نظر می رسد پیش بینی های انجام شده توسط «شورت بزرگ» مشهور، مایکل باری در حال محقق شدن می باشد. به اعتقاد وی، با توجه به کاهش شاخص S&P 500 برای چهارمین روز متوالی، شاهد بزرگترین انفجار حباب سهام خواهیم بود که تا کنون اتفاق افتاده است.

مذاکره بانک مرکزی چین با بانک ها و سرویس های پرداخت

به نظر می رسد که سختگیری چین نسبت به استخراج کنندگان برای سقوط قیمت بیت کوین کافی نبوده است، چنانکه در صبح زود 21 ژوئن ترس، عدم قطعیت و تردید دیگری به واسطه اخبار توقف سرویس های بانکی و پرداختی برای معاملات رمزارز، این فضا را فرا گرفت. چند روزنامه نگار چینی و غیره گزارش دادند كه بانك مركزی چین (PBoC) از بانك ها و سرویس های پرداخت در چین خواسته است تا بلافاصله خدمات اصلی مانند افتتاح حساب، نقل و انتقال بانکی و تسویه حساب و غیره را برای مشاغل مرتبط با رمزارز متوقف كنند.

tweet

بانک مرکزی چین می گوید بانک ها و شرکت های پرداخت نمی توانند خدماتی از جمله افتتاح حساب، ثبت نام، تراکنش، نقل و انتقال بانکی و تسویه حساب های مربوط به رمزارزها را ارائه دهند.

– * والتر بلومبرگ (@DeItaone) 21 ژوئن 2021

یک روزنامه چینی در رابطه با این موضوع مطلبی را منتشر کرد. به گزارش وب سایت خبری چینی cls.com، مقامات چینی با بانک ها و شرکت های پرداخت مختلف مذاکره کردند تا درباره تقلب و دستکاری مربوط به ارز مجازی گفتگو نمایند. این بانک ها شامل بانک صنعت و تجارت چین، بانک کشاورزی چین، بانک سازندگی، بانک Postal Savings چین، بانک صنعت و شرکت فناوری شبکه Alipay (چین)، و سایر بانک ها و موسسات پرداخت می باشند.

21 ژوئن 2021

بانک مرکزی با بانک صنعت و تجارت چین، بانک کشاورزی چین، بانک سازندگی چین، بانک Postal Savings چین، بانک صنعت و Alipay در مورد موضوع معاملات ارز مجازی مذاکره کرده است.

اخبار انجمن مالی، 21 ژوئن، اخیراً دپارتمان های مربوطه در بانک خلق چین با بانک صنعت و تجارت چین، بانک کشاورزی چین، بانک سازندگی، بانک Postal Savings چین، بانک صنعت و شرکت فناوری شبکه Alipay (چین) در خصوص موضوع ارائه خدمات برای معاملات ارز مجازی توسط بانک ها و موسسات پرداخت به گفتگو پرداخته اند. دپارتمان های مربوطه در بانک خلق چین خاطرنشان کردند که فعالیت های معاملات ارز مجازی، نظم اقتصادی و مالی عادی را مختل می کند، خطرات نقل و انتقال غیرقانونی دارایی برون مرزی، پولشویی و سایر فعالیت های غیرقانونی و مجرمانه را به بار می آورد و به طور جدی امنیت دارایی های مردم را نقض می کند. همه بانک ها و موسسات پرداخت باید «ابلاغیه پیشگیری از خطرات بیت کوین» و «بخشنامه جلوگیری از خطر تأمین اعتبار صدور کوین» و سایر الزامات نظارتی را دقیقاً اجرا کنند و به طور جدی وظایف شناسایی مشتری خود را انجام دهند و از ارائه خدماتی نظیر افتتاح حساب، ثبت نام، معاملات، نقل و انتقال بانکی و تسویه حساب خودداری نمایند. موسسات باید به طور جامع، صرافی های ارز مجازی و حساب های سرمایه گذاری فروشندگان فرابورس را بررسی و شناسایی کنند و لینک های پرداخت وجوه معاملاتی را به موقع مسدود نمایند؛ آنها باید مشخصات معاملات سرمایه متعلق به فعالیت های تبلیغات معاملات ارز مجازی را تجزیه و تحلیل کنند، ورودی فنی را افزایش دهند، مدل های نظارت بر معاملات غیر عادی را بهبود بخشند و از ارتقای قابلیت های نظارت و شناسایی اطمینان حاصل کنند؛ مکانیزم های فعالیت داخلی را اصلاح نمایند، تقسیم کار را شفاف سازی کنند، مسئولیت ها را فشرده نمایند، و مطمئن شوند که اقدامات نظارت و کنترل مربوطه به طور صحیح انجام می شود. سازمان های شرکت کننده اظهار داشتند که آنها به این کار اهمیت زیادی می دهند و مطابق با الزامات مربوط به بانک خلق چین، از انجام فعالیت های تجاری مرتبط با ارزهای مجازی امتناع نموده یا از مشارکت در آنها خودداری می کنند، تلاش های خود را در زمینه تحقیقات و رفع مسائل افزایش می دهند، و تدابیر سختگیرانه ای برای قطع فعالیت های تبلیغات معاملات ارز مجازی و لینک های پرداخت وجه اتخاذ می نمایند.

منبع: cls.com، بانک مرکزی چین با بانک ها و شرکت های پرداخت مذاکره می کند.

بانک خلق چین به طور واضح به بانک ها و سرویس های پرداخت دستور داده است که

«محصولات یا خدماتی مانند معاملات، نقل و انتقال بانکی و تسویه حساب را قطع کنند. موسسات باید به طور جامع صرافی های ارز مجازی و حساب های سرمایه گذاری فروشندگان فرابورس را بررسی و شناسایی کنند و لینک های پرداخت وجوه معاملاتی را به موقع مسدود نمایند؛»

بازارهای سهام به سقوط خود ادامه می دهند. آیا مایکل باری درست می گوید؟

قیمت های بازار سهام ایالات متحده در روز جمعه بیشترین افت ماهانه را تجربه کردند و کاهش قیمت سهام برای چهارمین روز متوالی ادامه داشت. زیان هفتگی S&P 500 به 1.9% رسیده است که بالاترین میزان از اوایل فوریه سال جاری است. نیویورک تایمز دلیل سقوط را اینچنین بیان کرد،

«سرمایه گذاران انتظارات خود را برای نرخ بهره تعدیل کرده اند و این امر منجر به تلاطم بازار سهام شده است.»

در همین حال، مایکل باری در فوریه 2021، بزرگترین حباب بازار سهام در طول تاریخ را پیش بینی کرد و حتی اعلام کرد که در مورد سهام تسلا که یکی از بهترین سهام سال جاری بوده است، پوزیشن شورت را اتخاذ می کند. جهت اطلاع، مایکل باری به دلیل پیش بینی بحران بانکی 2008 و کسب درآمد میلیونی از شورت های خود شهرت دارد.

بنابراین، آیا بیت کوین سقوط بازار سهام را دنبال می کند؟

از لحاظ تاریخی، بیت کوین با شاخص سهام S&P 500 همبستگی مثبت دارد، به این معنی که سقوط در بازار بورس سهام منجر به سقوط بیت کوین خواهد شد. سقوط ناشی از کووید 19 ثابت کرد که بیت کوین هنگام سقوط گسترده قیمت سهام، پناهگاه امنی محسوب نمی شود.

اگرچه بسیاری از تحلیلگران برجسته از جمله کیتی وود از Ark Capital معتقدند که روند صعودی در سهام و بیت کوین تمام نشده است و قیمت ها در اواخر سال جاری دوباره باز می گردند.

به طور خلاصه، در ادامه متن توئیت مایکل باری که بعداً حذف شد، ارائه شده است. در فوریه 2021 وی پیش بینی کرد که قیمت سهام در ماه های آینده سقوط خواهد کرد و ما به سمت بزرگترین حباب سهام تاریخ پیش می رویم.

باری گفت: «ضریب همبستگی $TSLA و $BTC در شش ماه گذشته 0.951967 بوده است. ایلان ماسک به دنبال وحدت کامل است؟ نه، ایلان رویای غیرممکن را می بیند. او مصمم است وحدت را بشکند. همبستگی بیش از یک. و او در این زمینه سابقه دارد. سرمایه گذاران $TSLA و $BTC می توانند هر اتفاقی را رقم بزنند.»

 

 

منبع: coingape

409-0355-09-01014

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

محصول ODL امکان تبدیل فوری XRP

ریپل، از کوریدور جدید ODL در ژاپن خبر داد

محصول ODL امکان تبدیل فوری XRP به پزوی فیلیپین را فراهم می کند ریپل، ارائه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید