یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
بیت کوین بهترین پوشش تورمی

بیت کوین با رکورد ضدتورم 99.9 درصدی در سال گذشته، بهترین پوشش تورمی محسوب می شود

  • شدیدترین افزایش تورم CPI در سه دهه اخیر، سرمایه گذاران را به بیت کوین نزدیکتر کرده است.

  • جریان های ورودی نهادی در بیت کوین اخیراً در بالاترین حد خود باقی مانده است زیرا سرمایه گذاران بیت کوین را به طلا ترجیح می دهند.

ترس از تورم در میان بازیگران خرد گسترش می یابد و همانطور که فدرال رزرو و دولت ایالات متحده اذعان کرده اند، می تواند کمی بیشتر نیز به طول بیانجامد. سرمایه گذاران خرد برای محافظت از پول خود، بیشتر به بزرگترین رمزارز یعنی بیت کوین (BTC) به عنوان بهترین پوشش تورمی اعتماد کرده اند.

در واقع، بسیاری از سرمایه گذاران بیت‌کوین را پوشش تورمی بهتری نسبت به فلز گرانبهای طلا می دانند. تحلیل اخیر بلومبرگ نشان می دهد که بیت کوین چگونه توانسته است به طور مداوم تورم را در دهه گذشته شکست دهد. نویسنده بلومبرگ، جان اترز در آخرین مقاله خود اشاره می کند که بیت کوین با موفقیت توانسته است در دهه گذشته به رکورد ضدتورم 99.9 درصدی دست یابد.

هزینه یک بیت کوین کامل در سال 2011، اکنون فقط معادل 0.004 درصد از بیت کوین است. در همین بازه زمانی، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) به دلار آمریکا 28 درصد افزایش یافته است. تحلیلگران بلومبرگ خاطرنشان می کنند که تقریباً نیمی از افزایش قیمت بیت کوین به دلیل ترس از تورم رخ می دهد. در این مقاله، اقتصاددانان بیورن ون روی و تام اورلیک خاطرنشان می کنند:

مدل ما نشان می دهد که برای بیت کوین، اهمیت تورم و پوشش در برابر عدم قطعیت به مرور زمان محرک های مهم تری می شوند و 50% از حرکت های قیمت در آخرین چرخه را نسبت به 20% در سال 2017 تشکیل می دهند.

در اوایل این ماه، درست در روزی که ایالات متحده نرخ تورم CPI اکتبر خود را منتشر کرد، قیمت بیت کوین (BTC) به بالاترین سطح تاریخی خود یعنی بیش از 69000 دلار رسید. برای ماه اکتبر، CPI در سراسر کشور به میزان خیره کننده 6.2 درصد افزایش یافت. این سریع ترین افزایش تاریخی از دهه 1990 بود. علاوه بر این، اگر از استانداردهای اندازه گیری CPI دهه 1980 استفاده کنیم، این رقم نزدیک به 15 درصد خواهد بود.

بیت کوین به عنوان یک پوشش تورمی قوی در حال ظهور است

بزرگترین رمزارز جهان یعنی بیت کوین (BTC) به عنوان یک پوشش تورمی قوی و توانمندتر از طلا در حال ظهور است. ماه گذشته گزارش جی پی مورگان اعلام کرد که بازیگران نهادی پول را از طلا به بیت کوین منتقل می کنند.

جی پی مورگان می گوید: «به نظر می رسد سرمایه گذاران نهادی در حال بازگشت به بیت کوین هستند و شاید آن را به عنوان یک پوشش تورمی بهتر از طلا قلمداد می کنند. به عنوان شاهدی بر این امر، جریان ورودی نهادی در بیت کوین نیز در سطوح بالای 8.8 میلیارد دلار قرار گرفت.

از سوی دیگر، چندین سیاستمدار و قانونگذار ایالات متحده تمایل خود را به بیت کوین نشان داده اند. در اوایل این ماه، فرانسیس سوارز، شهردار شهر میامی اعلام کرد که چک حقوق بعدی خود را 100 درصد در قالب بیت کوین می پذیرد. دیگر رهبران طرفدار بیت کوین به سرعت به این باند ملحق شدند، اریک آدامز، شهردار آینده نیویورک سیتی، سه چک حقوق بعدی خود را در قالب بیت کوین و به همراه سایر اقدامات رمزارز – دوستانه درخواست کرد.

تحلیلگران در حال حاضر انتظار دارند قیمت بیت کوین در چند ماه آینده در محدوده 100000 تا 250000 دلار قرار گیرد. روز دوشنبه، بلاکچین بیت کوین یکی از مهم ترین به روزرسانی های خود موسوم به تپ روت را انجام داد که عملکرد قراردادهای هوشمند را با مقیاس گذاری بهتر به شبکه بیت کوین آورد.

 

 

منبع: crypto-news-flash

400-0857-09-01353

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید