یکشنبه , آذر 7 1400
ارتقای شبکه بیت کوین کش

ارتقای شبکه بیت کوین کش با وجود تنش ها در جامعه BCH

علی‌رغم وجود تنش‌ها در جامعه BCH، ارتقای شبکه بیتکوین کش به برنامه خود ادامه خواهد داد

ارتقای شبکه بیتکوین کش (BCH) برای 15 نوامبر 2020 برنامه‌ریزی شده است. این ارتقا شامل اصلاحاتی در نرم‌افزار گره Bitcoin ABC است.

طبق گفته Amaury Séchet، توسعه‌دهنده اصلی بیتکوین کش (BCH)، این به‌روزرسانی در ماه نوامبر شامل دو بهبود اساسی در اجرای نرم‌افزار گره کامل Bitcoin ABC خواهد بود.

شبکه Bitcoin ABC  الگوریتم aserti3-2d (ASERT)  را که توسط جاناتان توومین (Jonathan Toomin) و مارک لوندبرگ (Mark Lundeberg) پیشنهاد شده، اجرا می‌کند که توسط تعدادی از پیاده‌سازی‌های گره کامل Bitcoin Cash نیز پشتیبانی می‌شود.

دومین بهبودی که Séchet به آن اشاره کرد، گنجاندن قانون جدید Coinbase است. بهبود قانون Coinbase بدان معنی است که بلاک‌های تازه استخراج شده قطعاً حاوی یک خروجی هستند که 8 درصد از سکه‌های تازه استخراج شده را به یک آدرس خاص اختصاص می‌دهند.

به گفته این توسعه‌دهنده اصلی، Bitcoin ABC در ارتقای ماه نوامبر شاهد افزودن یک قانون Coinbase خواهد بود که «مشوق‌های Bitcoin ABC را به‌طور کامل با پایداری و امنیت این شبکه هماهنگ می‌کند.»

وی افزود: «افزودن این قانون جدید گام مهمی است. این مرحله به آسانی انجام نمی‌شود. در طول سال‌ها برای جایگزین‌هایی تلاش شده که چندان قابل توجه نبوده‌اند» «پیاده‌سازی‌های گره، به عنوان نتیجه این جایگزین‌ها، اعتماد مالی به صاحب نفوذهای قدرتمندی مانند شرکت‌های استخراج، صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر و سرمایه‌گذاران نجات‌دهنده (فرشته) را توسعه داده است.»

Séchet نتیجه‌گیری کرد که ممکن است برخی از کاربران جامعه رمزنگاری این اجرای جدید Bitcoin ABC را ترجیح ندهند. با این حال، Séchet افزود که این تصمیم گرفته شده و به‌روزرسانی نوامبر طبق برنامه ادامه خواهد یافت.

تنش‌های اخیر بیت کوین کش- شکافی دیگر؟

کریس پاشیا (Chris Pacia)، توسعه‌دهنده اصلی بازار نظیر‌به‌نظیر OpenBazaar و توسعه‌دهنده BCH در تاریخ 4 آگوست توئیت کرد که جلسه آن‌ها بر سر این موضوع که آیا در مورد الگوریتم سختی شبکه تعدیلی اعمال خواهد شد یا خیر، به اجماع نرسیده است.

الگوریتم تعدیل سختی (DAA) الگوریتمی است که پارامتر سختی استخراج را تعدیل می‌کند. بیت کوین کش (BCH) در هر 2016 بلاک، تعدیل پارامتر سختی استخراج را اعمال می‌کند.

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) در پاسخ به این توئیت اظهار داشت که مخاطبین بیت کوین کش به آن «بسیار اهمیت می‌دهند» و الگوریتم آن همان طور که هست، خوب است.

جامعه بیتکوین کش هر شش ماه یک برنامه ارتقا را برنامه‌ریزی می‌کند و کاربران نگران شکاف زنجیره‌ای دیگری هستند.

جامعه کریپتو گزارش داده که تنش‌ها بر سر این الگوریتم سختی افزایش یافته- که ممکن است منجر به شکاف دیگری در بیت کوین کش شود.

 

منبع: blockchain.news

99-0538-06-00168

درباره ی ماهرخ شیرودی

مطلب پیشنهادی

افزایش سرمایه گذاری رمزارز تراست بیت کوین گری اسکیل (GBTC) توسط مورگان استنلی

غول بانکداری ایالات متحده، مورگان استنلی، سرمایه گذاری تراست بیت کوین گری اسکیل را به طرز چشمگیری افزایش می دهد

غول بانکداری مورگان استنلی به طور قابل توجهی هولدینگ های خود را از محصول سرمایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید