یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
بیت کوین

بیت کوین (BTC) به روند سایدوی ادامه می دهد، و یک هفته دیگر با ویک بلند کلوز می شود

خلاصه

  • بیت کوین توسط محدوده مقاومت 43000 دلار ریجکت شد.
  • بیت کوین بالای یک خط حمایت صعودی حرکت می کند.
  • اندیکاتورهای تکنیکال مختلط هستند.

بیت کوین (BTC) یک کندل استیک اندکی نزولی در تایم فریم هفتگی ایجاد کرد و اکثر قرائت های تکنیکال دیگر همچنان خنثی هستند.

در هفته 7 تا 14 مارس، بیت کوین اندکی کاهش یافت و تقریباً 700 دلار زیر قیمت گشایش خود کلوز شد. مهمتر از آن، دومین ویک بالایی بلند متوالی (نماد قرمز) را ایجاد کرد.

چنین ویک هایی به عنوان نشانه ای از فشار فروش در نظر گرفته می شوند و برای اعتبارسنجی محدوده 43000 دلار به عنوان مقاومت استفاده می شوند. برعکس، نزدیک ترین محدوده حمایت در سطح 35200 دلار قرار دارد که توسط ویک های پایینی بلند که در ژانویه و فوریه مشاهده شدند (نمادهای سبز) ایجاد شده است.

اندیکاتورهای تکنیکال در تایم فریم هفتگی مختلط هستند. در حالی که RSI و MACD هر دو در حال سقوط هستند، اما واگرایی های صعودی پنهان بسیار قابل توجهی نیز ایجاد کرده اند. این گونه واگرایی ها اغلب نشانه های تداوم روند تلقی می شوند.

chart

نمودار بیت کوین ارائه شده توسط TradingView

بیت کوین، خط حمایت صعودی را دنبال می کند

نمودار روزانه نشان می دهد که بیت کوین از 22 ژانویه یک خط حمایت صعودی را دنبال کرده است. این خط تاکنون بارها اعتبارسنجی شده است.

بیت کوین در 13 ژانویه به زیر سطح حمایت سقوط کرد اما در حال حاضر در حال ایجاد یک کندل استیک انگلفینگ صعودی و بازپس گیری خط است. علاوه بر اینکه یک الگوی کندل استیک صعودی وجود دارد، بازیابی خط پس از انحراف به زیر آن، در صورت وقوع می تواند یک نشانه صعودی قوی محسوب شود.

با این حال، مانند تایم فریم هفتگی، اندیکاتورهای تکنیکال مختلط هستند. RSI و MACD شیب خنثی دارند. علاوه بر این، RSI در سطح 50 قرار دارد، در حالی که MACD نزدیک به خط 0 است. هر دوی این قرائت ها خنثی تلقی می شوند.

chart1

نمودار بیت کوین ارائه شده توسط TradingView

حرکت کوتاه مدت

در نهایت، نمودار دو ساعته نشان می دهد که بیت کوین برای سومین بار در محدوده حمایت جزئی 37750 دلار (نمادهای سبز) ریباند کرده است.

در حال حاضر، بیت کوین در حال بریک اوت از یک خط مقاومت نزولی کوتاه مدت (نقطه چین) می باشد. اگر این اقدام با موفقیت انجام شود، احتمالاً منجر به افزایش به سمت خط مقاومت نزولی بلندمدت نزدیک به 41000 دلار خواهد شد.

روند بلندمدت همچنان نامشخص است.

chart2

نمودار ارائه شده توسط TradingView

با توجه به روند کاهشی از 11 مارس که یک حرکت سه موجی است (هایلایت شده)، ممکن است کل حرکت بخشی از ساختار اصلاحی A-B-C باشد.

بنابراین، یک جهش به سمت موج یک به ارتفاع 40237 دلار (خط قرمز) یا کمی بالاتر از آن محتمل به نظر می رسد.

chart3

نمودار بیت کوین ارائه شده توسط TradingView

 

 

 

منبع: beincrypto

400-1253-09-01626

درباره ی هانیه هاشمی

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید