سه شنبه , تیر 7 1401
تیتر خبرها
بازار آپشن بیت کوین (BTC)

بازار آپشن بیت کوین (BTC) ریسک های نزولی عمده در 3 تا 6 ماه آینده را نشان می دهد

بزرگترین رمزارز جهان یعنی بیت کوین (BTC) همچنان با فشار فروش قوی مواجه است. در روز دوشنبه، 23 می، علیرغم اینکه بازار سهام ایالات متحده افزایش یافت، قیمت بیت کوین با 3% کاهش همراه بود و به زیر 30000 دلار رسید.

بیت کوین مدتی است که در محدوده 28500 تا 31500 دلار معامله می شود. داده های گلس نود نشان می دهد که بازار بیت کوین برای هشت هفته متوالی در سطوح پایین تر معامله شده است و طولانی ترین «رشته پیوسته کندل های قرمز هفتگی در تاریخ» را به ثبت رسانده است.

علاوه بر این، بررسی بازار مشتقات بیت کوین ریسک های نزولی بیشتر، حداقل در سه تا شش ماه آینده را نشان می دهد. گلس نود، ارائه دهنده داده های زنجیره ای در آخرین گزارش خود توضیح می دهد که بازار آپشن بیت کوین در عدم قطعیت کوتاه مدت همچنان به قیمت گذاری ادامه می دهد.

در طول فروش گسترده هفته گذشته در بازار، آپشن بیت کوین حاکی از آن بود که نوسانات به طور قابل توجهی افزایش یافته است. گلس نود توضیح می دهد:

آپشن با تاریخ کوتاه مدت در پول، شاهد IV بیش از دو برابر، از 50% به 110% بوده است، در حالی که آپشن IV با تاریخ 6 ماهه به 75% افزایش یافت. این فاصله ای بالاتر از دوره طولانی سطوح IV ضمنی بسیار پایین است.

بیت کوین: ATM آپشن حاکی از نوسان است

ارائه دهنده: گلس نود

آپشن های پوت بیت کوین اولویت بیشتری دارند

با توجه به احساس نزولی بسیار قوی، آپشن های پوت بیت کوین در پایان سه ماهه دوم 2022 اولویت بسیار بیشتری دارند. درست در دو هفته گذشته، نسبت پوت / کال بیت کوین برای بهره باز از 50% به 70% افزایش یافته است. این بدان معناست که بازار در حال آماده شدن برای پوشش ریسک های نزولی بیشتر است.

در پایان سه ماهه دوم، آپشن های پوت قوی با قیمت های اعمال ۲۵ هزار دلار، ۲۰ هزار دلار و ۱۵ هزار دلار وجود دارد. در عین حال، آپشن های کال باز بسیار کم هستند. بنابراین، تا اواسط سال جاری، سرمایه گذاران ترجیح زیادی برای پوشش ریسک دارند و در نتیجه پرایس اکشن نزولی بیشتر را حدس می زنند.

بیت کوین: بهره باز آپشن با قیمت اعمال

ارائه دهنده: گلس نود

بر مبنای بلندمدت، یعنی تا پایان سال، وضعیت بهره آپشن برای بیت کوین به طور قابل توجهی مناسب است. گلس نود توضیح می دهد:

ترجیح واضحی برای آپشن های کال، با تمرکز حول قیمت های اعمال 70 تا 100 هزار دلار وجود دارد. علاوه بر این، قیمت های اعمال آپشن پوت غالب در سطوح 25 هزار دلار و 30 هزار دلار قرار دارند که سطوح قیمتی بالاتری نسبت به اواسط سال می باشد.

بیت کوین: بهره باز آپشن با قیمت اعمال

 

 

منبع: coingape

401-0306-09-01764

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید