شنبه , مهر 1 1402
تیتر خبرها
بیت کوین (BTC)

بیت کوین (BTC) پس از عبور از سطح 50000 دلار، به سوی یک مقاومت مهم پیش می رود

چکیده

  • BTC در حال نزدیک شدن به محدوده مقاومت 57200 دلار است.
  • اندیکاتورهای تکنیکال در بازه زمانی روزانه کاملاً صعودی هستند.
  • BTC از کانال موازی صعودی خارج شده است.

بیت کوین (BTC) در 3 اکتبر روند صعودی خود را از سر گرفت و آخرین سطح مقاومت را قبل از اوج های 7 سپتامبر پاکسازی کرد. گرچه برخی نقاط ضعف کوتاه مدت در حال گسترش هستند، اما انتظار می رود که BTC در نهایت از اوج های مذکور فراتر رود.

بیت کوین در 5 اکتبر به میزان قابل توجهی افزایش یافت و یک کندل استیک صعودی بزرگ ایجاد کرد.

این کندل استیک بدان جهت حائز اهمیت بود که قیمت را به بالاتر از خط مقاومت سوپرترند (نماد قرمز) رساند. سوپرترند، اندیکاتوری است که با استفاده از قیمت های بالا و پایین مطلق در یک روز معین ایجاد می شود و به عنوان معیاری برای جهت گیری روند عمل می کند. در حال حاضر این روند پس از سیر نزولی از 7 سپتامبر، سرانجام صعودی (دایره سبز) شده است.

نزدیکترین محدوده مقاومت بعدی در سطح 57200 دلار قرار دارد. این سطح مقاومت فیبوناچی اصلاحی 0.786 و یک محدوده مقاومت افقی است.

شاخص قدرت نسبی و مکدی نیز صعودی هستند.

شاخص قدرت نسبی از 50 بالاتر رفته (نماد سبز) و در حال افزایش است. شاخص قدرت نسبی یک اندیکاتور حرکت است و صلیب های آن در بالا و زیر 50 نشانه صعودی/نزولی بودن روند است. صلیب قبلی بالای 50 در 21 جولای ایجاد شد و پس از آن، روند صعودی به سوی اوج های 7 سپتامبر رخ داد.

هیستوگرام مکدی نیز اکنون مثبت است. مکدی با ترکیبی از میانگین های متحرک (MA) کوتاه مدت و بلند مدت ایجاد می شود و هیستوگرام مثبت به این معنی است که میانگین متحرک کوتاه مدت نسبت به نرخ بلند مدت با سرعت بیشتری در حال افزایش است.

بنابراین، روند در بازه زمانی روزانه به وضوح صعودی است.

نمودار BTC

نمودار BTC ارائه شده توسط TradingView

حرکت آینده

نمودار شش ساعته نیز قرائت صعودی را ارائه می دهد.

در مرحله اول، این نمودار نشان می دهد هنگامی که BTC از سطح مقاومت فیبوناچی اصلاحی 0.618 بالاتر رفت و آن را به عنوان حمایت (نماد آبی) تأیید کرد، افزایش قیمت به شدت سرعت یافته است. این بدان معناست که اگر قیمت بار دیگر به این سطح بازگردد، انتظار جهش / ریباند وجود دارد.

اندیکاتورهای تکنیکال نیز مانند بازه زمانی روزانه، صعودی هستند. شاخص قدرت نسبی از 70 فراتر رفته است، بدین معنا که اگرچه روند در حال اشباع خرید است، اما همچنان صعودی است.

چارت BTC/USDT

نمودار BTC ارائه شده توسط TradingView

شمارش موج  BTC

در نهایت، نمودار دو ساعته نشان می دهد که BTC از یک کانال موازی صعودی خارج شده و سپس آن را به عنوان حمایت (نماد سبز) تأیید کرده است.

علی رغم اینکه  BTC از آن زمان در حال افزایش است، در مکدی برخی واگرایی های نزولی ایجاد شده است. این بدان معناست که افزایش قیمت با افزایش حرکت همراه نیست و می تواند منجر به افت کوتاه مدت شود.

با این حال، چنین اتفاقی در شاخص قدرت نسبی رخ نداده است.

اگر BTC کاهش یابد، انتظار می رود خط مقاومت کانال به عنوان حمایت (نماد سبز) عمل کند.

چارت BTC/USDT

نمودار BTC ارائه شده توسط TradingView

محتمل ترین شمارش موج نشان می دهد که حرکت در یک پولبک موج چهارم قرار دارد. این بدان معناست که پس از یک افزایش شدید، یک افت به همان اندازه شدید می تواند قبل از آخرین حرکت صعودی رخ دهد.

در نزولی ترین سناریو، این افت تا خط میانی کانال نزدیک به 45000 دلار ادامه خواهد داشت. با این حال، سناریوی محتمل تر، یک تست مجدد دیگر در بالای کانال می باشد.

شمارش موج بلند مدت نیز صعودی است.

چارت BTC/USDT

نمودار BTC ارائه شده توسط TradingView

 

 

منبع: beincrypto

400-0725-09-01259

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید