یکشنبه , آذر 7 1400

تحلیل قیمت بیت کوین، آوه، ترون: 07 ژوئن

کوین برتر بازار روی یک کراس مرگ بسته شد (کراس اوور بین میانگین متحرک ساده 50 روزه و میانگین متحرک ساده 200 روزه) و همین امر می تواند منجر به یک بازار خرسی طولانی مدت شود. در حالی که آلت هایی مانند آوه و ترون در حال رنج زدن و در انتظار نشانه های قوی تر بودند، احساسات نزولی احتمالاً آنها را به سمت محدوده های تقاضای مربوطه کاهش می دهد.

بیت کوین [BTC]

چارت BTC/USD

منبع: BTC/USD، TradingView

نمودار روزانه بیت کوین حاکی از نشانه های نگران کننده ای برای مسیر میان مدت بود. در آغاز، بیت کوین کانال خود را بین 39،000 و 33،500 دلار حفظ کرد و به نظر می رسید که بازار کاملاً در تعادل بین خریداران و فروشندگان است. با این حال، این حالت تعادل به زودی می تواند توسط موجی از احساسات نزولی به هم بخورد. میانگین متحرک ساده 50 روزه بیت کوین (زرد) در میانگین متحرک ساده 200 روزه (سبز) بسته شد و به نظر می رسید کراس مرگ در روزهای آینده قریب الوقوع است. آخرین کراس مرگ در مارس 2020 اتفاق افتاد که بیت کوین تا 3850 دلار سقوط کرد و بازیابی آن تا بیش از 10،000 دلار تقریباً یک ماه به طول انجامید. اگر این بار نیز چنین اتفاقی رخ دهد، ممکن است با یک بازار خرسی گسترده روبرو شویم.

گرچه شاخص قدرت نسبی موفق شده است از محدوده اشباع فروش بازگردد، اما همچنان قلمرو نزولی زیر 40 را حفظ کرده است. حرکت صعودی در اندیکاتور Awesome (AO) ایجاد شده است اما هنوز در زیر خط نیمه قرار دارد. فشار نزولی بیشتر احتمالاً این حرکت را نفی می کند.

آوه [AAVE]

چارت AAVE/USD

منبع: AAVE/USD، TradingView

آوه طی 24 ساعت گذشته تغییر اندکی داشته اما موفق به کسب سود جزئی 2% شده است. گاوها از حمایت 350 دلار حمایت کردند و به نظر می رسید که از اصلاح 17 درصدی تا 282 دلار جلوگیری شود. بررسی شاخص میانگین حرکت جهت‌دار 11 نشان داد که فقدان روند قوی وجود دارد و احتمالاً شاهد تثبیت در کانال فعلی اوه خواهیم بود. هنگامی که شاخص میانگین حرکت جهت‌دار مجدداً افزایش یابد، یک شکست می تواند آوه را تا حمایت 209 دلار کاهش دهد اما نشانه های گسترده تر بازار احتمالاً چنین حرکتی را حکم می کند.

خط مکدی بر روی خط سیگنال قرار گرفته است و تعادل بین خریداران و فروشندگان در زمان نگارش مقاله حفظ شده است.

ترون [TRX]

چارت TRX/USD

منبع:TRX/USD ، TradingView

ترون نیز دقیقاً مانند همتای خود آوه، هیچ تحرک قابل توجهی در بازار خود مشاهده نکرد و در یک کانال فشرده 0.068 دلار و 0.085 دلار معامله شد. باندهای بولینگر نوسان چندانی نداشتند و منقبض شدند. با این حال، این همچنین به معنای بازگشت نوسانات در صورت پایان مرحله تثبیت TRX می باشد. در صورت شکست، TRX به سمت محدوده تقاضای خود بین 0.050-0.057 دلار حرکت می کند. برعکس، بریک اوت بالای 0.085 دلار می تواند جهش 20 درصدی را به همراه داشته و قیمت را به 0.101 دلار برساند – محدوده ای که مطابق با میانگین متحرک ساده 200 روزه (سبز) است.

بر اساس اندیکاتور Awesome (AO)، حرکت از لحاظ صعودی خنثی می باشد و نمی توان حرکت قیمتی شدیدی را در کوتاه مدت انتظار داشت.

 

 

منبع: ambcrypto

400-0322-09-00981

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

ویتالیک بوترین EIP-4488 را معرفی می کند

ویتالیک بوترین EIP-4488 را معرفی می کند

هدف این پروپوزال، ارائه سولوشن کوتاه مدت برای مشکل هزینه های بالای گس لایه 2 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید