سه شنبه , تیر 7 1401
تیتر خبرها
سرمایه گذاران بزرگ به دنبال سود بالا در دیفای

سرمایه گذاران بزرگ در حال حاضر به دنبال بازده بالا در دیفای هستند

اصطلاح امور مالی غیرمتمرکز یا به اختصار دیفای، یک دستگاه مالی را توصیف می کند که بدون نیاز به واسطه های سنتی و متمرکز عمل می کند.

ما عادت کرده ایم همه چیز را از طریق یک بانک و موسسات اقتصادی مختلف مانند یک جایگزین در سراسر جهان انجام دهیم، با این حال، دیفای سیستمی ایجاد می کند که می تواند به تنهایی کار کند. از آنجایی که رمزارزها مانند بیت کوین غیرمتمرکز و فاقد خطوط مرزی هستند، چرا ممکن است دیفای را دوست داشته باشیم؟

مقایسه رمزارزهای خالص با دیفای مانند مقایسه گرین بک های ایالات متحده با وام ها است. این می تواند یک سرویس پولی با موارد استفاده متعدد باشد.

رمزارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم با این وجود وابسته به صرافی های متمرکز برای استفاده خود هستند. دیفای، صرافی های غیرمتمرکز را ارائه می کند تا اطمینان حاصل شود که در اکثر طرح ها هیچ نقطه متمرکزی از فاجعه وجود ندارد. سازمان های متمرکز اکثر رمزارزها را کنترل می کنند.

بخش پولی غیرمتمرکز

امور مالی غیرمتمرکز با استفاده ایمن از دوران بلاکچین، خطرات کلاهبرداری، فساد و سوء مدیریت اموال شما را کاهش می دهد. همچنین می تواند مدیریت شیوه های مالی را از نظر قیمتی قدرتمندتر و کارآمدتر کند، که این امر بدون کارمزد اضافه برداشت بیشتر، بدون هزینه انتقال الکترونیکی و بدون انتظار برای ساعات کاری بانکی جهت نمایش تراکنش در بلاکچین انجام می شود.

برخی از برنامه های دیفای قیمت های بالایی دارند، اما در معرض شانس بیشتری هستند. تا اکتبر 2021، هزینه دارایی های مورد استفاده در امور مالی غیرمتمرکز بالغ بر 100 میلیارد دلار بود.

شاید شناخته شده ترین نرم افزار دیفای، تراکنش های آنلاین از طریق رمزارز دیفای باشد، اما امور مالی غیرمتمرکز به ما این امکان را می دهد تا برخی از بسته های اقتصادی مانند سرمایه گذاری، بیمه، جایگزینی، دریافت وام، و پرداخت وام را به شیوه ای قدرتمندتر و شفاف تر دستکاری کنیم.

امور مالی غیرمتمرکز چگونه کار می کند؟

دیفای به جای تسهیل معاملات و ارائه پیشنهادات در رویدادها، از این دوره استفاده می کند. تعدادی از پروتکل های عرضه باز در کنار بلاکچین های عمومی در حال توسعه هستند و چارچوبی را برای مدیریت مالی غیرمتمرکز تشکیل می دهند. امور مالی غیرمتمرکز باید این عوامل را جایگزین کند تا تنوع کاملی از پیشنهادات اقتصادی را ارائه دهد.

زیر ساخت

اتریوم یک پلتفرم برای نوشتن برنامه های غیرمتمرکز است. از طریق اتریوم، می توانیم قراردادهای هوشمند را ایجاد کنیم – کد خودکاری که می تواند برای پیشنهادات پولی استفاده شود. از طریق قراردادهای هوشمندانه، می توانید مجموعه ای از مقررات را برای نحوه عملکرد یک حامل پولی تعیین کنید و دستورالعمل های شخصی را برای اتریوم تنظیم نمایید. هنگامی که یک تنظیم هوشمند معین شد، نمی توان آن را تغییر داد.

کاربران می توانند برنامه های غیرمتمرکز را روی اتریوم نصب کنند تا هرگونه خدمات اقتصادی را ایجاد کنند و به قراردادهای هوشمند اجازه دهند که به طور مستقل به پیشنهادات شخص رسیدگی کنند.

ارز

برای ساخت یک دستگاه دیفای قابل اعتماد و راحت، به پول خارجی قدرتمند نیاز دارید. بیت کوین با پلتفرم اتریوم سازگار نیست و اتر – رمزارز قابل برنامه ریزی اتریوم – تا حد زیادی خطرناک است.

استیبل کوین یک رمزارز است که با قیمت ارز فیات مطابقت دارد. DAI یک استیبل کوین غیرمتمرکز است که به دلار آمریکا متصل است – به این معنی که قیمت 1 DAI برابر با 1 دلار است. کارمزد DAI به جای اینکه مستقیماً از طریق ذخایر ایالات متحده حمایت مالی شود، با کمک وثیقه رمزارز تأمین می گردد. به دلیل تعادل DAI، می توان آن را پول خارجی مناسب برای امور مالی غیرمتمرکز دانست.

خدمات اقتصادی غیرمتمرکز

موهبت های یک جامعه مالی غیرمتمرکز فراتر از پرداخت های آنلاین است. سوئیچ پول تنها یکی از جنبه های دستگاه پولی تلفیقی سنتی است، با این حال به نظر می رسد که امور مالی غیرمتمرکز جایگزین همه چیز از جمله صرافی ها، وام، بیمه و طرح های پس انداز می شود.

قراردادهای هوشمند روی اتریوم و بیت کوین همان چیزی است که به این خدمات غیرمتمرکز امکان وجود می دهد و به آنها اجازه می دهد تا به طور منصفانه و ایمن عمل کنند.

چه چیزی برای سرمایه گذاران جالب است؟

این بستگی به آن دارد که معامله گران چه کسانی هستند و به دنبال چه چیزی هستند. خانواده و دوستان، فرشتگان، رهبران شرکت، سهام خصوصی، و VCها همه ممکن است منبع سرمایه باشند، اما در مورد چیزهای بسیار مختلفی کنجکاو هستند. به راحتی می توان گفت که همه آنها می خواهند از سرمایه گذاری خود پول در بیاورند، اما این چیزی نیست که به طور منظم موجب هدایت فرد می شود.

علاوه بر ایجاد بازده عالی در ازای سرمایه گذاری، موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که مردم آن را هیجان انگیز می دانند. با این حال آنها ممکن است آن را نپذیرند، به ویژه در حالی که سرمایه گذاری در استارتاپ های سطح اولیه بازگشت سرمایه، مؤثرترین عاملی است که انسان ها را هدایت می کند.

شاید معروف ترین نرم افزار مالی غیرمتمرکز، تراکنش های آنلاین از طریق رمزارز دیفای باشد، اما امور مالی غیرمتمرکز به ما اجازه می دهد تا چندین برنامه پولی مانند سرمایه گذاری، بیمه، مبادله، دریافت وام و پرداخت وام را به شیوه ای سبزتر و شفاف تر بررسی کنیم.

 

 

منبع: coingape

400-1030-09-01466

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید