جمعه , بهمن 1 1400
سولانا به عنوان «ویزای رمزارز»

بانک آمریکا انتظار دارد سولانا به «ویزای رمزارز» تبدیل شود

  • با توجه به سرعت های تراکنش سولانا، تحلیلگر BoA کاملاً مطمئن است که این رمزارز بازار پرداخت را به پیش خواهد برد.

  • این تحلیلگر همچنان مطمئن است که سولانا بر مشکلات تمرکززدایی خود غلبه خواهد کرد و سهم بازار را از اتریوم خواهد گرفت.

پلتفرم های رمزارز اغلب به طور مستقیم با موسسات پرداخت سنتی مقایسه می شوند! در یادداشت تحقیقاتی اخیر در 11 ژانویه، آلکش شاه، استراتژیست دارایی دیجیتال بانک آمریکا پیش بینی کرده است که بلاکچین سولانا می تواند به «ویزا»ی دنیای رمزارز تبدیل شود.

سولانا در سال گذشته به دلیل رشد چشمگیر و افزایش قیمت توکن SOL در صدر اخبار بوده است. بلاکچین سولانا که در سال 2020 راه اندازی شد، با ارزش بازار 47 میلیارد دلار در میان پنج شبکه برتر بلاکچین قرار دارد. علاوه بر این، به عنوان یک جایگزین قوی لایه 1 برای اتریوم ظاهر شده است که مقیاس پذیری زیادی را با تراکنش های کم هزینه ارائه می دهد. در نتیجه، سولانا اخیراً چندین پروژه مالی غیرمتمرکز (دیفای) را نیز جذب کرده است.

بلاکچین سولانا بیش از 50 میلیارد تراکنش را تسویه کرده و بیش از 5.7 میلیون توکن غیرقابل تعویض (NFT) ضرب کرده است. الکش شاه در توضیح بیشتر در مورد رشد این بلاکچین به Business Insider گفت:

توانایی آن در ارائه توان عملیاتی بالا، هزینه کم و سهولت استفاده، یک بلاکچین بهینه شده را برای موارد استفاده مصرف کننده مانند پرداخت های خرد، دیفای، NFT، شبکه های غیرمتمرکز (Web3) و بازی ایجاد می کند.

مشکلات عملکرد سولانا

با این حال، منتقدان استدلال می کنند که سرعت سولانا به قیمت عدم تمرکززدایی و اطمینان پذیری تمام می شود. در حالی که سولانا در مدت زمان بسیار کوتاهی رشد رعد آسایی را ​​به ثبت رسانده است، اغلب با مشکلات مربوط به خرابی سیستم مواجه بوده است. خوب، توسعه دهندگان واقعاً باید در این مرحله به منظور ادامه فعالیت در طولانی مدت، قدمی بردارند.

$SOL هنوز در رکود است

توسعه دهندگان می توانند کاری انجام دهند؟

– الکس کروگر (@krugermacro) 12 ژانویه 2022

شاه همچنین در مقایسه سولانا با ویزا، آماری را به اشتراک می گذارد. در حال حاضر، شبکه VISA حدود 1700 تراکنش در ثانیه را پردازش می کند. با این حال، این شبکه از نظر تئوری می تواند حداقل 24000 تراکنش را انجام دهد. از سوی دیگر، سولانا دارای محدودیت تئوریک 65000 TPS است. تحلیلگر BoA در پایان می گوید:

سولانا مقیاس پذیری را در اولویت قرار می دهد، اما بلاکچینی است که نسبتاً تمرکززدایی و امنیت کمتری دارد و وقوع چندین مشکل عملکرد شبکه از زمان آغاز به کار، نشان دهنده این موضوع است.

سولانا بخشی از سهم اتریوم را می گیرد

تحلیلگر BoA گفت که سولانا به دلیل کارمزدهای پایین، سهولت استفاده و مقیاس پذیری، بخشی از سهم بازار اتریوم را می گیرد. شاه گفت:

اتریوم، تمرکززدایی و امنیت را در اولویت قرار می دهد، اما این امر به قیمت کاهش مقیاس پذیری می باشد، که منجر به دوره هایی از ازدحام شبکه و کارمزد تراکنش هایی شده است که گهگاه بیشتر از ارزش تراکنش ارسال شده می باشند.

شبکه اتریوم اکنون در حال انجام یک انتقال بزرگ به بلاکچین اثبات سهام (PoS) اتریوم 2.0 است. هنگامی که این شبکه به مقیاس پذیری دست یابد، تراکنش های شبکه به طور تصاعدی به بیش از 12 TPS افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر، جوی کروگ، مدیر ارشد اجرایی Pantera Capital اخیراً گفته است که گرفتن سلطه بازار از اتریوم بسیار دشوار خواهد بود. وی در مصاحبه با بلومبرگ گفت:

اگر ساعت را 10 تا 20 سال به جلو بچرخانید، درصد بسیار قابل توجهی، شاید حتی بیش از 50% از تراکنش های مالی جهان به نوعی به اتریوم مرتبط خواهد بود.

 

 

منبع: crypto-news-flash

400-1049-09-01485

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

بتامارس

بتامارس، 20000 USDT برای کمپین طراحی بتامارس ارسال می کند

متاورس که با تزریق سرمایه در حال رونق گرفتن است، به عنوان ایستگاه بعدی اینترنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این را به اشتراک بگذارید