یکشنبه , مرداد 23 1401
تیتر خبرها
قیمت آوالانچ

امین گون سیرر، یکی از بنیانگذاران آوالانچ، در مورد شرایط کلان و کاهش ارزش AVAX صحبت می کند

قیمت آوالانچ پس از ثبت بالاترین رکورد تاریخی توسط این رمزارز، کاهش قابل توجهی داشته است و از آن زمان ارزش این توکن 83% کاهش یافته است. امین گون سیرر، یکی از بنیانگذاران آوالانچ، در مصاحبه اخیری که در 31 می منتشر شد در مورد اینکه چگونه شرایط بازار نزولی بر رمزارزهایی مانند آوالانچ (AVAX) تأثیر گذاشته است، صحبت کرد. این بنیانگذار آوالانچ به «شرایط کلان» اشاره کرد و گفت که «قیمت تمام دارایی ها – نه فقط رمزارزها بلکه همچنین سهام – از نظر ارزش کاهش یافته است.»

امین گون سیرر: «قیمت چیزی نیست که من به آن بسیار علاقه مند باشم – من در حال ساخت و ساز هستم.»

در حال حاضر، پس از کاهش بیش از 40 تا 80 درصدی ارزش دارایی های دیجیتال متعدد در برابر دلار آمریکا، اقتصاد رمزارز با رکود مواجه شده است. به عنوان مثال، بیت کوین (BTC) نسبت به بالاترین رکورد تاریخی 69 هزار دلاری خود در هفت ماه گذشته، 56.9% کاهش یافته است. دارایی رمزارز آوالانچ (AVAX) از زمان ثبت بالاترین رکورد تاریخی در 21 نوامبر 2021، تقریباً 83.9% از ارزش خود در برابر دلار آمریکا را از دست داده است. اخیراً، یکی از بنیانگذاران آوالانچ به نام امین گون سیرر در مصاحبه ای با نویسنده فوربس، استیون ارلیش، درباره رکود AVAX صحبت کرده است.

امین گون سیرر یکی از بنیانگذاران آوالانچ.

امین گون سیرر یکی از بنیانگذاران آوالانچ.

علی رغم بازار نزولی اقتصاد رمزارز، گون سیرر نسبت به آینده AVAX بسیار خوشبین است و از صمیم قلب معتقد است که این بهترین نوع فناوری بلاکچین امروزی است. این بنیانگذار آوالانچ به ارلیش توضیح داد: «به عبارت ساده، آوالانچ نوآورانه ترین دستگاه پلتفرم بلاکچین تا به امروز است. آوالانچ ارائه دهنده بهترین فناوری است که از دیدگاه علمی برای ساخت بلاکچین هایی که مقیاس پذیر و قابل تنظیم هستند، می شناسیم.» پس از اظهارات گون سیرر در مورد آوالانچ، ارلیش خبرنگار فوربس در مورد کاهش ارزش AVAX پرسید.

گون سیرر خاطرنشان کرد که Ava Labs یک شرکت خصوصی است و «در حال پیشرفت» است. این بنیانگذار گفت که تقریباً 180 نفر در این شرکت مشغول به کار هستند و او انتظار دارد تا پایان سال تعداد کارکنان به 250 نفر افزایش یابد. این بنیانگذار آوالانچ توضیح داد: «ما منابع درآمدی متعددی داریم و برای چند سال آینده، سرمایه خوبی داریم.» او افزود: «بنابراین ما به عنوان یک شرکت در وضعیت بسیار خوبی هستیم و به سرعت در حال رشد می باشیم.»

علاوه بر این، از گون سیرر در مورد کاهش ارزش AVAX سوال شد و مصاحبه کننده از او پرسید که آیا او نظرات خود را در مورد این وضعیت به اشتراک می گذارد. گون سیرر پاسخ داد: «در این فضا، یک سری چیزها در حال وقوع است. بنابراین شرایط کلان همان است که هستند، درست است؟ ما پول زیادی در سرتاسر جهان چاپ کردیم، و اکنون همه می خواهند عرضه پول را محدود کنند. قیمت همه دارایی ها – نه فقط رمزارز بلکه همچنین سهام – کاهش یافته است. این جایی است که ما هستیم.»

بنیانگذار آوالانچ همچنین درباره سیاست های فدرال رزرو صحبت کرد و گفت که اگر برخی شرایط کلان به رکود عمیق تر دامن بزنند، این احتمال وجود دارد که بانک های مرکزی «از سیاست های تهاجمی خود عقب نشینی کنند». با این حال، گون سیرر تأکید کرد که هر چیزی ممکن است در اقتصاد اتفاق بیفتد و ارزش های فیات رمزارز چیزی است که او چندان به آن «علاقه مند نیست». گون سیرر ادامه داد: «من در حال ساخت و ساز هستم، و همه کسانی که می شناسم نیز در حال ساخت هستند.» با این حال، AVAX از زمان سقوط LUNA و UST ترا ضربه عمیقی خورده است زیرا باورها به بخش مالی غیرمتمرکز (دیفای) متزلزل شده است.

در طول ماه گذشته، ارزش کل قفل شده (TVL) در دیفای میزبانی شده در بلاکچین آوالانچ 59.82% کاهش یافته است. آوالانچ با 3.73 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده، در حال حاضر رتبه چهارم بیشترین TVL دیفای را در اختیار دارد. زمانی که گون سیرر مصاحبه خود را با ارلیش انجام داد، AVAX 76% کاهش یافته بود، اما امروزه ارزش این توکن بیش از 83% از بالاترین رکورد تاریخی خود کاهش یافته است. این رمزارز با 65.3% کاهش در ماه گذشته و 19.8% کاهش در دو هفته گذشته همراه بوده است. آرشیو Wayback Machine نشان می دهد که جایگاه AVAX از لحاظ ارزش بازار در بین 13400 دارایی رمزارز، افت کرده است. در 27 ژانویه، AVAX از لحاظ ارزش بازار جایگاه دوازدهم را به خود اختصاص داده بود اما امروز AVAX از نظر ارزش بازار در رتبه پانزدهم قرار دارد.

 

 

منبع: news.bitcoin

401-0339-09-01797

درباره ی سلماز تقی‌زاده

مطلب پیشنهادی

مونرو

به روزرسانی مهم مونرو (XMR) راه اندازی می شود، آنچه باید انتظار داشت

گامزا خانزادایف به روزرسانی انتشار پاداش مونرو (XMR) با موفقیت راه اندازی شد در آستانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید